Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологія No-Tіll, стерня і живлення грунту

Технологія No-Tіll, стерня і живлення грунту

Назва:
Технологія No-Tіll, стерня і живлення грунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,22 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Технологія No-Tіll, стерня і живлення грунту


Вступ
Технологія No-Tіll представлена в більшості країн Америки як землеробська система керування грунтовими ресурсами із застосуванням високотехнологічних методів збереження грунтів для подолання серйозних проблем із ерозією в регіоні.
На фермі Чекен (Chequen) — прибережний район центральної частини Чилі — через 26 років після посівних робіт без застосування плуга спостерігаються істотні зміни в структурі та рівні родючості старих еродованих грунтів. Ці зміни сталися завдяки збільшенню вмісту органічних речовин у грунтовому профілі. Збільшення органічних речовин у грунтах ферми Чекен було пов’язано з рівнобіжним збільшенням врожайності в різних сівозмінах: пшениця, жито, тритикале, кукурудза, соя, люпин і пасовищні сівозміни. Саме така сівозміна посприяла утворенню стерні на грунтовій поверхні.
Зрошувана кукурудза і пшениця в посушливих регіонах щорічно залишають 12 т/га стерні на поверхні грунту за правильного обробітку землі. Щорічне збільшення органічних речовин становить 0,2%, що спочатку залягають на грунтовій поверхні, а в подальшому — в нижчих горизонтах і забезпечують відповідне живлення цього шару, в такий спосіб сприяючи формуванню мікробіологічної та ендемічної мезофауни в цій зоні. Посилена біологічна активність збільшує вміст органічного вуглецю і складових гумусу.
У сівозміні кукурудза — пшениця найбільший обсяг фіксованого вуглецю — в першому грунтовому шарі (5 см), на рівнях 5–10 і 10–20 см його вже менше. Це порівнюється із сівозмінами люпин — пшениця і люпин — прерії. Баланс вуглецю в сівозміні кукурудза — пшениця показав підвищений вміст гумусових складових, таких як фульвокислоти і гумусова кислота плюс гумін у грунтовому шарі 5 см порівняно з іншими сівозмінами. Однак у грунтовому шарі на глибині 5–10 см і 10–30 см вміст цих речовин більший, аніж у грунтовому горизонті на глибині 5 см. У сівозміні кукурудза — пшениця відзначається вищий вміст вуглецю порівняно із сівозміною пшениця — люпин і пасовище.
Вуглецевий цикл
Вуглецевий цикл — надважливий для життєдіяльності грунтів. Вуглець є суттєвою частиною клітинної структури переважної більшості тваринної і рослинної біомаси в грунті. Під час фотосинтезу відбувається синтез вуглецю в клітинах рослини шляхом поглинання вуглекислого газу (CO2) з атмосфери. Рослини одержують енергію сонячного світла через хлоропласти, що містять хлорофіл: ця “зелена фабрика” багата вуглеводнями, ліпідами і білком, що є основою життя на планеті. Рослини поглинають вуглекислий газ CO2 і виділяють в атмосферу молекулярний кисень (O2), підтримуючи тим самим газовий баланс. Грунтовий органічний вуглець відіграє важливу роль, тому що є важливою частиною органічних речовин і основою вуглеводнів, що складаються з вуглецю гідрогену та оксигену.
Залишена на поверхні грунту стерня (пожнивні рештки) починають розкладатися, тільки-но вміст води і рівень температури досягнуть оптимальних показників. На ораній стерні і вологому грунті, що досить насичений киснем, відбувається швидке окислення внесених у грунт органічних речовин, тому що мікроорганізми одержують максимальне живлення від стерні. Цей феномен призводить до швидкої втрати грунтового вуглецю, який вивільняється в атмосферу у вигляді вуглекислого газу (CO2). Ще одна форма втрати вуглецю може виникнути в разі анаеробних умов, коли утвориться газ метан (CH4). Виділення цих парникових газів пов’язано з процесом глобального потепління.
Окислення органічних речовин починається, коли пожнивні рештки спочатку піддаються впливові целюлотичних грибків, а потім усіх видів мікроорганізмів грунтової мезофауни. За таких умов швидке розкладання органічних речовин, викликане розорюванням поверхні грунту, розкладає розчинні вуглеводні та компоненти гумусу з низькою молекулярною вагою, які є не дуже стійкими. Цей швидкий розпад і вивільнення CO2 перешкоджають формуванню вуглецю в грунтовому профілі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технологія No-Tіll, стерня і живлення грунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок