Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Заходи захисту саду в липні та серпні

Заходи захисту саду в липні та серпні

Назва:
Заходи захисту саду в липні та серпні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,22 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Заходи захисту саду в липні та серпні


Плодові насадження важливо захистити від ураження хворобами. Збудники хвороб паразитують на листках, які асимілюють пластичні речовини, особливо потрібні влітку (липень-серпень) для закладання плодових бруньок під майбутній урожай. Треба зберегти від шкідників плоди, що зав’язалися. До збирання врожаю плодових культур пізніх сортів шкідливі організми ще можуть завдати йому значної шкоди та знизити якість і товарність, а тому важливо провести захисні заходи проти наявних шкідливих об’єктів.
У липні є загроза пошкодження плодів зерняткових осіннього і зимового строків достигання гусінню яблуневої та грушевої плодожерок. За прохолодних вечорів (температура нижче 15°С) самиці плодожерок не відкладають яйця, а за високих денних температур (понад 28°С) яйця підсихають і втрачають життєздатність. Такі погодні умови внесуть корективи в розвиток шкідників, що вплине на зменшення щільності їх популяцій. Обприскування проти плодожерок першого та другого поколінь проводять у другій декаді липня. Не менші втрати, ніж плодожерки, та зниження кондиційних якостей плодів можуть спричинити гусениці листовійок, які розвиваються в двох поколіннях (смородинова кривовуса, вербова кривовуса та інші). Початок відродження гусениць листовійок другого покоління виявляють за пошкодженими листками на верхівках жировиків усередині крони або обростаючої деревини по периферії крони.
Листковий апарат плодових дерев пошкоджують листомінуючі молі. На яблуні найпоширеніші молі: яблунева нижньобічна — спеціалізований шкідник; верхньобічна плодова — пошкоджує всі рослини родини розоцвітих; глодова кружкова. Дорослі комахи верхньобічної молі відкладають яйця з верхнього боку листка, а нижньобічної та глодової — з нижнього. Гусінь псує листок ізсередини, пошкодження мають вигляд овальних мін діаметром 7–8 мм із концентричними колами дрібних чорних екскрементів. За масового заселення рослин листомінуючими молями на листках нараховують понад 10 мін. Пошкоджене листя змінює забарвлення із зеленого на світло-жовте або темно-коричневе, зменшується його фотосинтезуюча поверхня і погіршується процес фотосинтезу.
У липні листя дерев активно заселяють червоний плодовий, глодовий, звичайний павутинний кліщі, які висмоктують клітинний сік і виснажують дерево.
Наприкінці липня — на початку серпня окрилюються личинки буйволоподібної цикадки, поширеної в усіх регіонах України. Цей шкідник має трикутну форму, захисне зелене забарвлення. Свою назву він отримав за виступи на голові, що нагадують роги. У серпні — жовтні дорослі самиці починають відкладати зимуючі яйця в парні надрізи кори та деревини, схожі на округлі дужки. Цикадка особливо небезпечна для молодих дерев усіх порід. Розвивається літнє покоління каліфорнійської щитівки, яка пошкоджує штамби, гілки, листя, плоди яблуні, груші, сливи, черешні та абрикоса.
Молодим і старим посадкам плодових та ягідних культур шкодять личинки хрущів, здатні підгризати коріння, а за великої чисельності — кору кореневої шийки дерев. Підгризання кореневої системи рослин упродовж вегетаційного періоду призводить до поступового засихання молодих саджанців, плодоносних дерев, кущових ягідників, суниці.
З отворів на молодих та старих деревах висипається червоточина — це гусеничні ходи червиці в’їдливої, цикл розвитку якої триває два роки.
Влітку на груші часто можна помітити чорні верхівки пагонів, на яких сконцентровані личинки грушевої листоблішки оранжевого з бурими плямами на спині — в першому та зелено-коричневого забарвлення у п’ятому поколінні. Личинки, висмоктуючи сік із рослин, рясно вкривають їх медвяною росою (падевим медом), яка липне і блищить. На таких листках поселяються сажисті сапрофітні гриби, вони змінюють зелене забарвлення листя на чорне. Пошкоджене листя деформується і відмирає, пагони недорозвиваються, плоди мають низькі смакові та товарні якості. Протягом року розвивається 4–5 поколінь шкідника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Заходи захисту саду в липні та серпні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок