Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасний технічний рівень і тенденції розвитку дощувальної і поливальної техніки

Загрузка...

Сучасний технічний рівень і тенденції розвитку дощувальної і поливальної техніки

Назва:
Сучасний технічний рівень і тенденції розвитку дощувальної і поливальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасний технічний рівень і тенденції розвитку дощувальної і поливальної техніки


В Україні більша частина території за природною зволоженістю перебуває у несприятливих для сільського господарства кліматичних умовах, тому важливе місце в інтенсифікації виробництва сільськогосподарської продукції посідає зрошення.
Зрошуване землеробство забезпечує гарантований урожай зернових і кормових культур. Багаторічні дані свідчать, що врожайність на поливних землях удвічі, а то й більше перевищує врожайність суходолу, а кормових культур — втричі-вчетверо.
Ефективне ведення сільськогосподарського виробництва неможливе без застосування зрошування, особливо в південних регіонах України з посушливим кліматом і недостатньою кількістю опадів, у так званих регіонах ризикованого землеробства, де без зрошення вирощувати високі врожаї вкрай важко.
Південь України перебуває в зоні ризикованого землеробства, ця територія за погодними умовами належить до найпосушливіших регіонів України. Гідротермічний коефіцієнт кількості опадів, що випали, до випаровування за вегетаційний період дорівнює 0,6–0,7, тоді як у зоні достатнього зволоження — 1,0, а в зоні напівпустелі — 0,5.
Значний науковий і виробничий досвід свідчить, що найнадійнішим і найдієвішим заходом боротьби з посухою є зрошення.
В Україні станом на 2006 р. було 2,3 млн га зрошуваних земель, у тому числі в Херсонській області — 425,6 тис. га, що становить 22% наявних сільськогосподарських угідь. З них у проектному режимі використовують 275 тис. гектарів.
Скорочення бюджетного фінансування вплинуло на всі види водогосподарської діяльності, повністю припинився капітальний ремонт меліоративних фондів, погіршився технічний стан міжгосподарської та внутрішньогосподарської мереж, головних магістральних каналів і споруд на них.
Нині розвиток зрошуваного землеробства гальмується внаслідок погіршення стану меліоративних мереж і споруд, а також через спрацювання і недостатню кількість дощувальної і поливальної техніки та брак сучасної техніки для зрошення.
Так, за останні десять років парк дощувальних машин скоротився більш як удвічі. До того ж, переважна кількість цієї техніки відпрацювала свій нормативний строк і потребує заміни, ремонту, доукомплектації. Таких машин, як ДМ “Дніпро”, ДМ “Кубань”, лишилося буквально одиниці. Кількість дощувальних агрегатів ДДА-100МА скоротилася вчетверо-вп’ятеро, дощувальних машин “Фрегат” стало менше в півтора рази. Це при тому, що такі машини, як “Фрегат”, “Дніпро”, ДДА-100МА виробляли в Україні.
Стратегія розвитку сільського господарства в Україні має визначити оптимальне технологічне й технічне забезпечення вирощування зернових і кормових культур з орієнтацією на вітчизняне виробництво дощувальної техніки та з урахуванням тенденцій розвитку її в світі.
Стратегія перспективної дощувальної техніки має грунтуватися на таких основних принципах:
- підвищення рівня використання земельних ресурсів завдяки впровадженню самохідних фронтальних дощувальних машин із забором води з закритих зрошувачів;
- зменшення капіталовкладень завдяки багатофункціональному використанню розподільної мережі й дощувальної техніки, оптимізації параметрів модулів зрошення на основі мінімізації енергетичних і матеріальних ресурсів;
- багатофакторна оптимізація режимів зрошення за заданою нормою прибутку і з урахуванням агротехнічних показників дощувальних машин, які гарантують екологічну безпеку грунту;
- системний підхід під час проектування, експлуатації зрошувальних систем і розробки нових засобів зрошення, уніфікація збірних одиниць техніки, які утворюють типові поливні модулі.
У сучасному сільгоспвиробництві існує багато видів поливання та зрошення. Вони різняться між собою принципом застосування залежно від вирощування рослин, вартістю, затратами водних та енергетичних ресурсів. Раціональне використання води істотно зменшує вартість і підвищує якість вирощуваних продуктів харчування. За оцінками фахівців, близько 80% усього водопостачання чи водовикористання на планеті припадає на сільськогосподарські потреби.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сучасний технічний рівень і тенденції розвитку дощувальної і поливальної техніки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок