Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Токсини в кормах

Загрузка...

Токсини в кормах

Назва:
Токсини в кормах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,20 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Токсини в кормах


Невеликі дози токсинів, що систематично потрапляють в організм тварин із кормом, можуть не викликати гострих проявів отруєння, і все ж вони є досить серйозною загрозою здоров’ю стада й кишені тваринника.
Мікотоксини виробляють ниткоподібні гриби (цвіль). Це токсичні хімічні речовини із канцерогенними і мутагенними властивостями. Сільськогосподарські культури, особливо зернові й олійні, піддаються зараженню ними не тільки в процесі росту й збирання врожаю, а й під час зберігання та переробки. За оцінкою Управління з Продовольства й Сільського господарства ООН (ФАО), щорічно приблизно 25% світового врожаю зернових уражується мікотоксинами. Деякі продукти їхнього розпаду можуть бути значно токсичніші за вихідні сполуки. Найчастіше мікотоксини попадають в організм тварин із зараженим кормом.
Діагностика й аналіз мікотоксинів у кормах — це досить складна процедура, яка до того ж не гарантує однозначного результату. Правильна експлуатація силососховища мінімізує аеробну нестабільність і появу цвілі. Введення якісних бактеріальних заквасок забезпечує оптимальні умови ферментації і стабільну якість силосу. Однак використання цих заквасок або інших силосних добавок (наприклад, інгібіторів цвілі) не знешкоджує мікотоксини, якщо вони вже є в силосних культурах. Заражений корм найкраще повністю видалити, але на практиці це навряд чи можливо. У такому разі рекомендується його розводити.
У тварин мікотоксини спричинюють токсикоз печінки та нирок, порушують гормональний баланс, руйнують нервову й кровоносну системи, пригнічують імунітет. Мікотоксикози не лікуються, тому особливо важливе значення мають превентивні заходи. Якщо тварини вже заражені, тоді потрібно в їхній раціон увести абсорбенти. Ефективний абсорбент зв’язує мікотоксини в шлунково-кишковому тракті тварини і видаляє їх із екскрементами. Вибираючи абсорбент, треба керуватися такими основними принципами:
висока специфічність і спорідненість до широкого спектру різних мікотоксинів;
відсутність абсорбції мікроелементів, вітамінів і лікарських речовин;
низька норма введення;
контроль якості (немає забруднюючих домішок);
стабільність за різних значень рН;
випробування в наукових дослідах.
Найбільш поширені мікотоксини та симптоми зараження:
Афлатоксин. Найхарактерніші симптоми: летаргія, атаксія, груба вовна, виразки в ротовій порожнині, збільшена й бліда печінка.
ДОН (діоксиніваленол або вомітоксин). Породжує в телят відмову від корму, зниження приростів ваги. У комбінації із зеараленоном знижує молочну продуктивність у корів.
Фумонізин. Високі концентрації (148 мг/кг) ушкоджують печінку, знижують надої.
Т2-токсин. Гастроентерити, крововилив у кишківник, кров у екскрементах, сичуговий ентерит, виразки в рубці. У телят, які споживали Т2-токсин, знижується концентрація імуноглобулінів у сироватці крові. Концентрація Т2-токсину 350 мкг/кг у кормі молочних корів спричинює діарею і на 15% знижує надої.
Зеараленон. Швидко перетворюється в рубці в a- і b-зеараленол. Обидва метаболіти мають естрогенні властивості, причому перший значно токсичніший, ніж сам зеараленон. Симптоми токсикозу — вагініти, вагінальні виділення, несправжня охота, загальне погіршення відтворних якостей.
Пропонуємо вашій увазі фрагменти доповіді британського консультанта з питань сільського господарства Брюса Вудакра, з якою він виступив на II міжнародній конференції “Молочні ріки”, що її проводила корпорація “Агро-Союз” 1–4 листопада 2006 року в селі Майському Дніпропетровської області.
“Субклінічні” мікотоксикози — кошмар тваринника?
Уявіть ситуацію на окремо взятій фермі. Здається, що раціон збалансовано правильно і немає ніяких господарських недоліків (хоча воду слід очищати частіше). Немає й проблем, які впадають в очі, зі збереженням корму (лише небагато сміття в силосі, але його видаляють). Саме сховище силосу не ідеальне, та в кого немає недоліків. Усе, здавалося б, добре, але господар не цілком задоволений результатом; немає нічого, на що можна було б показати пальцем, але
корови дояться гірше, ніж торік;
якість гною нестабільна;
жирність нижча, ніж могла би бути;
кількість соматичних клітин збільшилася, а запліднюваність погіршилася.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Токсини в кормах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок