Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасні технології у свинарстві

Сучасні технології у свинарстві

Назва:
Сучасні технології у свинарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні технології у свинарстві


СВК “Агрофірма “Миг-Сервіс-Агро” Новоодеського району на Миколаївщині — одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини в області, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування й реалізації племінного молодняку та відгодівельного поголів’я свиней.
На 1 липня поточного року в господарстві утримували 5048 голів свиней, із них 228 голів основних свиноматок. За 2006 рік тут реалізовано близько 115 т свиней у живій масі, що майже на 32 т, або на 38%, більше, ніж у 2005 році. Підприємство працює прибутково. Тільки від реалізації свиней у живій масі за 2006 рік одержали 850 тис. грн прибутку, що на 268 тис. грн (46%) більше, ніж попереднього року. За цей час рентабельність зросла на 31 відсоток.
Таких результатів господарство досягло завдяки підвищенню продуктивності свинопоголів’я, впровадженню прогресивних технологій, насамперед науково обгрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення стада, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню тощо.Темпи інтенсифікації галузі свинарства в господарстві характеризуються показниками, наведеними в таблиці.
Аналізуючи ці показники, можна стверджувати: в господарстві виконують не лише основні технологічні вимоги до інтенсивного розвитку свинарства, розроблені полтавським Інститутом свинарства УААН у 1986 році, а й використовують передовий досвід таких країн, як Данія та Великобританія.
Так, інтенсивність використання основних свиноматок за 2006 рік становить два за нормативу два і більше опоросів за рік; одержано поросят на один опорос основних свиноматок 10 (за нормативу 9–10) голів; середня жива маса поросят у двомісячному віці — 17,5 кг (за нормативу 16); середньодобовий приріст живої маси свиней на відгодівлі — 630 г (за норми 450); вирощено свиней у живій масі на одну голову тварин, наявних на початок року, 150 кг за норми 100 і більше кілограмів.
У господарстві багато уваги приділяють підвищенню рівня годівлі свинопоголів’я. Зокрема, застосовується концентратний тип годівлі свиней комбікормами у сухому вигляді, вони становлять 100% у структурі раціонів, які виготовляють у власному комбікормовому цеху на свинофермі. Премікси для комбікормів закуповують у компанії Frank Wright (Великобританія).
Для годівлі різних статево-вікових груп свиней використовують комбікорми за вісьмома рецептами (для кнурів, холостих і супоросних свиноматок, глибокосупоросних свиноматок, підсисних свиноматок, поросят живою масою 15–30 кг, поросят живою масою 30–60, відгодівельного молодняку масою 60–110 кг та ремонтного молодняку), які розробляють спеціалісти господарства з використанням комп’ютерних програм оптимізації раціонів. Для поросят середньою живою масою до 15 кг використовують закуплений готовий комбікорм “Предстартер”. Раціони годівлі свиней збалансовано за всіма поживними речовинами, обмінною енергією, сирим протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- і макроелементами.
Для виготовлення комбікормів у господарстві використовують переважно власне зерно, питома вага якого становить 70–75% у структурі використаних концентрованих кормів.
Збільшення обсягів виробництва свинини значною мірою визначає організація селекційно-племінної роботи.
Від 29 грудня 2005 року “Агрофірма “Миг-Сервіс-Агро” має статус племінного заводу з розведення свиней великої білої породи, від 29 березня 2006 року — ще й статус племінного заводу з розведення свиней породи дюрок.
Керівники та спеціалісти господарства вивчали передовий досвід ведення галузі свинарства як в Україні, так і в низці зарубіжних країн (США, Великобританія, Данія, Нідерланди, Франція та ін.). Вивчено технологічні основи утримання та годівлі свиней усіх статево-вікових груп. За короткий період було підготовано приміщення для утримання холостих, супоросних і підсисних свиноматок із поросятами для дорощування тощо.
Нині триває будівництво приміщення для утримання поросят на дорощуванні (1600 голів), яке відповідатиме всім сучасним вимогам для утримання такого поголів’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні технології у свинарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок