Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Захист плодових від шкідників і хвороб узимку

Захист плодових від шкідників і хвороб узимку

Назва:
Захист плодових від шкідників і хвороб узимку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Захист плодових від шкідників і хвороб узимку


Плодовим насадженням Лісостепу України шкодять близько 300 видів шкідливих комах, кліщів, гризунів і 100 збудників грибних, бактеріальних та вірусних хвороб. Через неправильне чи невчасне проведення захисних заходів проти їхньої шкодочинності врожайність плодових культур знижується на 35–45%, а товарність плодів — на 50–60%.
Нині в садах проводять зимове обрізування, що є складовою технології вирощування садівничої продукції. При цьому слід дотримуватися загальноприйнятих захисних заходів, а саме: вирізати й спалювати зламані та пошкоджені гілки (обов’язково покриваючи місця зрізів масляною фарбою) та молоді пагони, уражені борошнистою росою; проводити дезінфекцію секаторів і пилочок 5%-ним розчином формаліну.
Належну увагу слід приділяти захисту насаджень від мишоподібних гризунів. Особливості сучасної технології вирощування плодів (задерніння міжрядь), забур’яненість, непроведення захисних заходів або використання фальсифікованих препаратів (як спостерігалося в господарствах Хмельницької і Тернопільської областей узимку-навесні 2005 року) — ось головні причини пошкоджень дерев мишоподібними гризунами в насадженнях (пошкоджено 95% усіх рослин незалежно від вікового й сортового складу). Високоефективним проти гризунів є застосування вологого зернового бактороденциду з нормою витрати 1,5–2,0 кг/га та хімічних препаратів, які наведено в чинному “Переліку пестицидів і агрохімікатів...”(Київ, 2004, 2005 рр.), а саме: Шторм,0,005%, воскові брикети (0,7–1,5 брикета на відстані 10–15 метрів один від одного та по одному в кожну нору, поновлюючи брикети через 7–10 днів) і Смерть щурам №1, гранульована принада (по одному пакету в нору).
У маточно-живцевих насадженнях розпочали заготівлю живців для одержання саджанців способом зимового щеплення. Такий захід окультурення підщеп дає змогу отримувати в Україні близько 50% усіх вирощуваних саджанців плодових культур.
Для проведення зимового щеплення використовують підщепи тільки першого сорту. Його проводять на початку–наприкінці лютого. За 1–2 дні до щеплення підщепи та прищепи заносять у приміщення, промивають і висушують за кімнатної температури.
Основним способом зимового щеплення є поліпшене копулювання. Місце щеплення фіксують плівкою, а підщепу до місця обв’язування вмочують на 1 с у розплавлений парафін із температурою близько 70°С. Потім рослини вкладають у ящики і пересипають тирсою. Ящики заносять у приміщення з температурою повітря 18°С, де процес приживання триває 12–14 днів. По закінченні періоду зростання рослини в ящиках витримують ще 12–15 днів за температури 5...8°С. Потім ящики заносять у підвал з температурою 0 ...1°С. Навесні (перша декада квітня) їх висаджують у першому полі плодового розсадника.
Слід враховувати, що на цих живцях є шкідники, які перебувають у стані спокою, а саме: яйця яблуневої мідяниці (листоблішки), червоного плодового кліща, зеленої яблуневої та яблунево-подорожникової попелиць, личинки каліфорнійської щитівки. Отже, живці, заготовлені з таких насаджень, є потенційними носіями шкідливих організмів із числа сисних членистоногих, що сприяє занесенню їх у поля розсадника.
Відомо, що червоний плодовий кліщ без проведення захисних заходів у полях вирощування саджанців яблуні знижує вміст загальних цукрів на 0,49–1,75%, крохмалю — на 0,44–1,34%, хлорофілу — на 0,15–0,57%; річний приріст рослин зменшується на 22,6–27,5%, а діаметр штамба — на 22,4–42,7%, вихід стандартних саджанців знижується на 22,6–39,7%. Встановлено, що в саджанців яблуні другого року вирощування, пошкоджених зеленою яблуневою попелицею, вміст загальних цукрів зменшується на 0,34–1,33%, крохмалю — на 0,13–0,41%, хлорофілу — на 0,11–0,45%. Висота рослин знижується на 21,0–31,3%, діаметр штамба — на 43–61%, вихід стандартних саджанців — на 30,5–45,7%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Захист плодових від шкідників і хвороб узимку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок