Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Біогазова галузь в Україні: експериментально-пілотна стадія з орієнтацією на ліцензії

Біогазова галузь в Україні: експериментально-пілотна стадія з орієнтацією на ліцензії

Назва:
Біогазова галузь в Україні: експериментально-пілотна стадія з орієнтацією на ліцензії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Біогазова галузь в Україні: експериментально-пілотна стадія з орієнтацією на ліцензії


Відходи тваринництва — сировина для одержання добрив і енергії
Відходи сільгоспвиробництва акумулюють у собі величезний запас поживних речовин, необхідних для розвитку рослин. Водночас вони є неоціненним поновлюваним джерелом енергії. Енергія, що міститься у кормах, використовується сільгосптваринами з низьким коефіцієнтом засвоєння. Так, наприклад, в організмі корови в результаті складних біохімічних процесів корми трансформуються в органічні речовини тіла тварини, у молоко, м’ясо, шкіру. При цьому в продукти тваринництва переходить лише 16,4% усієї енергії кормів, 25,6% енергії витрачається на перетравлення і засвоєння. Решта (58%) стає надбанням гною. У системі “корм—тварина—гній” (для корови з річним надоєм 5000 кг) у гній іде 82% азоту, 70% фосфору і майже весь калій.
Проте в перегної, що вивозиться на поля, поживних елементів залишається лише 10–15% їх вмісту у вихідному гної.
Найбільш ефективною і перспективною з погляду енергозбереження й охорони навколишнього середовища є комплексна переробка відходів тваринництва з використанням біологічного методу — метанового зброджування. Продукт такого зброджування — біогаз — використовується як паливний енергоносій. Залежно від вмісту в ньому метану, його енергоємність може бути різною. Біогаз з вмістом 56% метану має енергоємність 20 МДж/м3, 62% — 22,7 МДж/м3, 70% — 25 МДж/м3. Для порівняння: природний газ — 33,6 МДж/м3, дизпаливо — 36 МДж/л, бензин — 30,5 МДж/л.
З 1 м3 біогазу в середньому утворюється 2,1 кВт·ч електричної енергії і 3,2 кВт теплової за ккд системи 0,8. Біогаз може використовуватися як паливо для автотранспорту. Для цього він компресується і закачуєтся в балони аналогічно до природного газу.
Відферментована маса, що перебродила, на вигляд не відрізняється від первинної сировини, маючи близьку до неї вологість. Водночас це готове високоякісне знезаражене і позбавлене неприємних запахів органічне добриво, придатне для безпосереднього внесення в грунт без додаткового витримування в траншеях і відстійниках. У відферментованій масі знищені патогенна мікрофлора, гельмінти і здатність насінння бур’янів до проростання, але цілком збережена поживна цінність гною за азотом, фосфором, калієм тощо. Втрати загального азоту у відферментованій масі становлять 1–3%, тоді як після природного дозрівання (перепрівання) гною вони сягають 25–30%. Завдяки нейтральному значенню рН, застосування відферментованої маси як добрив виключає закислення і вилуження грунтів.
За механічного поділу відферментованої маси утворюються зневоднений шлам і рідкі стоки, які мають ті самі агрохімічні й удобрювальні властивості, що й відферментована маса. Зневоднений шлам має вологість 65–75% і може використовуватися як тверде органічне добриво або для одержання біогумусу з вмістом гумусу на рівні 15–17%.
Рідкі стоки містять 0,8–1,0% зваженої речовини і без жодної додаткової обробки можуть використовуватися для підживлення рослин. На основі стоків можна готувати рідкі органо-мінеральні добрива.
Досвід впровадження біогазових установок у світі і в Україні
Перші біогазові установки (БГУ) виникли ще до створення наукових основ метаногенезу. В Індії (Бомбей) вони були вже в 1900 р. У 1918 р. аналогічні установки з’явилися в Німеччині, у 1928 — в Англії, у 1930 р. — у США. БГУ були спробою імітації природних процесів розкладання органічної речовини в болотах із виділенням болотного газу, що містить метан.
В Індії акцент було зроблено на сімейні й громадські біогазові установки. До 1993 р. там налічувалося близько 1,85 млн БГУ. Програма децентралізації виробництва енергії, ініційована урядом Індії в 1995 р., забезпечила підтримку проектів з виробництва енергії у сільських громадах з використанням біогазу одиничною потужністю від 10 до 15 МВт.
Широко розвинулося сімейне й громадське одержання біогазу в Китаї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біогазова галузь в Україні: експериментально-пілотна стадія з орієнтацією на ліцензії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок