Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Азіатська раса непарного шовкопряда

Азіатська раса непарного шовкопряда

Назва:
Азіатська раса непарного шовкопряда
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Азіатська раса непарного шовкопряда


Непарний шовкопряд поширений на значній частині території України. Він є одним із найнебезпечніших листогризучих шкідників лісу, однак загрозу, з точки зору карантину, представляє його азіатська раса — Lymantria dispar L. (asian rase).
Шкідник має широке коло господарів, це типовий поліфаг, пошкоджує близько 300 видів рослин, у тому числі майже всі листяні породи дерев, деякі хвойні, багато видів чагарників. Європейські популяції надають перевагу дубові, липі, березі, тополі, вербі, яблуні, сливі. Азіатські також живляться дубом і березою, але, крім того, пошкоджують і осику, ліщину, модрину. Так, в азіатській та європейській частинах Російської Федерації в періоди масового розмноження відбувається значне об’їдання темнохвойних порід дерев. Спалахи пошкоджень спочатку спостерігаються в дубових лісостанах, згодом, із збільшенням популяції, збільшується і кількість господарів. Причому осередки найчастіше виникають у дібровах, де знищений підлісок та ущільнений грунт через надмірне випасання худоби.
В Євразії спостерігаються короткочасні спалахи зараження. За значного ушкодження шовкопрядом дерево відстає в рості, зменшується приріст, але загибель відбувається дуже рідко. У Північній Америці, де спалахи зараження відбуваються частіше і тривають довше, за 2–3 роки пошкодження дерева шкідником відбувається його повна загибель. Особливо явно це спостерігається в регіонах, де шкідника виявлено вперше і де він акліматизувався, а спалахи його розмноження були тривалішими. Зазвичай, це відбувається внаслідок відсутності природних ворогів.
У 1981 році у східних штатах США шкідником було уражено 6 млн га лісових насаджень, фінансові збитки внаслідок втрати деревини становили понад $72 млн.
Крім лісових культур, непарний шовкопряд може також завдавати шкоди декоративним деревам і кущам у містах, а щетинки личинок, що розносяться вітром, здатні викликати алергічні реакції у людей.
Непарний шовкопряд — це шкідник євразійського походження. Він поширився від Португалії до Японії і від Фінляндії до Північної Африки. На Півночі смуга поширення обмежена зоною росту дубів.
Шкідники європейської раси були завезені з Франції в США, штат Массачусетс, у 1869 році і поступово поширилися на південь, захід і північ країни, у 1924 році ця раса була зареєстрована в Канаді. Нині він розповсюджений у Канаді, Новій Англії, Північній Кароліні, Західній Вірджинії; штатах Огайо, Мічиган в США та в канадських штатах: Онтаріо, Квебек, Нью-Брансуїк, Нова Шотландія. Тут проводяться програми знищення для запобігання дальшому поширенню шкідника. Такі самі програми діють і проти шкідника азіатської раси, який був нещодавно виявлений у декількох регіонах Північної Америки.
Непарний шовкопряд — типовий шкідник лісу. Небезпеку, з точки зору карантину, становлять його азіатські раси (сибірські та далекосхідні) у разі їх завезення в Україну. Крім безпосередньої шкоди, що завдає ненажерлива гусінь, небезпечне можливе схрещування з місцевими популяціями. Як наслідок, можуть з’явитися більш шкодочинні популяції.
Азіатська і європейська раси непарного шовкопряда морфологічно ідентичні, але різняться екологічними та біологічними особливостями, а також за рослинами-господарями.
Для виявлення цього шкідника слід вміти вирізняти його морфологічні ознаки. Яйця в нього сірі, круглі, діаметром близько 1 мм, розміщені окремими купками, в яких може бути від 100 до 1200 штук. Такі купки, зазвичай, 2–5 мм завдовжки і 0,5–2 мм завширшки, вкриті жовтуватими волосинками, що скидає під час яйцекладки з черевця самка. Самки відкладають яйця на стовбурах, скелетних гілках дерев, на парканах, стінах будинків, камінні та в інших місцях. Яйця цього шкідника морозостійкі та здатні витримувати зниження температур до -50°С.
У період свого розвитку гусениця непарного шовкопряда густо вкрита щетинками, забарвлення яких різниться залежно від віку. Гусениці першого віку сіро-чорні, наступних віків — більш яскраві: з жовтим, синім і червоним забарвленням щетинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Азіатська раса непарного шовкопряда

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок