Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Відродження свинокомплексу

Відродження свинокомплексу

Назва:
Відродження свинокомплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Відродження свинокомплексу


Проблема забезпечення населення України м’ясом та м’ясопродуктами в найближчі роки може бути вирішена, значною мірою, шляхом розвитку та зміцнення галузі свинарства. Про це свідчить практика світового досвіду, де в структурі м’яса свинина займає 40–50 відсотків. Процес постійного зростання виробництва свинини має місце в багатьох країнах світу, і пріоритетність у світовому виробництві м’яса належить свинарству. Завдяки своїм винятковим біологічним особливостям (високій скоростиглості та багатоплідності, ефективному використанню кормів, всеїдності, інтенсивному росту), свині значно випереджають інші види домашніх тварин. Слід відмітити, що свинина — повноцінний продукт харчування. Вона містить 60–62% води, а яловичина та баранина, відповідно, — 72 і 75, жиру — 21–22, у яловичині близько 7% жиру. При середній вгодованості свиней 1 кг їхнього м’яса містить 3050 ккал, при жирній — 4060, калорійність сала — 8100 ккал, а яловичини — близько 1520 ккал.
Дальше нарощування обсягів виробництва свинини буде здійснюватися не лише за рахунок зростання поголів’я свиней, а, в основному, за рахунок переходу до інтенсивних методів ведення галузі та широкого впровадження міжпорідного схрещування та гібридизації, що сприяє значному підвищенню продуктивності тварин.
Прикладом інтенсивного ведення свинарства на індустріальній основі є СВАТ “Агрокомбінат “Калита”, який розташований в 6 км від с. Калита. Його створено 6 квітня 2000 року Броварською райдержадміністрацією на потужностях колишнього радгоспу-комбінату “Калитянський”. Місце розташування СВАТ “Агрокомбінат “Калита” — у зоні північного Лісостепу України на відстані 32 км від районного центру Бровари та 60 км від Києва. Станом на 1 січня 2004 року під сільськогосподарськими угіддями тут було зайнято 2891,6 га, або 88,4% загальної земельної площі. У їхній структурі рілля становить 71,1%, сіножаті — 27,7 і пасовища — 0,7%. Зрошувальних та осушених земель — 1800 гектарів.
Колишній радгосп-комбінат “Калитянський” був одним із п’яти подібних гігантів тваринницької галузі Радянської України з проектною потужністю 108 тис. відгодівельних свиней на рік (13,7 тис. тонн свиней живою вагою). Ці підприємства впродовж тривалого часу забезпечували м’ясопереробну промисловість і торговельні установи Києва, Харкова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська та інших обласних центрів високоякісною дешевою сировиною та продукцією.
Разом з тим, внаслідок диспаритету цін на обладнання, енергоносії, комбікорми та продукцію тваринництва, відсутність кредитного забезпечення та надмірний податковий тиск, виробництво продукції на промислових тваринницьких (в т.ч. радгоспі-комбінаті “Калитянський”) та птахівничих підприємствах у 1995–1997 роки значно скоротилось, а на деяких — практично зупинилось. Станом на 1 січня 1998 року у виробничих корпусах агрокомбінату “Калитянський” залишилося всього 500 голів свиней.
Проте збережене технологічне обладнання та наявний кадровий потенціал дали змогу при вирішенні низки питань економічного та інтеграційного характеру в короткі строки наростити обсяги виробництва свинини та продукції її переробки.
Поворотною віхою у відродженні свинокомплексу стало відвідування радгоспу-комбінату “Калитянський” (в числі підприємств Київської області та міста Києва) Президентом України Л. Кучмою. За підсумками відвідування, було дане доручення Президента України від 3 серпня 1998 року за №1–14/577 щодо здійснення заходів, спрямованих на відновлення роботи радгоспу-комбінату “Калитянський”.
На виконання даного доручення Президента України була прийнята спільна постанова Міністерства агропромислового комплексу України, Київської міської і обласної держадміністрацій від 10 серпня 1998 року за №441–412/234 “Про вдосконалення забезпечення споживачів м. Києва м’ясом та м’ясопродуктами за рахунок зміцнення сировинної бази Київської області”, якою, зокрема, передбачено виділення коштів Київською держадміністрацією на відновлення роботи радгоспу-комбінату “Калитянський” в сумі 9,5 млн грн, в тому числі: 4,1 млн грн у другому півріччі 1998 року та 5,4 млн грн у першому півріччі 1999 року з поверненням їх через 2 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Відродження свинокомплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок