Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Надійний обприскувач — ефективний захист рослин

Надійний обприскувач — ефективний захист рослин

Назва:
Надійний обприскувач — ефективний захист рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Надійний обприскувач — ефективний захист рослин


З усього переліку робочого обладнання обприскувачів найважливішим є насос і розпилювачі. За статистикою, кількість відмов роботи цього обладнання разом становить 36–38%. Решта відмов, а це 64– 62%, припадає на регулятор тиску, бак, штангу, фільтри, колектор, змішувач і привід.
За проведеними підрахунками, на різних моделях обприскувачів вартість насоса становить 10—12% ціни всієї машини. Насос призначений для створення тиску під час подавання робочого розчину пестицидів із резервуара у напірну магістраль. Величина тиску, який створює насос, має бути достатньою для забезпечення розпилювання робочої рідини на краплини необхідного розміру та надання їм потрібної швидкості. За умови наявності відповідних пристроїв насос можна використовувати також для роботи додаткового обладнання, а саме: для самозаправляння обприскувача та примусового перемішування робочої рідини в баку, створюючи стабільну концентрацію робочого розчину пестицидів протягом усього часу обприскування.
На обприскувачах встановлюють насоси трьох типів: відцентрові, мембранно-поршневі та плунжерні. Кілька десятиліть тому обприскувачі комплектувались переважно відцентровими насосами, а їх частка становила близько 80%. Нині на обприскувачах встановлюють нове, сучасніше обладнання, яке потребує використання насосів, що забезпечують вищий тиск і продуктивність. Недоліком відцентрових насосів є те, що, маючи високу продуктивність, вони не створюють достатнього тиску. Насоси плунжерного типу, навпаки, забезпечують високий тиск, але мають малу продуктивність. Тому сучасні обприскувачі на 70—80% комплектують насосами мембранно-поршневого типу.
Діапазон технічних характеристик мембранно-поршневих насосів дуже великий і дає можливість задовольнити потреби широкого кола споживачів. Для забезпечення якісної роботи сучасних штангових обприскувачів насос повинен забезпечувати робочий тиск у системі до 20 бар. Залежно від ширини захвату обприскувача, продуктивність насосів має бути у межах 70—250 л/хв. На садових обприскувачах вентиляторного типу насос повинен створювати тиск 40 —50 бар, а його продуктивність має становити 35—150 л/хв.
Насоси мембранно-поршневого типу виробляють такі відомі компанії, як Comet, Bertollini, Annovi Reverberi, Udor та інші. Насоси Annovi Reverberi мають дещо вищу ціну, але за співвідношенням ціна-якість вони значно випереджають продукцію інших згаданих компаній.
Одразу ж постають запитання: завдяки чому насоси компанії Annovi Reverberi дорожчі і чим вони різняться з аналогічною продукцією інших фірм-виробників.
По-перше, це матеріал, з якого виготовляють одну з найвідповідальніших деталей насоса — діафрагму. На насосах від Annovi Reverberi передбачається застосування чотирьох видів матеріалів для діафрагм. Залежно від хімічної активності рідини, що її перекачує насос, пропонується діафрагма з відповідного матеріалу. Якщо діафрагма має високу механічну гнучкість, то вона малостійка до агресивного середовища, і навпаки, що стійкіша діафрагма до дії агресивного середовища, то гірші її механічні та пластичні характеристики. Отже, у кожному конкретному випадку є можливість якнайраціональніше використати ресурс насоса.
По-друге, це ремонтопридатність і зручність проведення технічного обслуговування. Всі насоси мембранно-поршневого типу через певний проміжок часу (приблизно 600—800 годин роботи) потребують виконання планового технічного обслуговування, яке передбачає заміну діафрагми, клапанів та інших деталей. За весь амортизаційний термін використання обприскувача (6 років) його доведеться розбирати-збирати кілька разів. Деталі насоса виробництва Annovi Reverberi більш ніж на 50% виготовлені з металевого сплаву, які мають відповідне покриття та армування. На насосах виробництва інших компаній таке покриття та армування не застосовують, що значно знижує їх ремонтопридатність і ресурс використання. Вже через кілька розбирань-збирань таких насосів надійність кріплень та з’єднань їх деталей значно знижується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Надійний обприскувач — ефективний захист рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок