Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Державні інтереси можуть підсковзнутися на олії

Державні інтереси можуть підсковзнутися на олії

Назва:
Державні інтереси можуть підсковзнутися на олії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,02 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Державні інтереси можуть підсковзнутися на олії


До підсумків соняшникових жнив можна зарахувати той факт, що наприкінці минулого місяця олія в крамницях стала на гривню-півтори дешевшою. Тепер покупець може купити літрову пляшку олії за 7–8 грн. Водночас насіння соняшнику, схоже, досягло точки цінового мінімуму й почало поволі дорожчати.
Незважаючи на його рекордний урожай, який у рази перевищує внутрішнє споживання. Причиною такої, здавалося б, нелогічної ситуації із соняшниковою олією є зокрема й політична складова. Одна з нарад, яка відбулася в листопаді в Кабінеті Міністрів, була присвячена цьому продукту харчування. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко особисто переймалася олійним питанням. Ціни, мовляв через перевиробництво ліквідного насіння, порівняно з минулим сезоном, упали практично втричі, й керівники олієжирових підприємств мають можливість задешево закуповувати сировину для переробки. Разом з тим, олія в крамницях і надалі залишається недешевою, як і тоді, коли насіння було дорогим. “Не можу зрозуміти цієї диспропорції... й хочу, щоб ви мені пояснили все це”, — звернулася Юлія Володимирівна до керівників потужних переробних компаній. Треба сказати, що надалі нарада тривала в закритому режимі, й журналісти не змогли почути деталей тієї захоплюючої розмови.
Чому дорого — запитайте в торгівців!
Як пояснив ситуацію після завершення наради голова правління асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук, ніхто не хоче чути, що олієжирові підприємства навіть восени переробляли соняшник урожаю’2007, закуплений раніше за цінами, значно вищими за нинішні. Співрозмовник закликав згадати минулий маркетингововий рік, коли ціни на стратегічну сировину в Україні були рекордними. У деякі періоди вони коливалися від чотирьох до п’яти тисяч гривень за тонну, що призвело до небувалого здорожчання олії. Лише ближче до завершення цьогорічних соняшникових жнив, пояснив пан Капшук, олієжирові комбінати мали можливість купувати насіння за 1200–1700 грн/т. Відповідно, тоді впали й відпускні ціни підприємств на нерафіновану соняшникову олію. Буцімто, на кінець жовтня підприємства реалізували її за ціною 3,5–4,5 тис./грн за тонну, що на 40% нижче, ніж у жовтні 2007 року. Тож питання, чому розфасована рафінована олія на полицях магазинів не дешевшає, — цілком слушне, але про це треба питати не лише виробників, а, наприклад, і торговців. Степан Капшук наголосив, що в ціні бутильованої олії, крім вартості сировини, закладені ще й затрати на рафінування, бутилювання, саму упаковку. До того ж, продукція надходить у магазини через дистрибуторські мережі, які накручують свою маржу. Впливає на вартість олії й роздрібна націнка самих магазинів. Тож у підсумку, ціна літрової пляшки практично вдвічі вища за ціну літра сирої олії, бо на всіх етапах суттєво зростають затрати.
Попри це, виробники, за підсумками наради, погодилися ще знизити оптово-відпускні ціни на фасовану олію. Відтак, прогнозує Степан Капшук, у роздрібній торгівлі пляшка соціально-значущого продукту не повинна дорожчати. Але робити довгострокові цінові прогнози голова правління асоціації “Укроліяпром” не береться: надто хитка нині економічна ситуація і в країні, і в світі.
На нараді розглядали також питання про скасування вивізного мита на насіння соняшнику. Відповідний законопроект запропонувало Мінагрополітики, щоб підвищити експортний попит на український соняшник. Скасування мита, вважає Степан Капшук, для галузі неприйнятне. А такий крок може спровокувати кризу на продовольчому ринку країни. В Україні й так після вступу в СОТ експортне мито на насіння соняшнику одразу знизили із 17 до 14%. Крім того, Мінекономіки з жовтня скасувало встановлення мінімальних індикативних цін під час вивезення його за межі держави. Ці дії значно лібералізували експорт ліквідного насіння. У разі ж скасування, навіть тимчасового, експортного мита на соняшник його масово вивезуть за кордон, причому за демпінговими цінами. Тоді олієжирова галузь повернеться до стану, який через брак сировини переживала в 1997–1998 роках.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Державні інтереси можуть підсковзнутися на олії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок