Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інтегрований захист хмелю від шкідників, хвороб та бур’янів

Інтегрований захист хмелю від шкідників, хвороб та бур’янів

Назва:
Інтегрований захист хмелю від шкідників, хвороб та бур’янів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інтегрований захист хмелю від шкідників, хвороб та бур’янів


Динаміка споживчого ринку останніх років, спрямована на загальний комерційний ефект, спричинила відновлення посадок хмелю. Такі орієнтири виявилися домінуючими в удосконаленні технології і поставили низку принципових питань наукового, теоретичного та прикладного характеру.
Хміль — багаторічна дводомна рослина, що складається з підземної і надземної частин, яка восени відмирає. Підземна частина багаторічна, з тривалістю життя 15–20 років і більше, складається з головного потовщеного кореневища (матки), підземної частини однорічних стебел, бічних кореневищ, головних коренів і верхніх коренів.
Надземна частина — витка шестигранна ліана, завтовшки до 1,5 см, завдовжки — 10 м і більше, всередині має порожнину і міцні луб’яні волокна.
Вирощування хмелю здебільшого проводиться в монокультурі, де вже на 4–6-й рік створюється своєрідний інфекційний фон збудників хвороб (несправжня борошниста роса і кореневі гнилі). Нагромаджуються шкідники, що трофічно зв’язані з цією культурою (люцерновий довгоносик, картопляна совка, ковалики, чорниші, павутинний кліщ та інші), та бур’яни. Саме вони є першопричиною інтенсивного зрідження хмелеплантацій і зниження їх продуктивності та рентабельності виробництва уже на 5–7-й рік культивування хмелю.
У період росту і розвитку хміль пошкоджується більш як 40 видами шкідників і близько 20 видами хвороб. Особливо небезпечні для нього 10–12 видів шкідників і 4–5 видів хвороб, які зустрічаються щороку, і на 25–30%, а в окремі роки 40–50% і більше знижують врожай, погіршують технологічну якість продукції. Втрати на кожному гектарі становлять 1,5–2,5 тис. грн.
Резерваторами для шкідників і хвороб на хмільниках, крім самого хмелю, є бур’яни. На відміну від інших шкідливих організмів, бур’яни є практично постійно на всіх хмільниках, і боротьба з ними полягає в проведенні складної системи заходів, яка починається перед закладанням хмільників. Основний обробіток грунту передбачає лущення, глибоке розпушування, оранку, передсадивне розпушування та інші заходи. Лущення проводять дисковими лущильниками ЛДГ-5, ЛДГ-10 або боронами БДТ-7, БД-10 на глибину 6–8 см за 2–3 тижні до оранки. Обов’язковим агрозаходом для всіх типів грунтів є глибоке розпушування, яке виконують після внесення добрив ущільнювачами та розпушувачами загального призначення на глибину 60–100 см в одному або в двох напрямках смугами, відстань між якими становить 0,35–1,4 м. Поряд з обробітком грунту застосовують гербіцид суцільної дії Ураган Форте 500 SL, в.р.к., — 2,0 л/га.
У перший рік після висаджування хмелю заходи із боротьби з бур’янами зводяться до проведення 5–6 міжрядних культивацій, 1–2 підгортань і 2–3 ручних прополювань в ряду. На плодоносних хмільниках, починаючи з появи сходів і протягом всієї вегетації, проводять 5–6 різноглибинних розпушувань міжрядь, добиваючись якісного обробітку грунту і повного знищення бур’янів. Міжрядний обробіток проводять за допомогою плугів-розпушувачів ПРВН-2,5 або ПРИМ-ЗАХ. Глибина обробітку залежить від вологості грунту. На початку вегетації, коли грунт ще доволі вологий, перші два розпушування проводять на глибину 14–16 см, решту — на 10–12 см.
Але агротехнічними заходами не завжди можна домогтися жаданого ефекту у боротьбі з бур’янами. Впродовж багаторічного вирощування культури (15–20 років на одному місці) запас насіння різних бур’янів у грунті хміль-ників значно зростає. За міжрядного обробітку знищуються вегетуючі бур’яни та їх сходи, але водночас створюються сприятливі умови для проростання насіння бур’янів, які перебувають у стані спокою, оскільки під час обробітку воно переміщується у верхні шари, які більше прогріваються. Це спричиняє нову хвилю проростання бур’янів. Отже, бур’яни, через біологічні особливості та агротехнічні умови вирощування хмелю, є постійно присутнім компонентом агробіоценозу хмільників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інтегрований захист хмелю від шкідників, хвороб та бур’янів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок