Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Рослинні кормові добавки: минуле, сьогодення, майбутнє

Рослинні кормові добавки: минуле, сьогодення, майбутнє

Назва:
Рослинні кормові добавки: минуле, сьогодення, майбутнє
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рослинні кормові добавки: минуле, сьогодення, майбутнє


Білок був і залишається найдорожчим інгредієнтом у їжі людини та в кормах тварин: його вартість у системі раціонів перевищує 70% загальної вартості поживних речовин. Тож у здешевленні білкової складової варто шукати головний резерв зниження собівартості кормів, а значить, — і собівартості продукції тваринництва.
Упродовж багатьох років вітчизняне тваринництво й птахівництво одержували продукти переробки харчової промисловості за низькою ціною і з високою засвоюваністю білка. Найдешевшими і найціннішими серед них були молочні відвійки, молочна сироватка, м’ясо-кісткове борошно. У радянські часи села України молочні відвійки привозили бочками й реалізовували по 1 копійці за літр.
Сьогодні ця недозволена розкіш зникла назавжди. Жодна пристойна фірма з переробки молока не реалізує молочні відвійки ні в свіжому, ні в сухому вигляді. Переробка знежиреного молока на сир, йогурти, ряжанки, кефір — реальність, що повністю позбавила тваринництво зазначеного каналу надходження білка в раціони. До того ж, це не тільки українська, а й світова тенденція останніх років.
Вихід сучасне тваринництво бачить у максимальному використанні рослинного білка — продуктів переробки соняшнику, сої, ріпаку, кукурудзи й інших культур. Усі відомі рослинні джерела кормового білка можна класифікувати відповідно до рисунка.
Чи зможуть ці рослинні джерела замінити тваринні кормові добавки, частка яких постійно зменшується в раціонах? На перший погляд, — ні.
Тваринні білкові добавки за рівнем протеїну вдвічі багатші за рослинні, а перетравність цієї цінної речовини вища в 1,2—1,5 раза. У тваринних білках більше незамінних амінокислот — лізину й метіоніну, у них вища сума незамінних факторів харчування. Однак рослинні білкові добавки в перерахунку на протеїн дешевші за тваринні джерела в 2,5—4,5 раза. В умовах ринкової економіки цей чинник має вирішальне значення для ухвалення рішення про його використання. Але водночас зафіксовано й значно нижчу поживність, а, головне, — біологічну повноцінність кормового протеїну.
Як розібратися й правильно користуватися рослинними білковими добавками замість тваринних, аби не зашкодити здоров’ю й продуктивності тварин?
Серед рослинних інгредієнтів корму для тварин треба виділити сою. Вона й продукти її переробки найбагатші за інші рослинні джерела за протеїном і амінокислотами. Чимало дослідників часто наближають її до кормів тваринного походження й беззастережно вважають сою адекватним замінником тваринного білка. Це не зовсім так, тому що ця культура й продукти її переробки все-таки поступаються тваринним білкам незамінними амінокислотами, особливо, метіоніном і лізином. Балансування соєвого білка за допомогою синтетичних добавок лізину й метіоніну зрівнює ці рослинні добавки з тваринними кормами. Сума вартості соєвих білків і добавок амінокислот менша за вартість тваринного білка на 10—12%. Тоді як соєві продукти найдорожчі серед усіх рослинних джерел білка. Крім того, їхнє використання в годівлі обмежує наявність антипоживних речовин, що породжують розлади травлення й різку втрату продуктивності. Саме тому соя потребує обов’язкової теплової обробки, перш ніж перетворитися в безпечну протеїнову добавку. Контроль за активністю антипоживних властивостей сої утруднений і не завжди ефективний, а вартість теплової обробки значна. Усе це й обмежує використання соєвих протеїнів у годівлі тварин і птиці.
Друга група рослинних білкових кормів — продукти переробки соняшнику. Для України — це найбільше джерело кормового білка, бо соняшник вирощують у нас в усіх кліматичних зонах у достатній і навіть надлишковій кількості.
На жаль, продукти переробки соняшнику містять не зовсім повноцінний протеїн і значний надлишок клітковини, при тому що кормовий протеїн олійних є й буде найдешевшим рослинним кормовим протеїном.
Безсумнівно, що низька ціна соняшникових протеїнів — головний і вирішальний чинник використання їх у тваринництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рослинні кормові добавки: минуле, сьогодення, майбутнє

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок