Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Амброзія полинолиста на виноградниках Одеської області

Амброзія полинолиста на виноградниках Одеської області

Назва:
Амброзія полинолиста на виноградниках Одеської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Амброзія полинолиста на виноградниках Одеської області


Реформування сільськогосподарського виробництва та його перехід на ринкові умови призвели до глибоких змін у системі землеробства, а також подекуди до погіршення фітосанітарного стану в агроценозах.
Відтак навіть ті бур‘яни, які донедавна не мали істотного значення, зокрема, амброзія полинолиста, стають вкрай небезпечними.
Унаслідок низькопродуктивного ведення господарства значна кількість оброблюваних земель нині опинилася поза орним клином, ставши потужним джерелом нагромадження та поширення бур’янів. Особливо це проявилося в економічно слабких господарствах, які не в змозі якісно обробляти землю та вчасно й на належному рівні виконувати технологічні заходи з вирощування сільськогосподарських культур. За такої ситуації навіть ті бур’яни, які донедавна не мали істотного значення, стають загрозою для сільського господарства.
Це, передусім, стосується амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.), яка в Європі має синоніми: A. elatior Linn, A. elata Salise, A. paniculata Michx. За зовнішнім виглядом вона схожа на нашу аборигенну рослину — полин звичайний — Artemisiа vulgaris L., за що одержала назву “полинолиста”. Цю адвентивну рослину занесли до нас із Північної Америки разом з імпортованим насінням і фуражем. Нині вона поширена в багатьох країнах Європи, Азії, Північної, Центральної і Південної Америки, а також в Австралії.
В Україні перші локалітети амброзії полинолистої було ідентифіковано 1925 року на Київському елеваторі, в Одеській області — 1936 року. З моменту виявлення цей бур’ян пройшов усі етапи: від первинного проникнення до розширення свого ареалу. Нині амброзію полинолисту в Україні вважають обмежено поширеною. Так, за 70 років її наявності в Одеській області площі зараження сільськогосподарських угідь сягнули 8530,92 га. Простеживши динаміку поширення амброзії полинолистої протягом останніх десяти років, маємо таку картину: в цілому площа засміченості цим карантинним бур’яном збільшилася на 326,64 га, що зумовлено здебільшого розширенням меж його осередків у Любашівському (+252,1 га) і Ширяївському (+20,0 га) районах, а також появою нового вогнища в Балтському районі на площі 42,0 га.
Ретроспективний аналіз розповсюдження амброзії полинолистої в Україні продемонстрував ще гіршу картину: бур’ян став справжнім лихом, адже площа засміченості ним щороку збільшувалася на 50–60 тис. га і нині становить 1 328,4 тис. га. Це віддзеркалює загальне погіршення екології землі та зумовлено значним зниженням культури землеробства, а саме: недотриманням вимог агротехніки під час обробітку грунту, сівозміни, строків сівби та збирання сільськогосподарських культур і проведення належного комплексу заходів обмеження чисельності бур’янів. Поточного року в Україні очікується збільшення площ засмічення через розширення наявних вогнищ і виявлення нових осередків амброзії полинолистої.
На думку С. Заполовського та В. Мар’юшкіної (2006), причини швидкого поширення амброзії полинолистої полягають у тому, що цей вид має низку біологічних особливостей, які дають йому змогу постійно розширювати кордони свого ареалу. До таких особливостей належать: висока насіннєва продуктивність (80–100 тис. насінин з однієї рослини); насіння молочної та воскової стиглості здатне дозрівати й давати повноцінні сходи; тривалий час воно не втрачає життєздатності в грунті, зумовлює утворення значного за обсягом грунтового банку насіння цього виду; рослина має потужну кореневу систему; бур’ян здатний тривалий час (до двох тижнів) витримувати підтоплення, утворюючи при цьому додаткове коріння; рослині властива висока регенераційна здатність; вид має високу пластичність щодо температури повітря та вологості грунту, сходи добре адаптовані до високої освітленості.
Щоб ефективно виявляти амброзію полинолисту, потрібно застосовувати заходи боротьби з нею, слід досконало знати морфологічні та біологічні особливості цього найзліснішого й важковикорінюваного бур’яну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Амброзія полинолиста на виноградниках Одеської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок