Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Бізнес на баранині

Бізнес на баранині

Назва:
Бізнес на баранині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Бізнес на баранині


Вівчарство нині — не надто популярний бізнес у сільському господарстві. Але, якщо ви розмірковуєте над тим, чи варто зайнятися цією справою, скільки коштів треба вкласти в облаштування промислової вівчарської ферми і який зиск ви з того матимете, науковці Інституту тваринництва допоможуть вам зробити потрібні підрахунки.
Вівчарство нині — не надто популярний бізнес у сільському господарстві. Але, якщо ви розмірковуєте над тим, чи варто зайнятися цією справою, скільки коштів треба вкласти в облаштування промислової вівчарської ферми і який зиск ви з того матимете, науковці Інституту тваринництва допоможуть вам зробити потрібні підрахунки.
Уявіть собі, що ви маєте вівчарську ферму на 1000 вівцематок м’ясо-вовнових порід. Настриги вовни на одну вашу вівцю бувають різні — 2,8 і 3,2 кг чистого волокна, а приріст на вівцематку, відповідно, — 50 і 60 кг за рік. Питома вага вівцематок у стаді — 65–67%, вік першого осіменіння ярок живою масою однієї голови 45 кг — у дев’ять-десять місяців. Баранців ви продаєте на м’ясо у віці 265–280 днів живою масою однієї голови 47–55 кг; бракування й заміна основного стада овець утримується на рівні 20%, приплоду маєте не менше 120 ягнят на 100 вівцематок.
Кормозабезпечення овець ви здійснюєте за рахунок кормів власного виробництва з максимальним використанням природних кормових угідь. Корми вирощуєте на орендованій землі. Урожайність зернофуражних і кормових культур з 1 га посіву в лісостеповій зоні України така: зернові (в середньому) — 35 ц, у тому числі озима пшениця — 40, ячмінь — 35, овес — 30, кукурудза на зерно — 55, горох — 28, кукурудза на силос — 280 ц, однорічні трави на зелений корм — 180, багаторічні трави на сіно — 50 і на зелений корм — 280 ц. Собівартість 1 ц їхнього виробництва визначено.
Крім того, ви плануєте нове будівництво всіх виробничих приміщень для утримання овець, споруд для зберігання кормів, водопостачання, гною тощо; купівлю всіх технічних і технологічних засобів і обладнання для вівчарства та кормовиробництва; придбання маточного поголів’я овець і баранів-плідників.
Розробки вчених засвідчили, що на такій вівчарській фермі, за виходу на проектну потужність, на початок року загальне поголів’я становитиме 1500–1550 голів, а всього — 2300–2500 середньорічних голів, у тому числі: 1000 вівцематок, 300–350 ремонтних ярок, старших року, 25 голів основних баранів-плідників, 175 голів баранців, старших року, 800–900 голів молодняку овець віком до року. Тому потрібна одноразова купівля 1100 ярок живою масою однієї голови не нижче 45 кг і 25 баранів-плідників живою масою 80 кг. Це дасть можливість за два-три роки після завершення будівництва ферми вийти на повне власне відтворення основного стада вівцематок зі шлейфом та виробництво вовни і баранини в запланованих обсягах.
Показники й параметри ведення вівчарства розроблено за різного обсягу виробництва вовни й баранини, яке відбувається в умовах високого рівня інтенсивності та організації ведення галузі на власній кормовій базі (табл. 1).
За таких параметрів відтворювальної здатності вівцематок та інтенсивності вирощування молодняку овець на власній кормовій базі щільність поголів’я овець на 100 га кормової площі становитиме 373,1–385,6, у т. ч. вівцематок — 248,8 голови.
Для забезпечення зазначених рівнів продуктивності овець розроблено річні норми заготівлі, витрат кормів та їхньої структури.
В основу цих нормативів покладено багато показників, а саме: норми потреби в поживних речовинах, норми годівлі овець з урахуванням їхнього статево-вікового складу і фізіологічного стану, живої маси, продуктивності, сезонів року (зимовий і літній), системи утримання, біологічних і технологічних втрат кормів під час заготівлі, зберігання, доставки та згодовування, енерговитрат на вирощування зернофуражних і кормових культур і виробництво кормів, їх собівартості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бізнес на баранині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок