Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс як джерело вітамінізованих зелених кормів узимку

Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс як джерело вітамінізованих зелених кормів узимку

Назва:
Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс як джерело вітамінізованих зелених кормів узимку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс як джерело вітамінізованих зелених кормів узимку


Використання індустріальної екологічно контрольованої агробіотехнології виробництва гідропонного зеленого корму допомагає інтенсифікувати виробництво продукції тваринництва та птахівництва взимку як на рівні підсобних, фермерських господарств, так і великих агропромислових комплексів. Таке застосування дає змогу знизити собівартість продукції та зменшити збитки в тваринницькій галузі, зробивши її значно конкурентоспроможнішою та прибутковішою.
Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс (ВАГК) має широку сферу використання. На ньому можна вирощувати салат, лікарські рослини, кінзу, зелену цибулю, гриби, пророщені злаки та інші рослини. Найдоцільніше використовувати його для вирощування зеленого гідропонного корму для годівлі тварин і птиці.
Численні наукові та практичні дослідження, проведені в колишньому СРСР, Німеччині, Франції, США, Австрії, Бельгії, Ізраїлі, Іспанії, Швеції, ПАР та інших країнах, показали, що корм, вирощений гідропонним способом, є важливим джерелом вітамінів, ферментів та мінеральних речовин.
З еколого-економічної точки зору, виробництво кормів на ВАГК є ресурсозберігаючим і енергоощадним, а найголовніше, екологічно контрольованим процесом. На малих промислових площах закритих приміщень, за практично повної незалежності від зовнішніх джерел кормів, комплекс дає змогу щоденно та ритмічно виробляти зелений вітамінізований корм. Застосування ВАГК дає змогу забезпечувати тварин і птицю високоякісним збалансованим кормом натурального походження незалежно від кліматичних умов та пори року.
Розроблена нами запатентована агробіотехнологія і комплекс, який ми виробляємо, базуються на модульному принципі побудови і забезпечують автоматичний режим вирощування рослин (світловий, зволожувальний, температурний, аераційний). Основним елементом гідропонного комплексу є вегетаційна поверхня, де відбувається ріст і розвиток зелених проростків та одержання з сухого насіння зеленої фітомаси, що є кінцевим результатом роботи гідропонного обладнання.
У загальному вигляді склад комплекту обладнання, взаємодію його елементів, потоки основних матеріалів та енергії відображено в структурній схемі.
Встановлюють та використовують ВАГК в опалюваних електрифікованих вентильованих приміщеннях, обладнаних центральним чи автономним водозабезпеченням. Кількість і номенклатура окремих вузлів та комплектів комплексу змінюється залежно від потрібної продуктивності.
Як відомо, рівень продуктивності, швидкість росту, репродуктивна здатність тварин значною мірою залежать від забезпеченості протеїном. У тваринництві тільки одна з восьми одиниць рослинного білка переходить у тваринний білок, а у ВРХ це співвідношення ще гірше і становить 21:1. Використання гідропонного корму дає змогу підвищити кількість засвоєного білка в раціоні “зелений корм з соломою” більш ніж у 2,5 раза за тих самих витрат насіння.
У свіжій траві поживні речовини перебувають у легкоперетравній та добре засвоюваній формі, що зумовлює її високі кормові якості. Цей корм містить мало клітковини, що сприяє введенню в раціон значної кількості соломи, яка разом з зеленим гідропонним кормом (завдяки ферментному складові останнього) гідролізується в організмі тварин та легко ними засвоюється.
Використання пропонованого корму знижує собівартість тваринницької продукції в середньому на 15–25%. Досягається це здебільшого внаслідок:
- підвищення засвоюваності корму;
- скорочення затрат на дорогий комбікорм, синтетичні вітаміни та ветеринарне обслуговування;
- зменшення рівня захворюваності й падежу худоби;
- підвищення резистентності та репродуктивної спроможності тварин;
- скорочення обсягу польових і заготівельних робіт.
Гідропонний зелений корм якісно вирізняється з-поміж усіх відомих промислових концентратів. Рівномірність та стабільність зелених вітамінізованих раціонів, особливо в зимовий період та рано навесні, помітно підвищує продуктивність тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вегетаційний автоматизований гідропонний комплекс як джерело вітамінізованих зелених кормів узимку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок