Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Найпоширеніші у виробництві сорти сої для степової зони

Найпоширеніші у виробництві сорти сої для степової зони

Назва:
Найпоширеніші у виробництві сорти сої для степової зони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Найпоширеніші у виробництві сорти сої для степової зони


Соя є справжнім шедевром природи, адже її білок за своїм складом дуже близький до білка тваринного походження і в багатьох випадках спроможний замінити його.
Правильний вибір сорту — одна з вирішальних умов одержання максимального врожаю. У кожному господарстві потрібно вирощувати два-три сорти, що різняться тривалістю вегетаційного періоду, стійкістю проти хвороб, шкідників і несприятливих факторів середовища (знижені температури, посухи тощо).
Одним із найдоступніших сільгоспвиробникам прийомів зниження негативного впливу чинників зовнішнього середовища, що лімітують рівень врожайності сої, є підбір сортів, пластичність яких найбільшою мірою відповідає конкретній зоні вирощування.
Для стабільного виробництва насіння сої у зрошуваних умовах Півдня України, що характеризуються великою мінливістю погоди, розмаїттям грунтово-кліматичних зон, доцільно обрати три-чотири різні за скоростиглістю сорти, зокрема як високоінтенсивні з вузькою нормою реакції для вирощування на кращих агрофонах, так і сорти із широкою нормою реакції, високою адаптивністю до посушливих умов і досить високим нижнім рівнем урожайності на гірших агрофонах.
Нижче наводимо характеристику найпоширеніших у виробництві степової зони країни сортів сої селекції Селекційно-генетичного інституту.
АРКАДІЯ ОДЕСЬКА. Сорт одержали способом впливу мутагена диметилсульфату в газовій фазі на насіння сорту ВНИИМК 9186. Один із найбільш високобілкових районованих у нашій країні сортів. Характеризується оптимальною для Півдня України тривалістю вегетаційного періоду, що в Одеській області, наприклад, становить 105–115 днів.
У КСП “Україна” Кілійского району врожай насіння Аркадії одеської досяг 22,7, у КСП “Прикордонник” цього ж району збирали і по 30 ц/га.
Аналіз структури врожаю впродовж кількох років показав, що цей сорт перевершує інші за надземною масою, кількістю вузлів, бобів і насінин на рослині, за масою насіння з рослини і масою 1000 насінин. Він також має вищий збиральний індекс і підвищену висоту прикріплення нижніх бобів.
Значну перевагу показав сорт і в Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. Дані сортодільниць і виробнича практика свідчать: Аркадія одеська за сприятливої погоди здатна давати врожай 25–26 ц/га в суходільних умовах і 35–36 ц/га — на зрошенні. Це найпоширеніший в Україні сорт.
Основні апробаційні й ботанічні особливості такі. Листки — трійчасті, середнього розміру, темно-зелені, із загостреним кінчиком. Боби — бурі, злегка зігнуті, по 2–3 насінини. Насіння — овальне, жовте, без пігментації, рубчик великий, темно-коричневий, з білим вічком. Маса 1000 насінин — 160–190 г. Висота прикріплення нижніх бобів — 10–12 см. Стійкість проти ураження фузаріозом, пероноспорозом та іншими грибними хворобами вища за середню.
Сівбу треба проводити із шириною міжрядь 45 см, нормою висіву 600–700 тис. схожих насінин на гектар. Перед сівбою насіння обов’язково обробити Нітрагіном, на бідних грунтах вносити по 60 кг/га азоту і 30 кг/га калію.
ОДЕСЬКА 124. Сорт одержали внаслідок впливу гамма-променями в дозі 5 крад на насіння сорту Перемога. Головна його перевага полягає в сполученні властивостей високої посухостійкості й доброї чутливості до інтенсивних факторів землеробства.
Характеризується недетермінантним типом росту, інтенсивним рудим опушенням стебел і стулок бобів, фіолетовим забарвленням квіток, середнім розміром листків із загостреними кінчиками, високорослістю, гладенькою і блискучою насіннєвою шкіркою.
Про підвищену чутливість сорту до інтенсивних чинників рільництва свідчать результати державного сортовипробування в Краснодарському краї. У 1987 р. на Кавказькій сортодільниці його врожай на суходолі досяг 40,7 ц/га за тривалості вегетаційного періоду 107 днів.
У середньому за три роки в Криму (Кримський інститут агропромислового виробництва УААН) урожайність Одеської 124 була вищою на 4,1 ц/га проти районованого стандарту Херсонська 908.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Найпоширеніші у виробництві сорти сої для степової зони

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок