Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасна технологія захисту розсадників груші від грушевого галового кліща в Лісостепу України

Сучасна технологія захисту розсадників груші від грушевого галового кліща в Лісостепу України

Назва:
Сучасна технологія захисту розсадників груші від грушевого галового кліща в Лісостепу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасна технологія захисту розсадників груші від грушевого галового кліща в Лісостепу України


Значної шкоди плодовим розсадникам завдає грушевий галовий кліщ (кліщик). Цей небезпечний шкідник, поширений по всій Україні, пошкоджує переважно грушу, іноді яблуню, горобину, айву, глід. Останнім часом спостерігається значне збільшення шкодочинності кліщика, отож і назріла потреба детального вивчення біологічних особливостей його розвитку та розробки нових прийомів захисту від нього з урахуванням біоценотичних вимог до агроценозу багаторічних насаджень.
У Мліївському розсаднику розроблено технологію вирощування садивного матеріалу плодових культур способом безпересадкової культури та зимового щеплення. Живці, які використовують як під час зимового щеплення, так і в разі окультурення насіннєвих підщеп способом зеленого вічкування, заготовляють у маточно-сортових (живцевих) садах. Саме з цих насаджень заносяться сисні членистоногі на поле розсадника, в тому числі й грушевий галовий кліщ.
Завдяки дослідженням, які ми проводили в дослідному господарстві Мліївського інституту садівництва ім. Л. П. Симиренка УААН упродовж 1996–2004 рр., встановлено, що грушевий галовий кліщ у регіоні розвивається в трьох поколіннях і найбільшої шкоди завдає саджанцям груші, якщо її вирощувати в контейнерах і на полях розсадника.
Запліднені самки перезимовують здебільшого (близько 90%) під першою зовнішньою лускою бруньки. Вдавшись до обліку, ми встановили, що в одній бруньці можуть зимувати від 140 до 250 особин шкідника (сорти зимового строку достигання) та від 250 до 340 особин (сорти літнього строку достигання), а інколи навіть близько 450 особин (сорт Любимиця Клаппа). Спостереження свідчать, що ранні зниження температури повітря до -22,0…29,3°С (грудень 1997, 1998 рр.) та до -24,5...26,0°С (січень 1997, 1999 рр.) істотно не впливали на стан перезимівлі особин шкідника, виживало 71,4–95,3%.
Було встановлено, що в третій декаді квітня (1996–1999, 2000–2003 рр.) і на початку першої декади травня (2004 р.) під час розпукування бруньок (фаза зеленого конуса) за середньодобової температури повітря 9,5°С і вище та середньої вологості повітря 70,6–81,2% самки переходять на молоде листя й живляться клітинним соком, роблячи ходи в палісадній паренхімі. Внаслідок пошкодження кліщиком на листі зверху з’являються гали, що розміщені здебільшого вздовж основної жилки, а потім поширюються на всю пластинку листка. Спочатку ці гали блідо-зелені, потім вони буріють і всихають. Здебільшого під галами з нижнього боку листка є отвори. Через них у здуття залазить кліщик і відкладає там яйця, з яких виходять личинки. Сильно пошкоджене листя втрачає життєздатність і всихає.
Результати досліджень свідчать, що пошкодження грушевим кліщем істотно впливає на розвиток рослин у плодовому розсаднику. Так, приріст саджанців груші другого року вирощування сортів Лимонна мліївська, Новинка мліївська, Зимова мліївська в червні на необроблюваних ділянках (без застосування пестицидів) знижувався на 21,2–27,2%, сортів Велика літня і Платонівська — до 29,2–31,4%, а сорту Любимиця Клаппа — близько 35,6% .
Було встановлено, що в розсаднику найбільше заселялися грушевим кліщиком саджанці груші сортів Любимиця Клаппа, Мліївська рання, Велика літня, Корсунська, Лимонна, Вікторія, Добра Луїза, Платонівська. Дещо менше були заселені рослини сортів Бере Арданпон, Жозефіна Мехельнська, Кюре, Бере київська, Зимова мліївська, Зеленка мліївська, Новинка мліївська, Чарівниця, Оксамит, Золотиста мліївська, Райдуга.
За нашими спостереженнями, самка шкідника починає відкладати перші яйця в другій-третій декадах квітня у ще не повністю розкриті здуті бруньки, а вже 15–20 травня закінчується розвиток першого покоління, і молоді самки починають відкладати яйця, розміщуючи їх у різні заглиблення на поверхні листя, що дає початок розвитку другого покоління. Самки другого покоління з’являються на початку (1998 р.) чи в другій-третій декадах червня (1996–1999, 2000–2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сучасна технологія захисту розсадників груші від грушевого галового кліща в Лісостепу України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок