Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підвищення довговічності корпусних деталей машин

Підвищення довговічності корпусних деталей машин

Назва:
Підвищення довговічності корпусних деталей машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підвищення довговічності корпусних деталей машин


Для вчасного та якісного виконання всього комплексу сільськогосподарських робіт в АПК України потрібна велика кількість різної техніки — від тракторів і автомобілів до плугів, сівалок, різноманітного технологічного обладнання. Попри постійне вдосконалення конструкцій машин — застосування високоякісних матеріалів і зміцнювальних технологій, поліпшення якості механічної обробки, якості експлуатаційних матеріалів, — машини спрацьовуються, виходять із ладу, і виконання ремонтних робіт для поновлення їхньої працездатності є об’єктивною реальністю сьогодення й близького майбутнього.
Нині для заводів — виробників сільськогосподарської техніки та для підприємств ремонтно-обслуговуючої бази АПК особливої актуальності набуває питання підвищення надійності техніки, яку виробляють, а отже, і її деталей. Це пояснюється неминучим переходом до “фірмового” обслуговування техніки, за якого виробники, щоб завоювати ринки і збільшити виробництво власної продукції, змушені будуть створювати умови для високоефективного обслуговування й ремонту виробленої продукції.
Одні з найскладніших, найвідповідальніших і найдорожчих деталей у машин — корпусні деталі трансмісій, або корпуси муфт зчеплення, корпуси коробок передач і роздавальних коробок, задніх мостів, корпуси редукторів тощо. У корпусах розміщуються вали з підшипниками, шестернями, валики перемикання передач із вилками та інші деталі.
У процесі експлуатації машин корпусні деталі спрацьовуються і пошкоджуються. Дефектами корпусів можуть бути тріщини, обломи, пробоїни, пошкодження нарізі, спрацювання отворів під: підшипники, стакани підшипників, осі шестерень, валики перемикання передач тощо. Вагомість дефектів у деталях оцінюється коефіцієнтами повторності, які показують, якій частині корпусів, що підлягають ремонту, властиві ті чи інші дефекти. Коефіцієнти повторності дефектів не є незмінними величинами. Вони змінюються в певних межах — більших чи менших залежно від конструктивних особливостей корпусів, їхньої довершеності, умов роботи.
Статистичні дані, одержані за результатами мікрометражу різних корпусних деталей, свідчать, що коефіцієнт повторності тріщин, обломів і пробоїн, а також пошкодження нарізі може змінюватися в межах 0,03–0,20. Коефіцієнт повторності спрацювання отворів під валики перемикання передач і під фіксатори може змінюватися в межах 0,03–0,15. Найбільшу повторність у корпусах мають спрацювання отворів під підшипники, стакани підшипників та осі шестерень. Коефіцієнт повторності цієї групи дефектів може змінюватися від 0,15 до 0,90. Значення коефіцієнта тим більша, що більша кількість цих отворів і що менша їхня жорсткість.
Поверхні отворів під підшипники, стакани підшипників і осі шестерень є одними з основних робочих поверхонь корпусів. Від їхніх розмірів і взаємного розміщення залежать довговічність підшипників, валів і шестерень, витрати енергії на передачу потужності, шумність роботи агрегатів. У нових корпусах розміри отворів забезпечуються за сьомим квалітетом. Для отворів під підшипники окремо регламентується відхилення від циліндричності — овальність не повинна перевищувати половини поля допуску на діаметр. Шорсткість поверхонь отворів має відповідати Rа = 1,25–2,5 мкм. Особливо важливе для нормальної роботи агрегатів взаємне розміщення вказаних поверхонь — співвісність отворів у межах 0,040–0,050 мм, відхилення від паралельності та перекіс осей — не більше 0,060 мм. Допуск на міжцентрові відстані для автомобільних корпусів задається в межах 0,050 мм, а тракторних і комбайнових — у межах 0,070–0,100 мм. Надмірні відхилення в розміщенні прискорюють процеси спрацювання підшипників, зубів шестерень та інших деталей. Тому під час виготовлення корпусних деталей та їхнього ремонту якості посадкових отворів треба приділяти посилену увагу.
Для підвищення довговічності вказаних отворів заводи-виробники в міру можливості застосовують деякі конструктивно-технологічні способи: розкочування розточених отворів для зменшення шорсткості поверхонь, встановлення перехідних стаканів між корпусом і підшипником.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Підвищення довговічності корпусних деталей машин

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок