Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Французькі вітражі

Французькі вітражі

Назва:
Французькі вітражі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Французькі вітражі
До середини 15 століття вітражне мистецтво стало випробовувати все більш помітний вплив фламандського станкового живопису — ведучої школи того періоду.
У 1451 році багатий французький купець Жак Кер, якому було подароване дворянство, зробив щедре пожертвування на вітражний декор своєї капели в соборі Бурже. Вітраж Жака Кере відзначений безсумнівною печаткою стилю Яна ван Ейка.
Як і в Евре, центральна сцена розподілена тут між двома секціями. В одній поміщена фігура архангела Гаврила, що приніс Марії благу звістку; в іншій— сама Діва Марія. Як і в Евре, в інших двох секціях зображені святі заступники замовника. У просвітах ажурного орнаменту парять ангели з гербами королівського будинку, на службі в якому складався Жак Кере. Цей вітраж виконаний у художніх традиціях паризької школи, але по ескізу фламандського художника. Відповідно до традиції монументального вітража фігури поміщені на передньому плані і не займають весь доступний простір.
Дотепер, за винятком вікон люнебурзської ратуші, ми розглядали тільки вітражі, що прикрашали собори і розкішні будівлі, зв’язані з придворними колами. Однак, із другої половини 14 століття вітражі всі частіше використовувалися й у декорі міських парафіяльних церков. Вітражисти стали приїжджати в міста, де колись не існувало традицій вітражного мистецтва, наприклад в Ульм, де в 1390— 1420 роках був заново засклені хори собору. Близько 1430 — 1431 років були виготовлені вітражі для капели сімейства Бессереров на південній стороні хору. Майстер, що виконувало замовлення Бессерера, був, безсумнівно, знаком з добутками фламандського художника Робера де Кампена (Флемальського майстра). Використовуючи новітні стилістичні досягнення, він перетворив ульмську майстерню в одну із самих передових у Південній Німеччині, що принесло йому чимало замовлень в інших містах (наприклад, у Констанці, Блаубойрене і Берні). Саме в цій ульмській майстерні був виготовлений у 1441 році перший вітраж, для хору готичного собору в Берні. У 1447 році капітул собору вирішив доручити подальшу роботу із склюванням хору місцевим майстрам. Результатом став вітраж ” Поклоніння волхвів”, на північній стороні хору, оплачений сімейством Рингольтингенів. Цей вітраж виконаний по ескізу одного чи декількох художників, що працювали в традиціях Верхньорейнського майстра (див. франкфуртський «Райський сад»). У циклі картин з кольорового скла знаходиться рідкий для вітражного мистецтва сюжет — історія волхвів, що завершується чудовою сценою поклоніння Дитині Христу.
Із середини 15 сторіччя художній розвиток французького вітража визначалося фламандськими впливами. У 1474 році герцог Жан 2 де Бурбон віддав розпорядження про будівлю нової колегіальної церкви (нині собор) поруч зі своїм замком у Мулене. (У 1527 році роботи були припинені, і церква добудували тільки в 19 столітті.) Близько 1480 року в зведеній на той момент частини церкви засклили вікна. Одне з цих вікон прикрасило чудовий вітраж ” Розп’яття”, виконаний за замовленням кардинала-архієпископа ліонського Карла де Бурбона. Вітраж у стилі фламандського живописця Хуго ван дер Гуса, але в кращих традиціях вітражного мистецтва розділений на три самостійні сцени.
Приблизно з того ж часу під вплив фламандського станкового живопису підпадає і німецький вітраж. Ведучим представником цього нового стилю в Ельзасі був Петер Геммель, що керував майстернями в Андлау. Його добутки настільки прийшлися до смаку сучасникам, що на чотири роки Геммелю довелося об’єднувати, під своїм початком, ще чотири майстерні: тільки так удавалося справлятися з великою кількістю замовлень.
У 1481 році Геммель створив чудовий цикл вітражів для капели сімейства Фольккамеров у тхорі нюрнберзької церкви Санкт-Лоренц — одну з кращих своїх робіт, виконаних за роки спільної діяльності з іншими майстрами. У центрі цієї композиції зображено «Містичне одруження Святої Катерини». Елегантний стиль зображення фігур сполучається тут із блискучою технікою вітражного мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Французькі вітражі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок