Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зберегти майбутній урожай пшениці — важливе завдання державного рівня

Зберегти майбутній урожай пшениці — важливе завдання державного рівня

Назва:
Зберегти майбутній урожай пшениці — важливе завдання державного рівня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,26 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Зберегти майбутній урожай пшениці — важливе завдання державного рівня


Стрімкий розвиток економіки країн Азії (особливо, Китаю та Індії) посприяв підвищенню в них рівня життя населення і, як наслідок, спричинив збільшення споживання продуктів харчування. Остання обставина породила досить потужний ринковий попит на зернові культури, що одразу позначилося на трейдерській ціні на пшеницю, ячмінь, кукурудзу. Нова висока ціна дала можливість українським аграріям уперше за роки незалежностві завершити 2007 рік з досить пристойними прибутками. Нині інтерес до зернових країн стає дедалі більшим, саме тому фактичні посівні площі озимої пшениці в Україні під урожай 2008 року становлять 7546,1 тис. га, що на 655,1 тис. га більше, ніж торік. З огляду на це вже є прогнози, що в 2008 аграрному році валовий збір зернових культур може становити 48 млн тонн. Накреслено серйозні урядові та бізнесові програми, пов’язані з переробкою майбутнього врожаю та зовнішньо-економічними поставками. Ф’ючерсні транзакції в усьому світі є нормальною практикою, завдяки їм відбувається планування макроекономічних показників економік, залучаються кредити, будуються переробні підприємства, організовується логістика. Тож що точніше прогноз збіжиться із фактичним отриманням зернової продукції, то стабільнішою буде економіка держави. А це означає, що немає важливішого для аграрія завдання, як зберегти посіви, тобто захистити їх від будь-яких несприятливих впливів. І цих чинників так багато, що одразу їх важко проранжувати за важливістю. Найперше: які будуть погодні умови нинішнього сезону? І якщо знову повториться торішня спека, особливо на півдні України, то, напевно, перез багатьма постане питання, чи варто без зрошування займатися сільським господарством. Не додають оптимізму на початку вегетаційного сезону й традиційне подорожчання пального, суттєве зростання вартості посівного матеріалу, мінеральних добрив тощо.
Проте давно відомо: що вищий рівень агротехнологій, то менша залежність урожайності, зокрема озимої пшениці, від різних несприятливих факторів, у тому числі й від згаданих вище. Тому правильно відпрацьована технологія, яка адаптована до конкретних грунтово-кліматичних умов, дає змогу одержувати стабільно високі врожаї, а отже, мати прибуток. У таких технологіях немає головних і другорядних технологічних операцій. Усі складові технології є важливими, і їх належить виконувати вчасно і якісно.
Протягом вегетаційного періоду озимій пшениці завдають шкоди понад 100 видів комах, 20 хвороб. Конкурують за світло, воду, поживні речовини бур’яни. Взагалі, за підрахунками вчених, усі ці шкідливі організми призводять до втрат урожаю понад 30%. Тобто з висіяної площі озимої пшениці в Україні у 2008 році приблизно 2,2 млн га сільгоспвиробники засіяли для підтримання життєдіяльності шкідливих організмів. Недобір урожаю озимої пшениці від комплексу хвороб в умовах помірного їхнього розвитку становить 7–10 ц/га, а в роки епіфітотій втрати врожаю можуть сягати 50 і більше відсотків. Водночас українська статистика стверджує, що близько 65–70% витрат на хімічний захист рослин припадає гербіциди і тільки 10–12% фунгіциди. Світовий досвід твердить, що без надійного фунгіцидного захисту Україна, навіть зі своїми родючими чорноземами, навряд чи досягне рівня врожайності європейських країн у 7–8 т/га. Досить часто хлібороб сподівається, що ситуація на полі складеться сприятливо і не доведеться вдаватися до фунгіцидного захисту. Але практика такої недбалості не вибачає.
За даними наукових установ, погодні умови 2008 року були сприятливі для початкового росту рослин озимих культур після відновлення вегетації. В усіх регіонах стан посівів оцінюється як добрий та задовільний. Зрідженість нормально розвинутих посівів не перевищує 2–8%. Тільки на окремих, слабких, посівах озимої пшениці випадання рослин становить 15–20 і більше відсотків. Проте таких площ небагато (3–5%). Більшість посівів озимої пшениці уражена борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями, а місцями — сніговою пліснявою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Зберегти майбутній урожай пшениці — важливе завдання державного рівня

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок