Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Хвороби перцю

Загрузка...

Хвороби перцю

Назва:
Хвороби перцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Хвороби перцю


Популярність солодкого перцю повсякчас зростає. А пояснюється це тим, що в його плодах містяться глюкоза, білки, вітаміни С, Е, Р1, В1, В3, провітамін А, каротин, мінеральні солі. За вмістом вітаміну С перець посідає перше місце серед овочевих культур. Солодкий перець використовують для салатів, різноманітних страв, соління, маринування тощо.
Крім солодкого (овочевого), вирощують гіркий, або пряний перець. Останній поділяють на гострий і напівгострий. У 100 г сирої маси солодкого перцю міститься близько 270 мг% вітамину С, 12% — сухої речовини, зокрема, — майже 4% цукру. В такій самій масі гострого перцю, відповідно, — 380 мг%, 20 і 8%. Наявність у гіркому перці капсицину надає плодам приємного гострого смаку. Використовують його як приправу для борщу, м’ясних страв, для консервування інших овочів; у медицині — як спосіб для збудження апетиту, під час застуди для розтирання чи перцевого пластиру.
Перець під час вирощування може бути уражений різними грибними, бактеріальними, а також вірусними та мікоплазмовими хворобами. На рослинах трапляються й неінфекційні захворювання.
Грибні хвороби
Чорна ніжка. Проявляється на розсаді. Коренева шийка розм’якшується, темніє й утворюється перетяжка, що спричиняє в’янення й загибель рослин. Особливо сильно хвороба розвивається в непровітрюваних парниках та в разі утворення кірки на поверхні грунту. Висаджена з парників розсада з ознаками розвитку чорної ніжки швидко гине.
Збудниками хвороби можуть бути гриби Pythium debaryanum Hesse, Rhizoctonia solani Kuchn. та ін., а також бактерії Егwiniа сагоtоvога рv. сооtоtоvога Dуе., які можуть перебувати на насінні та в грунті.
Для боротьби проти цієї хвороби важливе значення має протруювання насіння, дезінфекція парників, правильний догляд за розсадою в парниках.
Суха плямистість, або альтернаріоз. Хвороба поширена в більшості районів вирощування томата. Її розвитку сприяє спекотна погода з дощами, які випадають періодично. Крім томата, уражує перець, баклажани, картоплю та інші пасльонові культури.
Спочатку на листках нижнього, а згодом і верхнього ярусів утворюються великі, темно-бурі, округлі, часто концентричні плями. За сильного ураження вони вкривають значну частину листкової поверхні, внаслідок чого листки відмирають. На плодах хвороба проявляється у вигляді великих чорних удавлених плям — переважно біля плодоніжки або в місцях розтріскування плодів. На стеблах теж утворюються довгасті плями з чітко вираженою зональністю. За вологої погоди плями на листках, стеблах і плодах вкриваються чорним оксамитовим нальотом.
Збудник хвороби (патоген) — недосконалий гриб Alternaria solani (Ell. et Mart.) Sor. (синонім Macrosporium solani Ell. et Mart.) із порядку Hyphomycetales. Оптимальна температура для його розвитку — 13…16°С. Інкубаційний період — три-чотири дні.
Уражуються розсада й дорослі рослини. Патоген зберігається на післязбиральних рештках і насінні. Під час вегетації рослин конідії поширюються вітром, дощем і поливною водою.
Проти сухої плямистості важливо дотримуватися сівозміни, повертаючи томат та інші пасльонові культури на попереднє місце не раніше ніж через три-чотири роки. Насіння треба обов’язково протруювати, а в період вегетації — обробляти рослини хімічними препаратами.
Біла плямистість, або септоріоз. Уражуються томат, перець та інші пасльонові культури в закритому й відкритому грунті. У відкритому грунті хвороба поширена в районах із достатнім зволоженням. Уражуються переважно листки, інколи стебла й плоди. Проявляється хвороба у вигляді бруднувато-білих плям діаметром 2–3 мм з темною облямівкою і численними темними крапками. За сильного ураження плями зливаються й покривають усю поверхню листка. Листки жовтіють і всихають.
Збудник хвороби — Septoria lycopersici Speg. — належить до недосконалих грибів порядку Sphaeropsidales.
Внаслідок хвороби, особливо за раннього її прояву, врожай плодів може знизитися на 30–40%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Хвороби перцю

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок