Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> М’ясне скотарство стає значно прибутковішим

М’ясне скотарство стає значно прибутковішим

Назва:
М’ясне скотарство стає значно прибутковішим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,14 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
М’ясне скотарство стає значно прибутковішим


Державне дослідне господарство “Чернівецьке” Буковинського інституту агропромислового виробництва — базове господарство в передгірській зоні Карпат з розведення худоби м'ясних порід, виробництва насіння зернових культур та багаторічних трав.
Уже вісім років господарство очолює Василь Миколайович Топольський. Василь Миколайович переконаний, що за будь-якої форми господарювання виживе той, хто займається тваринництвом. Бо від реалізації продукції цілорічно поступають нові надходження, а вироблені на фермі органічні добрива сприяють підтриманню на належному рівні родючості грунтів та продуктивності рослинницької галузі.
У землекористуванні господарства —1048 га сільгоспугідь, в т.ч. 927 га ріллі, переважно на схилах, 121 га природних сінокосів і пасовищ. Ступінь еродованих грунтів у ріллі — 80%. Переважають сірі та темно-сірі опідзолені з вмістом гумусу в орному шарі 1,8–2,4%, рухомих форм фосфору й калію, відповідно, в межах 5–7 і 12–15 мг на 100 г грунту. Опадів найчастіше достатньо — 600–750 мм, у тому числі за період з температурою понад 10°С — в межах 480–560 мм. Це зона доброго зволоження.
Зважаючи на природні агрокліматичні ресурси, було прийнято рішення освоїти новий перспективний напрям тваринництві — м’ясне скотарство. Така переорієнтація потребувала корегування структури посівних площ. З активного обробітку було вилучено 130 га схилових земель (14%). Господарство вже не перший рік співпрацює з Буковинським інститутом АПВ.
Під методичним керівництвом провідного спеціаліста інституту, кандидата сільськогосподарських наук М. А. Щербатюка в господарстві створили культурне пасовище зі спеціально підібраних травосумішок довготривалого використання для випасання худоби з кінця квітня до листопада. Залуження провели пасовищно-сінажною травосумішкою: конюшина повзуча (6 кг/га) + лядвенець рогатий (4) + конюшина лучна (2) + райграс пасовищний (7) + костриця лучна (6) + тимофіївка лучна (4) + грястиця збірна (3 кг/га).
Це дало змогу організувати регульований випас всього поголів’я м’ясної худоби протягом шести місяців без додаткової підгодівлі зеленою масою інших культур та використання концентрованих кормів. Крім того, на третині площ першим укосом у другій половині травня заготовляють високоякісне сіно і сінаж для згодовування взимку.
Серед бобових трав найбільш невибагливим до умов вирощування виявився лядвенець рогатий, він — найкращий бобовий компонент для залуження низькопродуктивних схилових земель. Із площ, що залишилися в активному обробітку, половину займають кормовими культурами, з яких 42% припадає на багаторічні трави.
Інша половина орної землі — під зерновими колосовими, зернобобовими культурами та кукурудзою. Це дало можливість призупинити деградацію грунтів, збіднення їх на органічну речовину та рухові форми поживних елементів.
Уже 2001 року, за збереження рівня виробництва та реалізації високопродуктивного насіння зернових колоскових культур і багаторічних трав, виробництво кормів, порівняно з попереднім роком, зросло на 36%, а забезпеченість кормами однієї умовної голови становило 44,4 ц проти 28,1 ц в 2000 році, в т. ч. концентратами — 5,2 проти 4,4 ц.
Для переорієнтування господарства на нову технологію виробництва дешевої і якісної яловичини потрібний певний час. Треба відпрацювати нові пропорції виробництва насіння. Особливо багато часу потребує перебудова системи селекційної роботи (розведення, вирощування маточного поголів’я м’ясного контингенту молодняку).
Робота з новим типом симентальської породи м'ясного напряму продуктивності орієнтована на цільовий стандарт, який передбачає живу масу: корів — 550–600 кг, телят при народженні — 32–35, бичків у віці 8 місяців — 280–300, 12 місяців — 400–420, 15 місяців — 500–550 кг.
Середньодобовий приріст має сягати в період підсису 900–1200 г, після відлучення — 1000–1100 г; маса туші — 350–370 кг; витрати кормів на 1 кг приросту живої маси — 6,0–6,5 к.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: М’ясне скотарство стає значно прибутковішим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок