Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Профілактика маститів у корів

Профілактика маститів у корів

Назва:
Профілактика маститів у корів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Профілактика маститів у корів


Кратність доїння, особливо високопродуктивних корів, під час запуску має першочергове значення для запобігання маститам. Перехід має бути поступовим, а саме: два рази за добу доїти 3–4 дні, один — 4–5 днів, через день — 2–3 рази, через 2 дні — 1–2 рази, за необхідності обмежувати давання води. Запуск вважається закінченим, коли утворення молока у вимені припиняється і вим’я значно зменшується в об’ємі. Через дві доби після останнього доїння із вимені видаляють залишки молока. В сухостійний період слід періодично перевіряти стан вимені.
Головною умовою при утриманні сухостійних корів і нетелей є їх годівля високоякісними кормами за раціонами, збалансованими основними поживними речовинами і мінеральними компонентами.
За три дні до отелення концкорми повністю виключають із раціону. Добрим кормом для сухостійних корів є злаково-бобове сіно. Всього грубих кормів тільній корові потрібно згодовувати 2–2,5 кг, якісного силосу — по 4–5 кг на 100 кг живої ваги, бажано згодовувати і сінаж високої якості. Коровам з рівнем вгодованості нижче середньої норми годівлі слід збільшувати на 1–2 кормові одиниці. Взимку важливо збалансовувати раціони за вмістом вітамінів А і Д.
Оптимальна структура раціонів для годівлі корів за поживністю така:
літній період — зелені — 60–70%, концентровані — 30–40%;
зимово-стійловий період — грубі корми — 25–30%, силос — 20–25%, коренеплоди — 15–20%.
Вміст перетравного протеїну — 110 г на одну кормову одиницю, клітковини в процентах від сухої речовини — 22–26%, жиру — 2–4%, співвідношення кальцію і фосфору — 1,4–1,7:-1, крохмалю і цукру — 1,1-1,3:1. Переведення тварин на утримання і годівлю зеленою масою слід проводити поступово, згодовуючи одночасно сіно, силос тощо. Не допускати згодовування прілих кормів, зеленої маси, яка лежала в купах (зігріта), зеленої маси кукурудзи, засміченої бур’янами (лобода, щириця, плоскуха та інші), де може бути багато нітратів, які викликають отруєння тварин.
На кожній фермі слід обладнати родильні приміщення або відокремлені скотомісця з розрахунку 10–12% стосовно наявного маточного поголів’я. У родильному відділенні слід регулярно проводити дезінфекцію скотомісць і їх побілку, забезпечувати достатню кількість підстилки з сухої соломи. В цьому приміщенні слід мати ветеринарну аптечку з усіма необхідними інструментами для надання допомоги під час родів. Слід створити 1–2 скотомісця з підвищеним підлогопокриттям, а також мати теплу і холодну воду, інвентар та посуд. У період розтелень слід організовувати цілодобові чергування досвідчених тваринників, які б могли надавати допомогу тваринам при родах. Корів у родильне приміщення (родильні скотомісця) переводять за 7–10 днів до родів і залишають там на два тижні після нормального отелення.
Перед переведенням у родильне приміщення слід провести санітарну обробку шкіри тулуба і зовнішніх статевих органів корів. Перед родами корові обмивають зовнішні статеві органи і хвіст, стелять чисту солому в достатній кількості. За нормального перебігу родів тварину краще не турбувати. Якщо перейми і потуги слабшають, то під час потуг плід можна підтягнути, і тільки у разі тяжких родів проводять відповідну рододопомогу. Після отелення корові треба дати облизати теля, а також випоїти їй 2–3 літри навколоплідних вод, при цьому в корови рефлекторно посилюється скорочення матки і прискорюється її інволюція.
У цей період корові також слід дати випити відро підсоленої води (на відро води дають 100 г кухонної солі, що дає можливість нормалізувати водно-сольовий обмін). До пійла корові можна додати 0,5 кг цукру, особливо після тяжких родів. Для прискорення відділення посліду та інволюції матки корову розтирають скрутнем соломи. Перший раз корів доять не пізніше години після родів, і молозиво відразу випоюють теляті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Профілактика маститів у корів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок