Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Овчини, їх використання та якість

Загрузка...

Овчини, їх використання та якість

Назва:
Овчини, їх використання та якість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Овчини, їх використання та якість


Хутрова промисловість України переживає важкі часи. В основному вона одержує й переробляє близько 80% овчинної сировини. Але надходження та якість овчини не задовольняють потреби переробних підприємств і навіть змушують останніх простоювати або зовсім зупиняти виробництво, а отже, позбавляють населення таких потрібних, з цілющими властивостями, виробів.
Колишній Радянський Союз займав перше місце в світі з виробництва овчини. До того ж, жодна країна не має таких овець, як романовські. Ці тварини дають найкращі шубні овчини. Про овчину романовської вівці кажуть, що вона красива, як хутро голубого песця, міцна, як вовча шкура, легка й пухнаста, як заячий пух. Та залишилося цих овець дуже мало. Наприклад, на території України тільки в Київській області є всього один племрепродуктор, де розводять цих унікальних овець. В основному в Україні з грубововнових розводять каракульських, сокільських та гірсько-карпатських овець, від яких одержують цілком задовільні шубні овчини. Головна вимога до них — забезпечення високого ступеня теплозахисту. Крім цього, хороші хутряні овчини дають тонкорунні, напівтонкорунні вівці та їхні помісі. Але, на жаль, за останні роки зменшення поголів’я овець в Україні дійшло критичної межі, що негативно вплинуло на роботу хутрової промисловості. Неможливість завозити сировину з Росії, Казахстану та Узбекистану спричинила застій у хутровій промисловості, а та сировина, що надходить на переробку, часто не відповідає вимогам стандарту. На фабрики поставляють близько 26% неякісної сировини. Її відправляють на “згін” і одержують шкіряну овчину, з якої потім виготовляють сап’ян, шкіряні пальта, портфелі, рукавички тощо. Тому товаровиробникам слід звернути увагу як на збільшення поголів’я овець, так і на одержання від них високоякісної хутрової і шубної сировини.
З давніх-давен овчини використовували з лікувальною метою. Науковці доводять, що овеча шкура, а особливо вовна, має унікальні цілющі властивості. Овчини використовували для лікування застуди, при ревматичних болях у суглобах, пневмонії та інших хворобах. Їх не тільки можна, а й потрібно класти у дитячі ліжечка та застосовувати як ковдри або як підстилки в кімнатах, де грається малеча. Вони діють як заспокійливий засіб.
Хутряні овчини мають більший вміст ланоліну, ніж шкури інших тварин. Ланолін прискорює загоєння ран, переломів і не викликає алергії, тому і вхо-дить до складу всіх антиалергійних та протизастудних й косметичних препаратів. Овчина здатна поглинати 33% вологи (для порівняння: бавовна — 8, а синтетика — 0%). Вона чудово випаровує вологу і при цьому залишається сухою.
Для створення комфортних умов людині потрібна теплоізоляція одягу за температури навколишнього середовища нижче 12°С і швидкості вітру 5 м/с. Тому в зимовий період натуральні хутряні вироби є найкращими.
Цінність овчини визначають за сумою її товарних якостей. Враховують колір, міцність, густоту, висоту, рівномірність вовнового покриву і розмір самої овчини. У доброї овчини вовна густа, рівна, м’яка і водночас пружна. При цьому вона повинна бути легка, з міцною міздрею і густим хутром, яке не звалюється і має довжину 2,2–6,0 см і більше. Овчину з коротким однорідним м’яким і гарним хутром можна фарбувати в будь-який колір. Овчини з тонкою і однорідною вовною — цінна сировина для виготовлення красивих імітацій під дороге хутро (ягуар, тигр, пантера, рись, морський котик, видра і норка), яке користується великим попитом на світовому ринку. Особливо цінується хутро, імітоване під видру і морського котика. Такий напівфабрикат подібний до велюру. Він легкий, м’який, а вовновий покрив ніжний, однорідний, пружний, шовковистий та блискучий. Вироби з такого напівфабрикату красиві, легкі, міцні та теплі. З нього шиють дорогі, розкішні дитячі й жіночі шуби та манто. Великий попит на овчини і шкіри ягнят, оброблені “під замшу” і “наппу”. Виробляючи овчини “під наппу”, є можливість маскувати вади шкіряної тканини, що не завжди вдається при виробництві шкір “під замшу”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Овчини, їх використання та якість

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок