Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективні мікроорганізми — запорука міцного здоров’я і тривалого виробничого використання тварин

Ефективні мікроорганізми — запорука міцного здоров’я і тривалого виробничого використання тварин

Назва:
Ефективні мікроорганізми — запорука міцного здоров’я і тривалого виробничого використання тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ефективні мікроорганізми — запорука міцного здоров’я і тривалого виробничого використання тварин


Низька якість кормів, зокрема сіна, сінажу, силосу, призводить до різкого підвищення перевитрати концентрованих кормів. За даними академіка А. П. Калашникова (1985), для одержання 20 кг молока, за годівлі дійного стада згідно з раціоном грубими й соковитими кормами, слід використовувати концкормів на 1 кг молока: 1 класу — 270 г; 2 класу — 365 г; 3 класу — 500 г, некласних — 750 г. Це пояснюється тим, що корми 3 класу і некласні за поживністю в 1,3–1,5 раза менш поживні, ніж корми 1 і 2 класів. Тому раціон доводиться балансувати за рахунок різкої перевитрати комбікормів, якщо такі є. Це добре видно з таблиці стандартних показників класності кормів. Проте одразу ж постає питання: як використовувати ці концентровані корми? Так, давання великих (понад 1–1,5 кг) доз призводить до порушення білково-мінерального обміну, підвищує кислотність у рубці до 7 од. pH (за норми — 5,8). Порушується оцтово-кислотне бродіння, що знижує відсоток жиру в молоці, різко знижується бактерицидність молочної продукції, тобто одразу ж після видоювання в молоці починає підвищуватися кислотність. Усі ці відхилення в технології годівлі концентрованими кормами повністю порушують нормальну роботу бактерій рубця, що призводить до дисбактеріозу і стає причиною порушення жуйного процесу: за надто великої дози концентрованих кормів на один прийом (5–7 кг) настає повна відсутність ремигання на 3–4 години (упродовж доби — на 6–8 годин). Тривале й постійне застосування технології давання концкормів спричинює такі захворювання.
- Ацидози, кетози, зміщення сичуга, цироз печінки, затримування посліду.
- Різке порушення відтворної функції: високопродуктивна худоба (6000– 8000–10000 кг молока за лактацію) дає один приплід на 2, а іноді — на 3 роки.
- Захворювання копит. Загалом знижується стан здоров’я тварин, що призводить до виробничого використання тварин не більш як 4–5 лактацій, а інколи й менше, тобто використання продуктивної тварини припиняється саме тоді, коли від неї слід одержувати максимальну продуктивність. Отже, існуюча технологія годівлі йде не на користь здоров’ю тварини, а шкодить йому. Як можна вирішити зазначені проблеми у нашому тваринництві, одержувати здоровий приплід і в майбутньому мати здорове й високопродуктивне поголів’я ВРХ, свиней і птиці? Передусім треба створити стабільну та якісну кормову базу і в короткий термін освоїти передові технології утримання й годівлі тварин. Вирішити проблему якісного кормовиробництва на сьогодні вельми непросто, дуже небагато господарств спромоглися зробити це. Таке становище, що склалося у тваринництві, можна істотно змінити, застосовуючи препарат “Ефективні мікроорганізми” (далі ЕМ). Контакт зі світом мікроорганізмів озброїв людину й тварин ефективним механізмом імунітету. Без нормальної мікрофлори неможливі нормальне травлення й засвоєння їжі, підтримання сталості внутрішнього середовища організму, його захист від патогенної мікрофлори. За нормального фізіологічного стану взаємовідносини організму й мікрофлори мають симбіотичний характер (співіснування організму й корисної мікрофлори ЕМ взаємовигідне для організму й мікрофлори). У хворому організмі дуже часто порушуються кількісні співвідношення мікробних популяцій, їхній розподіл у шлунково-кишковому тракті, верхніх дихальних шляхах, шкірі, порушується їхня біологічна активність. Порушення нормальних мікробіоценозів (взаємопов’язана сукупність мікроорганізмів), тобто співіснування, що призводить до несприятливих наслідків, почало посилюватися внаслідок застосування потужних антибіотиків від самого народження і погіршення екологічних умов довкілля. Рівень і агресивність кожної зі шкідливих речовин, що надійшли в організм, можуть не перевищувати допустимих меж. Водночас пошкоджувальна дія одного агента може підсилювати дію іншого, сприяючи збільшенню загального негативного ефекту як каталізатор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективні мікроорганізми — запорука міцного здоров’я і тривалого виробничого використання тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок