Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості експлуатації автотракторної техніки взимку

Загрузка...

Особливості експлуатації автотракторної техніки взимку

Назва:
Особливості експлуатації автотракторної техніки взимку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості експлуатації автотракторної техніки взимку


Зимове зниження температури потребує від користувачів автотракторної техніки застосування не тільки певних марок пально-мастильних матеріалів, а й відповідних заходів підготовки її механізмів і систем до роботи в цей період.
Організаційні заходи
Висока працездатність автотракторної техніки взимку може бути забезпечена тільки в разі виконання певних правил підготовки її до роботи та обслуговування. Працювати взимку на автотракторній техніці повинні спеціально навчені механізатори та водії. Тому в кожному господарстві слід систематично проводити заняття з вивчення особливостей експлуатації техніки та контролювати знання цих питань.
Тепловий режим автотракторних двигунів, незалежно від навантаження, має бути доведений до оптимальних значень (85...95°С) за температури навколишнього повітря нижче мінус 10°С.
Тому взимку для досягнення вищих техніко-економічних показників роботи автотракторної техніки двигуни потрібно утеплити чохлами, які б підтримували зазначений температурний режим роботи. Чохол виготовляють подвійним — сукно з прошарком вати або повсті. Щоб убезпечити чохол від намокання, його покривають дерматином або клейонкою. Чохол повинен щільно прилягати до деталей облицювання двигуна, надійно закриватись і мати клапан для регулювання кількості повітря, що проходить через радіатор. Фільтри систем мащення й живлення теж треба утеплювати спеціальними чохлами. У цьому разі тривалість прогрівання двигуна після пуску скорочується втроє-вчетверо, а швидкість охолодження його після зупинки знижується в 1,5–2 рази.
Перед зимовою експлуатацією автотракторної техніки слід утеплити кабіну, старанно усунути всі нещільності. На підлогу кабіни покласти повстяний килимок або листок фанери. Педалі та важелі ізолювати мішковиною.
Застосування спеціальних теплозахисних матеріалів для незасклених поверхонь кабін знижує втрати тепла в 1,5–2 рази. В утеплених кабінах повітря охолоджується в 3–3,5 раза повільніше, ніж у неутеплених.
Лобове скло кабіни повинне мати пристрої для убезпечення від замерзання й заледеніння.
Надійність роботи автотракторної техніки взимку, легкість пуску двигуна, економія пального, зменшення спрацювання деталей, безпека значною мірою залежать від якості підготовки машин і експлуатаційних матеріалів. Під час підготовки техніки до зимової експлуатації проводять сезонне технічне обслуговування, звертаючи особливу увагу на двигун.
Підготовка систем і вузлів автотракторної техніки полягає в такому.
Система живлення
Надійність і якість роботи двигунів узимку здебільшого залежать від стану системи живлення. Умови роботи системи живлення за мінусових температур ускладнюються збільшенням в’язкості палива, що погіршує його прогонність (здатність проходити через елементи системи живлення, особливо через фільтр тонкої очистки), якість розпилення. Тому систему потрібно заправляти зимовими марками дизельного палива.
В Україні дизельне паливо виробляють згідно з державними стандартами (ДСТУ) і технічними умовами України (ТУ У).
Згідно з ДСТУ 3868–99, чинним від 01.09.1999 року, для швидкохідних дизелів автотракторної техніки виготовляють такі марки дизельного палива:
Л — літнє, рекомендується для використання за температури повітря не нижче мінус 5°С.
З — зимове, рекомендується для використання за температури повітря не нижче мінус 15°С.
Умовне позначення дизельного літнього палива з масовою часткою сірки до 0,10% і температурою спалаху в закритому тиглі не нижче 40°С — Паливо дизельне Л-0,10-40 за ДСТУ 3868–99.
Умовне позначення дизельного зимового палива з масовою часткою сірки до 0,20% і температурою застигання не вище мінус 25°С — Паливо дизельне З-0,20-(-25) за ДСТУ 3868-99.
З огляду на зростаючі потреби у дизельному паливі розроблено паливо, що має підвищену температуру кінця кипіння, яке називають народногоспо-дарським.
Паливо дизельне народногосподарське, згідно з ТУ У 22340203.019–2000, призначене для високошвидкісних дизельних двигунів наземної техніки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Особливості експлуатації автотракторної техніки взимку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок