Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Соєвництво в степах Херсонщини

Загрузка...

Соєвництво в степах Херсонщини

Назва:
Соєвництво в степах Херсонщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Соєвництво в степах Херсонщини


Ще здається зовсім недавно, десь у 2004 році, почався так званий “соєвий вік”, далі за ним — “вік біодизелю” (вирощування ріпаку), але завдяки своїй високій рентабельності, соя знову повертається на українські поля.
ДПДГ “Асканійське” було засновано 1991 року в с. Тавричанка Каховського району Херсонської області. За підрозділами закріплено 8855 га ріллі, з яких 4780 га — зрошувані землі, які обслуговують 70 дощувальних машин “Фрегат”. Господарство міститься в південній кліматичній зоні України. Переважна частина земель — чорноземи південних рівнин і темно-каштанові легкоглинисті грунти.
Велике значення в одержанні високих урожаїв продукції рослинництва має максимальне дотримання розроблених технологій виробництва й сівозмін. Без сівозмін не може бути й мови про справжню наукову систему рільництва. У сільськогосподарському виробництві все починається із землі: з турботи про її родючість, з раціональних способів її обробітку, із захисту від ерозії, очищення полів від бур’янів та інших чинників, що зумовлюють рівень культури землеробства. Господарство чітко дотримується сівозмін, культури розміщуємо після кращих попередників, тому й збираємо високі врожаї.
Для підвищення ефективності виробництва багато уваги приділяємо придбанню нової сучасної техніки. Так, останнім часом купили сівалку “Хорш-Агросоюз 18,35” з трактором “Кейс 500”, що дає змогу засівати близько 300 га за добу, та обприскувач “Текнома Лазар” із шириною захвату 24 м, яким обробляємо до 250 га за добу.
У ДПДГ “Асканійське” працює свій науковий відділ. Після вивчення найкращі сорти та елементи технології обов’язково застосовуємо у виробництві, що сприяє ефективнішому господарюванню.
Виробнича діяльність господарства спрямована на вирощування зернових, олійних та кормових культур. Велику увагу приділяємо насінництву. Для вирощування відбираємо районовані сорти, які максимально придатні для вирощування в природно-кліматичних умовах господарства.
Чимале місце в структурі посівних площ займає соя. Щорічно площа під цією культурою становить 1000–1200 га. Більшість посівів — насінницькі. Вирощуємо такі районовані сорти сої: Спринт, Сонячна, Офелія, Діона, Фаетон, Аполлон, Вітязь-50. Ці сорти вивели для вирощування в південних областях України селекціонери Інституту олійних культур (Запоріжжя) та Інституту землеробства південного регіону (Херсон). Уже багато років господарство успішно реалізує насіння цих сортів.
Сою розміщуємо на полях, чистих від бур’янів, особливо багаторічних. Кращі попередники: озимі та ярі зернові культури, а також кукурудза на зелений корм і силос, після збирання яких залишається достатньо часу для пошарового обробітку грунту. Сіємо сою й після овочів, кормових культур, кукурудзи на зерно. В господарстві достатньо посівної площі для ведення розширеного виробництва з вирощуванням широкого спектру сільськогосподарських культур. Тому використовуємо звичайні сівозміни.
Дуже важливо для одержання високих урожаїв дотримуватися технології вирощування та всіх агротехнічних заходів. Для південної зони характерні посушливі погодно-кліматичні умови, отже, треба застосовувати технології з мінімальним обсягом грунтообробних робіт. Вони зберігають більше вологи в грунті, яка дуже потрібна рослинам, особливо в період після проростання. У своєму господарстві боронування сходів, першу й другу міжрядні культивації ми замінили внесенням страхових гербіцидів: проти широколистих — Базагран 2 л/га + Хармоні, 6 г/га; проти злакових — Фюзілад Форте та Арамо. Таким чином скорочуються три види робіт, пов’язані з механічним втручанням у грунт. Проти шкідників застосовуємо БІ-58, Фастак, Альтекс, Акцент.
Мінеральні добрива вносимо під оранку восени і під час сівби. Краще використовувати мінеральні добрива з більшим процентом діючої речовини. Ми застосовуємо аміачну селітру, сечовину, суперфосфат.
Обов’язково здійснюємо передпосівну обробку насіння Нітрагіном.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Соєвництво в степах Херсонщини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок