Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Роль молозива в житті телят

Роль молозива в житті телят

Назва:
Роль молозива в житті телят
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль молозива в житті телят


Статистика свідчить, що, незважаючи на широку програму профілактичних заходів, втрати телят до досягнення зрілості становлять понад 20%, у тому числі в молочний період — 6–10% одержаного приплоду. Причому понад три чверті падежу відбувається в перші десять днів життя, тобто в молозивний період. Ще більше телят у цей період хворіє, переважно на шлунково-кишкові хвороби.
Молодняк, який хворів, відстає в рості, на його вирощування витрачають значно більше кормів, у тому числі дефіцитних молочних. Крім того, збитки є і в затратах на лікування тварин.
Підвищені захворюваність і падіж телят у цей період пояснюються, головним чином, браком у їхній крові специфічних антитіл, які забезпечують імунітет до інфекційних агентів.
Джерелом таких антитіл є молозиво — єдиний продукт годування телят у перші години й дні життя, що забезпечує основні потреби в енергії, пластичних речовинах, вітамінах тощо.
Ці антитіла абсорбуються в тонкому кишечнику, потрапляють у кровоносне русло, забезпечуючи пасивний імунітет упродовж двох-трьох тижнів, тобто до того віку, коли організм теляти здатний до синтезу власних імунних білків.
Крім постачання новонародженого захисними антитілами, найважливіша функція молозива полягає в забезпеченні поступового переходу від внутрішньоутробного харчування плоду речовинами, які надходять до нього з кров’ю матері, до автономного в умовах зовнішнього середовища.
Лактаційний період у корови в середньому триває 280–305 днів. Протягом цього часу склад молока та його властивості суттєво змінюються. Особливо різко це відбувається в перші та останні дні лактації. Молоко перших п’яти-семи днів має назву молозиво, а перед запуском — стародійне. Продукція, яку одержують в інші періоди лактації, має назву нормальне молоко.
Молозиво починає утворюватися в молочній залозі корів у кінці періоду тільності. В цей час під впливом гормональної перебудови організму, обумовленої передусім зміною біосинтезу статевих гормонів (естрогени і прогестерон), а також гормонів передньої частки гіпофізу, спостерігаються значні функціональні та структурні зміни молочної залози, які включають розвиток альвеолярного апарату й диференціацію клітин. Суттєво зростає проникливість альвеол, і це сприяє переходу із крові в секрет молочної залози багатьох біологічно активних речовин, насамперед імуноглобулінів, білків, вітамінів, мікроелементів. Процеси синтезу й селективного переходу в молозиво його найбільш важливих компонентів посилюються з наближенням отелення. Утворення молозива супроводжується суттєвим збільшенням маси молочної залози та інтенсивності її кровопостачання.
Після отелення молозиво за своїми фізико-хімічними властивостями подібне до крові і є основною сполучною ланкою в критичний період переходу теляти від плацентарного живлення до живлення в умовах зовнішнього середовища.
Імуноглобуліни з переходом у кров’яне русло телят не змінюють своєї структури і функції. Пасивно набуті антитіла мають високу активність проти різних антигенів мікробного й вірусного походження.
Телята народжуються майже стерильними. Лише після споживання молозива з’являються гамаглобуліни, а з ними розвиваються й захисні функції проти шкідливої мікрофлори середовища.
За складом і поєднанням поживних речовин молозиво — незамінний корм для новонароджених. Діючи як слабке проносне, молозиво сприяє видаленню з кишківника первородного калу, збуджує престальтику травного тракту й стимулює його нормальну діяльність.
За своїм хімічним складом молозиво в корів буває дуже різним. Це залежить від породи та індивідуальних особливостей тварин і умов експлуатації худоби.
Молозиво містить майже вдвічі більше сухих речовин білків, жирів, мінеральних солей і вітамінів (табл.).
Проте головна відмінність молозива від молока полягає в тому, що молозиво містить велику кількість білків (понад 20%) і понад 75% альбуміну та глобуліну, тоді як у молоці їх близько 15%, у ньому порівняно мало цукру (близько 2,7%) і підвищена кислотність (понад 40° Т).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль молозива в житті телят

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок