Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.

Загрузка...

Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.

Назва:
Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План
Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.
Металургiя:
а. добування металiв з вторинної сировини;
б. порошкова металургія;
в. безперервне роз-ливання сталі;
г. плазмовоа металургія;
д. особливо чисті метали.
Синтетичні високомолекулярні речовини (полімери):
а. штучні волокна;
б. пластмаси;
в. папір.
Кераміка.
Напівпровідники.
Висновок.
Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.
 
Створення нових матеріалів — це істотна необхідність нашого сьогодення. У сучасних технологіях часто застосову-ють високі тиски, температури й агресивну дію хімічних речовин. Матеріали, які використовуються, зокрема в маши-нобудуванні, недостатньо стійкі і міцні. Тому обладнання передчасно зношується, потребуючи частих замін та ремонтів. Нових матеріалів вимагають і нові галузі техніки: космічна, атомна тощо. Для практичних потреб необхідні такі мате-ріали, як метали, полімери, кераміка та композити.
Металургія
З металів найнеобхіднішими і надалі будуть сталі. Загальні тенденції виробництва сталі ви вже знаєте, тому розглянемо його перспективи.
Технічне переоснащення металургійної промисловості по-в'язане з переходом на виплавляння сталей в конвертерах і електропечах. Це зменшує вигар металу і розширює асор-тимент вироблених сталей. тримуючим фактором тут може бути дефіцит жаростійких і вогнетривких матеріалів.
Важливим джерелом добування металів є вторинна сиро-вина. Наприклад, при нинішньому рівні рециркуляції міді її вистачить на 100 років, а якщо його довести до 90 % — то на 300 років. До того ж будівництво малих металургійних за-водів, що працюють виключно на металоломі, показало їх високу ефективність в експлуатації при добуванні нових спе-ціальних видів прокату.
Серед різноманітних способів обробки металів особливе місце займає порошкова металургія. Вона полягає у форму-ванні виробів з металічного порошку з наступним їх нагрі-ванням до спікання частинок металу. Це перспективний ре-сурсозберігаючий спосіб. У цьому виробництві виключаються доменний і сталеплавильний процеси, прокатка, обробка ме-талів різанням, тобто складні енергоємні процеси, екологічно брудні, з великими витратами теплоти і металу.
Підвищення якості металів і виробів з них як один із головних напрямів економії матеріалів базується на легуванні сталей, тобто введенні в сталь тугоплавких металів: ніобію, вольфраму, молібдену та інших для добування більш твердих і тугоплавких сталей. Щоб запобігти виникненню дефіциту цих металів, легування ведуть не 1—2 металами, а комплек-сом доступних чи більш поширених металів — хрому, нікелю і ванадію. Підвищити жаростійкість сплавів вдається, крім загартування, ультразвуковою обробкою розплавів під час кристалізації. Таким способом досягається підвищення робо-чої температури лопаток турбін із сплаву нікелю з кобальтом від 880 до 1000 °С.
Все більше впроваджують у металургію безперервне розливання сталі, що не тільки скорочує цикл виробництва, а й підвищує якість відливок. При звичайній відливці заготовок верхня частина злитка, що становить майже чверть усієї відливки, виходить пористою, її треба відрізати і повертати на переплавку. Безперервне розливання звільняє від цієї под-війної роботи, бо сплав утворюється більш однорідний. У перспективі поєднуватиметься безперервне лиття з вакууму-ванням, лиття і кристалізація в магнітному полі, що вже застосовується для сплавів алюмінію.
Велике майбутнє у застосування плазмової металургії. З фізики ви вже знаєте про плазмовий стан речовини, про властивості і застосування плазми. У металургії під впливом плазми відбувається термічна дисоціація руди, реагуючі ре-човини швидко утворюють гомогенну систему. Під дією плаз-ми не тільки інтенсифікується відновлення заліза, а й скоро-чується металургійний цикл: двостадійний процес (домна, конвертер) стає одностадійним (пряме відновлення), необ-хідність шихтування й агломерації руди відпадає. Плазмова металургія дає змогу переробляти руди комплексно, а це спосіб розв'язання проблеми безвідхідних виробництв у мета-лургії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Створення нових матерiалiв – необхiднiсть нашого сьогодення.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок