Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Коли скінчиться чорнозем?

Загрузка...

Коли скінчиться чорнозем?

Назва:
Коли скінчиться чорнозем?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Коли скінчиться чорнозем?


Хтось знає, коли скінчиться чорнозем в Україні? Скільки його залишилося? Яких урожаїв нам чекати, коли наші діти підростуть ще на п’ять років і запитають, а як було раніше? Питання філософські й, напевно, виробника зовсім не стосуються. Та це не так! Родючість більшої частини українських грунтів, як Божий дар, з’явилася без участі людини, але чомусь саме за її господарювання ця родючість занадто швидко зникає, залишаючи господаря з 25 ц з гектара зернових та з 50 ц кукурудзи. Тож не зрозуміло, чому врожаї у деяких країнах Європи на значно бідніших грунтах вищі за наші. Де ж зв’язок?
Висновок один: рентабельні врожаї можливі тільки за правильних послідовних дій, які збільшують родючість грунтів. Бо важливішою умовою високих урожаїв є не та родючість, якою вона була колись, а та, якою вона буде!
Земля, як і жінка, народжувати (давати врожаї) без постійної турботи не зможе. А від недбалого господаря полетить з вітром, потече з водою та снігом і залишить його зі збитковими врожаями.
Що буде з українськими грунтами через п’ять років — важко уявити. Але ясно одне, щоб збирати високі врожаї, треба дбайливо попрацювати. Побудувати просту й надійну систему: скільки елементів живлення з врожаєм винесено з грунту, стільки ж потрібно повернути плюс 20% для збільшення врожаїв!
Компенсувати кількість винесених поживних речовин з грунту можна за рахунок мінеральних добрив. Але для їхнього перетворення на доступні форми необхідні мікроорганізми, велику кількість яких грунт може поповнити — з органічними добривами.
Внесення органіки в грунт останнім часом зменшилося в десятки разів. Причина відома — суттєве скороченням поголів’я сільськогосподарських тварин. Наслідок — зменшення кількості та якості врожаїв. Бо препарати хімічної природи не завжди підвищують активність організмів у грунті. Тому органіка залишається важливою складовою успіху.
На сьогодні господарства країни, які займаються тваринництвом, можуть забезпечити органікою (гноєм) ріллєві поля всього по 1,8 т на гектар. Та й то — раз на три роки! Органіка, де її взяти?! Всім відомо, що свіжий гній більше додає клопоту, ніж користі: насіння бур’янів, неперепріла солома та й ефект у перший рік для рослин не більше 20%. Значно краще, коли гній має іншу структуру: розсипчастий, з недієздатним насінням, з меншою кількістю води та збільшеним вмістом потрібної мікрофлори. В такій органічній масі елементи живлення доступніші рослинам, ніж гній. І отримати їх можна двома способами.
По-перше, з біогазових установок, які відбирають газ із органічних відходів, а останні використовують як органічні добрива. По-друге, за допомогою переробки органічної маси гною, частково листя, соломи каліфорнійським червоним черв’яком. До речі, він непогано прижився в Україні, утворивши власні популяції. Пропускаючи органічну масу через власну систему травлення, черв’яки збагачують її ферментами, кислотами та мікроорганізмами.
Елементи технології отримання біогумусу
Технологічний процес для отримання вермикомпосту умовно можна поділити на три етапи:
- Підготовка відходів.
- Вермикомпостування.
- Доробка одержаного продукту.
Підготовка відходів та початкове накопичення. Швидкість отримання вермикомпосту залежить від складу органіки. Є відходи, які важко мінералізуються, тобто період розкладу їх дуже тривалий, наприклад солома. Легко мінералізуються відходи овочівництва та інші рослинні рештки, які мають високий вміст вологи. Для кращої ферментації треба створити оптимальні умови, коли співвідношення азоту до вуглецю наближатиметься 1:20. Процес ферментації, залежно від виду органіки, триває шість-дванадцять місяців. Періодично бурти потрібно перемішувати та збагачувати повітрям.
Тому в господарстві бажано мати кілька майданчиків для буртів, на яких буде розміщено відходи з різним рівнем ферментації. Такий підхід рекомендовано задіяти в разі безперервного (цілорічного) циклу виробництва. Це пов’язано з тим, що бурт може формуватися для ферментації протягом місяця й більше.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Коли скінчиться чорнозем?

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок