Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Аграрна наука України

Загрузка...

Аграрна наука України

Назва:
Аграрна наука України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аграрна наука України


Негаразди в українській науці вже доволі тривалий час непокоять свідому громадськість. Особливо яскраво виражена неспроможність сільськогосподарської науки, зокрема її технічного напряму, найбільш ресурсоємного.
Негаразди в українській науці вже доволі тривалий час непокоять свідому громадськість. Особливо яскраво виражена неспроможність сільськогосподарської науки, зокрема її технічного напряму, найбільш ресурсоємного.
Держава, яка не хоче опікуватися власною наукою, купуватиме іноземну техніку, годуючи закордонного виробника, що ми тепер і спостерігаємо в Україні. На це звертають увагу навіть люди, далекі від науки, про що свідчать публікації в тиражних бізнес-виданнях. У наукових журналах ці нагальні питання чомусь не обговорюють, що свідчить про глибокий застій у науці та наявність важелів придушення вільнодумства, яке є наріжним каменем прогресу. Тим паче, що науковий занепад спричинив 30–50-річне відставання держави, про що “волають” негативні приклади з генетики, електроніки, медицини й техніки та ринок. На жаль, через півстоліття питати буде вже ні з кого і відповідати за помилки доведеться нашим онукам.
Головне завдання науки просте та зрозуміле — пропонувати практиці нові високоефективні розробки (по-теперішньому — інновації), які істотно зменшують витрати ресурсів (праці, енергії, матеріалів і коштів) на одиницю виробленої продукції, потрібної людям. Спробую продемонструвати, як це реалізується в сільському господарстві, зокрема в механізації заготівлі кормів, де я вважаю себе спеціалістом і на цьому терені є автором 20 розробок, 45 винаходів та 220 публікацій у наукових та інших періодичних виданнях. До листопада 2004 року 30 років працював у Національному науковому центрі “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” (ННЦ “ІМЕСГ”) Української академії аграрних наук (УААН), а останні 15 років завідував лабораторією і майже все трудове життя, за винятком року директорування в дослідному господарстві, займався механізацією заготівлі кормів, захистив у 1984 році кандидатську дисертацію й підготував у 2000-му докторську.
Оскільки в науці доказовою базою є цифри, то з них і почнемо. В Україні для нормованого харчування людині на рік потрібно вживати 80 кг м’яса та 400 л молока. Сьогодні ми виробляємо близько половини потрібного (для порівняння: в США статистичний громадянин споживає понад 100 кг м’яса). У нас понад 70% тваринницької продукції виробляють в особистих селянських господарствах. Це свідчить про натуральний спосіб виробництва тваринницької продукції та її високу собівартість і збитковість, через що фермери не поспішають займатися тваринництвом, а великі господарства скорочують поголів’я. Для визначення пріоритетів підйому тваринництва потрібно враховувати, що 50–70% собівартості продукції тваринництва становлять корми, на які припадає близько 70% ресурсовитрат сільського господарства. Отже, кожні два проценти зменшення вартості кормів дають змогу знизити на 1,0–1,4% ціну м’яса й молока або приблизно на стільки ж збільшити рентабельність їхнього виробництва. Як свідчать розрахунки, впровадженням моїх розробок можна підвищити рентабельність виробництва тваринницької продукції на 20–25%, насамперед завдяки заготівлі достатньої кількості якісних і дешевих стеблових кормів (сіна, сінажу, силосу та зерносінажу) з мінімальними ресурсозатратами та максимальним використанням вітчизняної техніки й нових технологічних і технічних рішень. Однак рівень упровадження інновацій далекий від належного, і ситуацію потрібно невідкладно виправляти.
Розглянемо практику прийняття державно важливих конкретних рішень у кормозбиральному напрямі. Основа кормозбиральної техніки — комбайни. Протягом останнього десятиріччя з моєю участю вдалося практично на ентузіазмі зацікавлених підприємств створити базову модель типоряду вітчизняних самохідних кормозбиральних комбайнів, яка вдвічі-вп’ятеро дешевша закордонних аналогів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Аграрна наука України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок