Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Камеральна перевірка: хто і як її проводить

Загрузка...

Камеральна перевірка: хто і як її проводить

Назва:
Камеральна перевірка: хто і як її проводить
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Камеральна перевірка: хто і як її проводить


У фокусі — правовідносини органів податкової служби та суб’єктів господарювання, а саме: невиїзні перевірки, які проводить контролюючий орган на підставі даних, що містяться в податкових деклараціях.
Законодавство України постійно змінюється. Норми, що допускають неоднозначне тлумачення, поступово конкретизують, у них вносять зміни й доповнення. Найважливішими є зміни, які зачіпають сферу правовідносин за участю органів податкової служби та суб’єктів господарювання. Ці відносини закріплено в Законі України “Про державну податкову службу в Україні” від 4.12.1990 р. №509 із такими змінами (далі — ЗУ №509).
Статтею 11 ЗУ № 509 передбачено, що органи ДПС у випадках, у межах своєї компетенції та в порядку, визначеному законодавством України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі наданих податкових декларацій, звітів та інших документів, які пов’язані з нарахуванням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх надання).
Якщо під час проведення такої перевірки буде виявлено методологічні або арифметичні помилки, що призвели до заниження або завищення суми податкового зобов’язання, то орган ДПС може самостійно визначати його суму. Які ж помилки вважають методологічними та арифметичними? Відповідь на це питання дає лист ДПА України від 6.07.2001 р. №9018/7/23-3317:
Податковий орган протягом 30 днів, наступних за днем одержання податкової декларації, має провести документальну невиїзну (камеральну) перевірку зазначених у ній даних. У разі наявності підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом 30 днів провести позапланову документальну виїзну перевірку платника податків для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування (пп. 7.7.5 ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. №168 — далі ЗУ №168).
Отже, після видачі податкової декларації про ПДВ податківці мають перевірити правильність обчислення суми бюджетного відшкодування з ПДВ (якщо воно заявлене) і надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету (в т.ч. коли за результатами перевірки таку суму визнано недостовірною).
Орган ДПС має право самостійно визначати суму податкового зобов’язання протягом 1095 днів, наступних за останнім днем граничного терміну подачі декларації, якщо декларацію було пред’явлено пізніше — за днем фактичної подачі (пп. 15.1.1 ст. 15 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181 — далі ЗУ №2181).
Під час проведення камеральної перевірки податківці не мають права вимагати надання якихось документів на підтвердження наведених у податковій декларації даних (пп. 4.2.2 “в” ст.4 ЗУ № 2181).
Якщо буде виявлено недостовірність даних, то, відповідно до ст. 11 ЗУ №509, орган ДПС направляє платникові податку письмовий запит для надання пояснень та їхнього документального підтвердження. Розглядати надані документи будуть уже під час позапланової перевірки.
Позаплановою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу ДПС і яку проводять за наявності хоча б однієї з таких обставин:
1) за результатами перевірок інших платників податків було виявлено факти, які свідчать про порушення податкового (валютного) законодавства з боку даного платника податків (тобто зустрічна перевірка);
2) платник податків у встановлені строки не подав податкову декларацію або розрахунки, якщо їх надання передбачено чинним законодавством;
3) виявлено недостовірність даних, які містяться в поданій платником податків податковій декларації;
4) платник податків подав скаргу на порушення законодавства працівниками органу ДПС під час проведення планової або позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів цієї перевірки (звертаємо вашу увагу на те, що не кожна скарга платника податків тягне за собою проведення позапланової перевірки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Камеральна перевірка: хто і як її проводить

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок