Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Терморегуляція та її вплив на організм курей

Терморегуляція та її вплив на організм курей

Назва:
Терморегуляція та її вплив на організм курей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Терморегуляція та її вплив на організм курей


Межі коливання температури тіла в тварин досить вузькі. Для деяких із них зниження температури тіла нижче 15°С і підвищення її понад 44°С згубне для організму. Найбільш чутливі до зміни температури нервові клітини. Як же створити для птиці найбільш сприятливі умови?
Тваринам важко утримувати постійну температуру тіла за високих температур навколишнього середовища. В таких умовах різко змінюється взаємодія між різними шляхами виділення тепла з організму. В умовах високих температур хімічна терморегуляція у сільськогосподарських тварин проявляється дуже слабко. Підвищення температури навколишнього середовища не завжди підвищує енергетичний обмін. Новонароджені тварини стійкіші до високих температур повітря, ніж дорослі.
Поросята, каченята й курчата дуже чутливі як до низьких, так і до високих температур повітря. У сільськогосподарських тварин пристосованість до низьких температур повітря краща, ніж до високих. Кількість тепла, що утворюється в тілі різних тварин, неоднакова. Чим менша тварина, тим відносно більше вона утворює тепла з розрахунку на 1 кг живої маси.
У молодих тварин температура тіла завжди вища, ніж у дорослих, що пов’язано з інтенсивністю обміну речовин. За інтенсивної м’язової роботи температура тіла підвищується. Поїдання корму підвищує, а тривале голодування знижує температуру тіла. Сталість температури тіла зберігається лише за умови рівності теплоутворення й тепловіддачі всього організму. Це досягається за рахунок терморегуляції.
Між температурою навколишнього середовища й теплоутворенням існує обернено пропорційне відношення. Влітку теплоутворення знижується, а взимку підвищується.
На холоді тварини зменшують площу відкритої шкіри (лежать зіщулившись). Апетит підвищується. Кровоносні судини шкіри звужуються, секреція потових залоз зменшується. Все це зумовлює зниження віддачі тепла в навколишнє середовище. Реакція кровоносних судин шкіри на холодне або теплове подразнення є рефлекторним актом і підпорядкована центральній нервовій системі.
Вирощуючи тварин і птицю, дуже важливо знати характер взаємодії організму й середовища та механізм нервової регуляції в конкретних умовах (екологічних зонах) у кожного виду і навіть породи.
Шкіра тварин і птиці вкрита шерстю або пір’ям, які захищають їх від несприятливих температурних впливів. Теплопровідність у них змінюється залежно від густоти шерсті або пір’я. Кератин, який входить до складу шерсті або пір’я, погано проводить тепло. Крім того, між волоссям або пір’ям повітря нагрівається й постійно зберігається в стані спокою. Воно — ніби власний мікроклімат тварини. Завдяки волосяному покриву тварина зберігає сталу температуру тіла в разі значного зниження температури навколишнього повітря.
Великий вплив на продуктивність тварин мають умови їх утримання, серед яких не останнє місце належить температурі в пташнику. Досвід показує, що раціональною є температура 21...22°С. Висока температура негативно впливає на курей у промислових умовах утримання.
Так, наприклад, за температури 32°С й вище в курей у 18–25 разів знижується сумарна активність панкреатичної та кишкової амілази порівняно з активністю цих ферментів за оптимальної температури. Знижується активність загальних протеаз. Якщо вплив високих температур зберігається досить довго, то пригнічується не тільки ферментсекретуюча, а й ферментсинтезуюча функція підшлункової залози. З підвищенням температури у них поступово знижується швидкість всмоктування амінокислот та глюкози, зменшується вміст води в ізольованій ділянці кишківника. Коли ж температура досягає 32°С і вище, тоді спостерігається зворотний процес: надлишкове її надходження в просвіт кишок. Очевидно, ці процеси відіграють певну роль у терморегуляції, оскільки в курей немає потових та слабо розвинуті слинні залози. Дослідами встановлено, що механізм гальмування швидкості секреторних процесів в організмі курей пов’язаний із перерозподілом рідини внаслідок посиленої втрати води для потреб терморегуляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Терморегуляція та її вплив на організм курей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок