Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологічний процес, як об’єкт автоматичного керування

Загрузка...

Технологічний процес, як об’єкт автоматичного керування

Назва:
Технологічний процес, як об’єкт автоматичного керування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,13 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат
Технологічний процес, як об’єкт автоматичного керування
Технологічний процес
Технологічним процесом називають послідовну зміну станів у часі комплексу виробничого устаткування, що робить певні вироби. При цьому мається на увазі така зміна станів, що відповідає функціонуванню устаткування при виконанні завдання, для якої це устаткування призначене.
Будь-яке вивчення процесу можливо лише в тому випадку, якщо визначені ті величини, які характеризують процес із кількісної точки зору. У результаті вивчення технологічного процесу необхідно побудувати якусь систему аналітично й логічно зв'язаних залежностей, які будуть розглядатися як математична модель, що дозволяє вибір варіанта автоматизації технологічного процесу. Одним з варіантів автоматизації можна запропонувати наступний:
1. Необхідно встановити змістовний опис ТП. Сутність опису полягає в тому, що всі операції в ТП представляються в деякому формалізованому виді.
У першу чергу встановлюють показники виробничого процесу й знаходять аналітичну залежність:
а) продуктивність
де NГ – кількість придатних виробів;
tс – час, витрачений на виготовлення.
б) середня частка придатних виробів;
в) середня частка бракованих виробів;
г) середній час роботи над операцією й т.д.
Можна встановити наступні правила вибору показників і параметрів ТП для його формалізації.
1. Обрані показники виробничого процесу повинні найбільш точно характеризувати вимоги, пропоновані до даного процесу.
2. Показники й параметри виробничого процесу повинні становити найбільш прості співвідношення, щоб не ускладнювати математичне моделювання.
3. Показники й параметри виробничого процесу повинні найбільше повно й точно описувати його фази й елементи.
4. Якщо окремі технологічні операції здійснюються людьми- операторами, то необхідно передбачити такі показники й параметри, щоб була можливість їхнього кодування.
Таким чином, розбивка процесу на найпростіші акти й, представляючи їхніми аналітичними залежностями, можливо одержати математичну модель ТП.
ТП у силу своєї великої розмаїтості не піддається якому-небудь уніфікованому опису, а без нього не можна уніфікувати й математичний опис. У той же час здебільшого найпростіші акти, можливо описати математичними й фізичними залежностями.
Якщо ж формалізація ТП супроводжується невивченими процесами або необхідно враховувати випадкові процеси:
1. Випадкові збурювання;
2. Випадкові появи браку;
3. Надійність устаткування й т.д.
Ця перерахована група вивчена в рамках теорії імовірності, або проводиться експеримент, що дозволяє встановити аналітичну залежність.
Експериментальне дослідження ТП можна розглянути на прикладі операції настроювання деякого пристрою. Потрібно встановити: розкид погрішності настоювання пристрою для різних операторів і середній час настоювання.
2.2 Схема автоматизації ф формалізації
Для створення автоматизованої системи пристроїв необхідно мати розроблену принципову монтажну схему кожного із пристроїв системи. У загальному випадку це будуть пристрої різної фізичної природи: електричні, гідравлічні, механічні й т.д. Отже, їхнє проектування будуть здійснювати різні фахівці один з одним не пов'язані.
З іншої сторони ясно, що замовник принципово не може мати знання у всіляких областях, що було б необхідно, якби він сам узявся за створення автоматизованої виробничої системи.
Тому виникає проблема вибрати найбільш вигідні умови, з погляду якості майбутнього виробу, економічності й можливості виробництва.
В останні роки розроблені методи складання схем, в яких у зручній формі представлені окремі елементи автоматизованого виробничого процесу. Ця схема називається – схема автоматизації . Сутність цих схем полягає в тому, що всі операції автоматизованого процесу представляються в деякому формалізованому виді, що дозволяють відволіктися від конкретного змісту тієї або іншої операції.
Ці методи розроблені в основному у зв'язку з використанням обпилювальної техніки (ОТ) для пошуку оптимального варіанта виробничого процесу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Технологічний процес, як об’єкт автоматичного керування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок