Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Шляхи підвищення якості курячих яєць

Шляхи підвищення якості курячих яєць

Назва:
Шляхи підвищення якості курячих яєць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Шляхи підвищення якості курячих яєць


Яйце містить усі необхідні для життя людини поживні й біологічно активні речовини, що легко засвоюються організмом людини в оптимальному співвідношенні. Доброякісне куряче яйце є високоцінним дієтичним продуктом харчування (засвоюється 96–98%). Одне яйце за поживністю дорівнює приблизно 40 г м’яса і 120–150 г молока. Воно на 4–5% забезпечує добову потребу дорослої людини в білках, жирах і мінеральних речовинах і на 10–30% — в основних вітамінах. У яйці є всі речовини, потрібні для росту й розвитку птиці в ембріональний період. Куряче яйце містить у середньому 66% води і 34% сухих речовин, до складу яких входять протеїни, жири, вуглеводи, пігменти, макро- і мікроелементи. Протеїн яйця має всі незамінні амінокислоти. Білок містить також лізоцим, що має бактерицидні властивості. У жовтку курячого яйця, як відзначають німецькі вчені (Хартман і ін., 2001), є низка біологічно активних речовин, які використовують у фармацевтичній промисловості. Це ліпіди, ліпопротеїни, фосвітин, сіалова кислота, антиген IgY. У разі використання цього антигену кури менш чутливі до хвороб, ніж із IgG.
Останнім часом підвищення якості яєць стало актуальною проблемою. Це обумовлено тим, що донедавна першочерговим завданням у яєчному птахівництві було підвищення несучості, особливо в гібридних несучок, і мало приділялось уваги підвищенню якості яєць. Як наслідок, значне збільшення несучості призвело до скорочення терміну формування яйця, підвищило однобічне фізіологічне навантаження на організм несучки, що позначилося, головним чином, на якості шкаралупи.
Крім того, в умовах кліткового утримання несучок, механічного збирання, сортування яєць вони стали піддаватися більшому механічному впливу, внаслідок чого збільшився бій яєць. Через підвищений відсоток бою птахівницькі підприємства зазнають великих збитків.
Низька якість інкубаційних яєць породжує значні втрати під час відбору яєць для інкубації і в її процесі.
Це й спонукало нас запропонувати читачам серію оглядових статей про те, як зберегти на оптимальному рівні або, в разі потреби, поліпшити окремі найважливіші показники якості яєць: шкаралупи, маси, форми, внутрішнього вмісту.
Існує помилкова думка, що якість яєць — суб’єктивне поняття. Разом з тим у всьому світі є стандарти на яйця харчові й інкубаційні для кожного виду птиці (кури, індички, качки, гуси, цесарки), яких у процесі виробництва того або іншого виду продукції варто дотримуватись.
Наразі в Україні діють старі стандарти, затверджені ще 1982–88 років. У 2004 році Інститут птахівництва УААН, на замовлення Міністерства аграрної політики України, розробив нові стандарти на харчові й інкубаційні яйця, вони нині чекають затвердження в Держстандарті України. Передбачається, що до кінця 2005 року нові стандарти наберуть чинності.
Крім того, діє ще й комерційна тактика: кожен виробник яєць хоче одержати якомога більшу вигоду від виробничого процесу.
Щоб краще уявити, якими чинниками й коли можна впливати на одержан-ня якісних яєць, спочатку коротко пояснимо процес утворення яйця в організмі несучки.
Утворення яйця
Яйце утворюється в яєчнику (жовток) і яйцепроводі (білок і шкаралупа) несучки. Зачатки майбутніх яєць закладаються ще в ембріональний період. До середини інкубації курячий ембріон уже має повний набір мікроскопічних за розміром яйцеклітин (приблизно від 600 до 3600 шт.), зосереджених у яєчнику. Це означає, що теоретично від однієї курки можна одержати таку саму кількість яєць. Але практично ніколи всі яйцеклітини не можуть бути перетворені в яйце, хоча потенційні можливості для підвищення яєчної продуктивності курей великі.
Після виплоджування курчати в нього починають розвиватися органи яйцеутворення: навколо кожної яйцеклітини утворюється оболонка — фолікул, що виробляє жовткову масу. В процесі росту яйцеклітини до тритижневого віку курчати досягають діаметра приблизно 0,05 мм, а до початку статевого дозрівання збільшуються до 1 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Шляхи підвищення якості курячих яєць

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок