Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості створення та раціонального використання пасовищ

Особливості створення та раціонального використання пасовищ

Назва:
Особливості створення та раціонального використання пасовищ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості створення та раціонального використання пасовищ


Зростання попиту на молоко надає нові виняткові можливості для господарств, які займаються молочним виробництвом. Дуже часто, на жаль, господарства не мають техніки, яка б забезпечила якісну заготівлю кормів, та й ціна на дизпаливо “кусається”, особливо коли використовують застарілу техніку. Тому наявність у господарстві доброго пасовища — це чинник, який суттєво впливає на надої. Отже, якщо ви маєте дійних корів і пасовище, вам буде цікаво й корисно прочитати цю статтю.
Влітку тварина отримує 60% кормових одиниць за рахунок зеленої маси. Крім того, пасовищне утримання дійного стада є нині найдешевшим. Собівартість одиниці зеленої маси значно нижча, ніж за вирощування інших видів кормів. Протягом пасовищного періоду від корів одержують 60–70% річного надою молока. Найбільший приріст — у пасовищних тварин.
В 100 кг трави середньої якості міститься 25 кормових одиниць і 26 кг перетравного протеїну, а каротину — 40 мг/кг. Порівняно із сіном у траві в півтора раза більше поживних речовин. У зеленій масі в десять разів більше каротину (на світлі він руйнується, тому в сіні його дуже мало), є вітамін D (потрібний для профілактики рахіту), C, E (важливі для покращання репродуктивних властивостей).
Залежно від кліматичної зони можна створити пасовища двох типів: короткострокові, або перемінні та довгострокові, або постійні.
Для посіву на короткострокових пасовищах у північних районах використовують конюшину лучну, конюшину білу, лядвинець рогатий, кострицю лучну. У південних районах висівають в основному люцерну, житняки, стоколос безостий (у нього проникаюча коренева система). В західних районах — еспарцет піщаний (перший укіс скошують на зелену масу, далі використовують як пасовище). У перший рік травостій, коли він відростає до 25 см, підкошують. На наступний рік, навесні дернину коткують, а коли трава відросте, використовують як випас. Якщо посів зрошують, тоді його і в перший рік можна використовувати як пасовище.
На короткостроковому пасовищі травостій тримається 3-5 років. Обов’язково застосовують загінну систему випасання. Щорічно 1/4 або1/5 частину площі пересівають: навесні під покрив однорічних трав або влітку ( як чистий посів). Підкошування й часткове пересівання сприяє підвищенню продуктивності травостою.
Довгострокові пасовища можна мати в будь-якій зоні. Є три способи створення таких пасовищ:*
поліпшити травостої природних кормових угідь, до складу яких увести цінні трави;*
старі посіви сінокісних трав залишити для довгострокового пасовищного використання (проводять підсів пасовищних трав);*
корінне залуження.
Для одержання високої врожайності на довгострокових пасовищах потрібно систематично вносити добрива, підсівати зріджені травостої, правильно використовувати пасовище. Перш ніж створювати пасовище, треба правильно підібрати трави. У пасовищні травосумішки включають верхові та низові трави. Низові трави витримують інтенсивний випас і швидко відростаю, тому їх висівають у сумішці не менше 70%. Нещільно кущові злаки тримаються в травостої 4-5 років, кореневищні довше, а першими випадають бобові. Із бобових найбільш довговічна — конюшина біла. Азотні добрива вносять частинами, потроху після кожного випасу. Фосфорні й калійні — один раз навесні або восени.
Для правильного використання травостою конче потрібно: *
випас проводити на такому травостої, який забезпечить високу продуктивність тварин;*
пасовище повинне прогодувати якомога більше тварин;*
зберегти врожай пасовища і якісний кормовий склад на високому рівні протягом усіх років використання;*
створювати умови для подальшого підвищення врожайності пасовища.
Щоб одержати якнайбільше продукції, трави використовують на ранніх фазах, адже що старіша рослина, то більший у ній процент клітковини і менший процент протеїну. Трава стає грубою, й коефіцієнт перетравності та споживання знижується. У фазі кущення й стеблування тварини поїдають її майже повністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості створення та раціонального використання пасовищ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок