Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання

Назва:
Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання


За даними Державного комітету статистики України, станом на 1.01.2006 р. в Україні налічувалося 63193 зернозбиральних комбайни всіх марок, з них 73,52% були справні, що в 2,3 раза менше за технологічну потребу. Навантаження на комбайн в Україні становить 220 га. Подекуди в південних районах Степу воно сягає і 389 га за нормативів 100–115 га.
У Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській і Херсонській областях на 1000 га зернових посівів припадає 2,3–2,9 зернозбиральних комбайнів. Навантаження на один комбайн тут становить понад 400 га. Це, своєю чергою, подовжує термін збирання врожаю і, як наслідок, спричинює значні втрати зерна.
За даними Інституту аграрної економіки, через затримки зі збиранням урожаю ранніх зернових культур до 30 днів втрати зерна за 2001 і 2002 роки сягнули 4 млн т, що дорівнює вартості, еквівалентній 2500–3000 нових вітчизняних зернозбиральних комбайнів. Якщо ж до цих 4 млн т додати ще й втрати під час обмолоту (8–25% за допустимого їхнього рівня 1,5%), які спричинені переважно надмірною спрацьованістю комбайнів і неякісним технічним та технологічним регулюванням, то отримаємо кругленьку суму (а її можна було б використати на оновлення парку комбайнів). Проте останнім часом коло проблем у зерновій галузі залишається замкненим: парк зернозбиральних комбайнів спрацьований — виробники зерна втрачають значну частку прибутку — відновлення парку комбайнів гальмується! До цього переліку “підводних каменів” зернової галузі можна додати диспаритет цін на промислову та сільгосппродукцію, нестабільну економічну ситуацію в Україні і наявність великої кількості посередників на ринку запчастин, зерна та нафтопродуктів.
Безвідмовна робота сільськогосподарської техніки є результатом дій під час її проектування, виготовлення та використання. Останній етап життєвого циклу (використання) повністю довірено виробникові сільгосппродукції і, за даними досліджень, саме на цьому етапі відбувається найбільше дій, які призводять до зменшення показників надійності. Тобто близько 72% відмов трапляється через порушення правил використання, що спричинює перевитрати коштів і робочого часу, втрати врожаю, зниження якості робіт тощо.
Будь-який технічний виріб перед використанням потребує догляду, без якого всі старання з підвищення надійності на етапі проектування та виготовлення зводяться нанівець. На практиці ж процес підготовки техніки до робочого сезону обмежується загальною проблемою: “Де взяти гроші?”. Не секрет, що напрацювання на відмову зарубіжного та вітчизняного зернозбиральних комбайнів різняться разів у вісім-десять не на користь останнього. В поєднанні з низькою якістю технічного обслуговування під час використання та зберігання підготовка до збирального сезону створює неабияке фінансове навантаження на без того небагаті сільгосппідприємства. Якщо ж, готуючи техніку до збирального сезону, вдається обмежитися мінімальними витратами або зовсім їх уникнути, то під час жнив втрачається значна частина прибутку, здебільшого у вигляді недоотриманого зерна. Менталітет українського господаря в умовах диспаритету цін на промислову та сільгосппродукцію, а також економічна нестабільність у державі та всьому світі спонукають товаровиробника економити на всьому, що й обертається потім проти нього.
Технічне обслуговування зернозбирального комбайна на час зняття його зі зберігання передбачає такі пункти: 1) довести тиск у шинах до нормального; 2) зняти комбайн із підставок; 3) отримати зі складу та встановити на комбайн акумуляторні батареї; 4) видалити захисне мастило та пил, зняти пристосування герметизації (заглушки, кришки, поліетиленові плівки тощо); 5) перевірити наявність мастила в картерах і корпусах, у разі потреби долити його; 6) за потреби змастити підшипникові вузли та пари тертя; 7) перевірити і, якщо треба, долити гальмівну рідину в бачки; 8) заправити паливний бак і систему охолодження; 9) запустити двигун і транспортувати комбайн на пункт консервації своїм ходом; 10) замінити фільтрувальні елементи мастильного фільтра й фільтра очищення палива; 11) одержати зі складу та встановити зняті з комбайна вузли й деталі; 12) перевірити дієздатність систем і здійснити регулювання вузлів та механізмів комбайна відповідно до технічних вимог.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок