Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим на посівах баштанних культур

Заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим на посівах баштанних культур

Назва:
Заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим на посівах баштанних культур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,66 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим на посівах баштанних культур


Карантинний бур’ян ценхрус малоквітковий (Cehchrus panciflorus) дошкуляє землекористувачам південних областей України. Тому що ефективних заходів боротьби з ним бракує, останнім часом він поширився на Лівобережжі, в зоні нижньодніпровських пісків.
Карантинний бур’ян ценхрус малоквітковий (Cehchrus panciflorus) дошкуляє землекористувачам південних областей України. Тому що ефективних заходів боротьби з ним бракує, останнім часом він поширився на Лівобережжі, в зоні нижньодніпровських пісків.
Усього в Україні ценхрусом малоквітковим забур’янено 25074 га, з них у Херсонській області — 24979. Як свідчать статистичні дані, 99% забур’янених площ належать Херсонській області, й сконцентровані вони в чотирьох адміністративних районах (Голопристанському — 12256 га, Скадовському — 6618, Цюрупинському — 6033 та в місті Нова Каховка — 73 га). Площа цих адміністративних районів і являє собою нижньодніпровський піщаний масив, де обробляють основні посіви баштанних культур.
Рослинам ценхрусу баштанні культури створюють найсприятливіші умови для розвитку, розмноження й поширення. А саме: ценхрус має численні колючки, ними він прикріплюється до кавунів, динь та транспортних засобів, які доставляють їх до споживача, й таким чином поширюються із зібраним врожаєм баштанних культур на значні віддалі. Посіви баштанних культур значною мірою страждають від шкодочинності цієї рослини як через забур’яненість (втрати на ручні прополювання та пригнічення баштанних культур), так і від зниження тривалості зберігання плодів баштанних культур (механічні ушкодження плодів колючками). Тому розробка карантинних заходів боротьби з цим небезпечним карантинним об’єктом вкрай потрібна для призупинення його поширення територією України.
Бібліографічний пошук наукових джерел, які мають стосунок до засобів боротьби з цим карантинним об’єктом, засвідчив, що розробкою хімічних заходів боротьби з ценхрусом малоквітковим на Півдні України ніхто не займався. Лише в публікації Державної інспекції з карантину рослин агропромислового комітету СРСР “Инструктивные указания по выявлению карантинного сорняка ценхруса малоцветкового и меры борьбы с ним”, виданій у Москві 1988 року та затвердженій начальником Союздержкарантину І.Шестопаловим 21 лютого 1989 року, на сторінці 15 наведено рекомендації із застосування гербіцидів у посівах кавуна столового. Цю інструкцію було видано накладом у 300 примірників, що для масштабів Радянського Союзу — крапля в морі. Отже, тепер вона є бібліографічною рідкістю і зовсім не доступна агрономам. Її розробили співробітники Всесоюзного науково-дослідного інституту карантину рослин Держагропрому СРСР І. Москаленко та А. Кудрявцева і лабораторії Держінспекції з карантину рослин Херсонської області В. Худолей. Автори рекомендують на полях, відведених під посіви кавуна столового, вносити в грунт до появи сходів культури грунтовий гербіцид Дуал, 10%, у дозі 2–3 л/га або Дуал, 96% к.е., у дозі 1,0–1,6 л/га (д.р. – метолахлор).
В іншій агрономічній літературі, в кращому разі, дається ботанічний опис рослин ценхрусу малоквіткового та зазначається його шкодочинність. Із заходів боротьби з ценхрусом наведено лише агротехнічні: висівання багаторічних трав у сівозміні з баштанними культурами, вибір попередників із зернових культур і загущення їхніх посівів, механічне знищення під час міжрядних культивацій і ручних прополювань у рядку. В спеціальній літературі останніх років автори оминають тему хімічних заходів боротьби з ценхрусом з огляду на цілковиту недосліджуваність цього питання. Тож можна констатувати: даних про хімічні заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим немає.
Сучасне сприйняття та розв’язання цієї проблеми можливі після розробки інтегрованої системи захисту посівів баштанних культур від цього карантинного бур’яну. Найкращий спосіб розв’язати цю проблему — регламентувати застосування гербіцидів, що створить надійний захист рослин культури від ценхрусу (та й бур’янів взагалі) на баштанах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Заходи боротьби з ценхрусом малоквітковим на посівах баштанних культур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок