Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування нових сортів суниці за загущеної однорядної технології

Вирощування нових сортів суниці за загущеної однорядної технології

Назва:
Вирощування нових сортів суниці за загущеної однорядної технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування нових сортів суниці за загущеної однорядної технології


Cорт Веселка
Протягом двох останніх років значно поповнився асортимент сортів суниці, які офіційно визнано придатними для поширення в Україні та внесено в Державний реєстр сортів рослин для впровадження й вирощування за різних грунтово-кліматичних умов.
Це сорти Веселка (2007 р.), Розана київська (2006 р.) і Презент (2006 р.) селекції Інституту садівництва (Київ) та інтродуковані західно-європейські сорти: Корона (2007 р.), Полка (2007 р.) і Хоней (2006 р.).
Щоб дати їм об’єктивну агробіологічну оцінку, ми наведемо опис зазначених сортів порівняно з уже наявними і кращими сортами-еталонами (стандартами), а саме: з ранньостиглим сортом Ольвія, середньостиглим — Фестивальна ромашка та середньопізнім — Зенга-Зенгана. Принагідно зауважимо: сорт Зенга-Зенгана, що є одним із найдавніших сортів, і донині є одним із найпоширеніших у європейських країнах завдяки високій урожайності та технологічним властивостям ягід. Сорт Фестивальна ромашка — рекордсмен за продуктивністю та вмістом вітаміну С за виняткової зимо- та посухостійкості рослин. А ранньостигла Ольвія — справжній шедевр смаку, великоплідності та прибутковості від реалізації свіжих ягід.
Умови та методика
Зазначені сорти суниці вивчали в ягідниках 2005 та 2006 років. Висадили їх зеленою свіжовикопаною розсадою в перших числах серпня. Технологія вирощування — однорядна загущена: відстань між рядками — 0,9 м, між рослинами — 0,2 м, тобто з розрахунку 55,5 тисячі висаджених кущів на одному гектарі. Зрошення після садіння та ретельний догляд за сприятливих умов перезимівлі забезпечили формування повноцінного врожаю уже наступного року після садіння.
Основні показники порівняльної характеристики наведено в таблиці за два найнетиповіші роки: 2006 — найвологіший у період достигання ягід та 2007 — найпосушливіший. Саме контрастні умови зволоження й обумовили різні за ці роки рівні врожайності, маси ягід і навіть їхній смак.
Достатнє вологозабезпечення рослин суниці в 2006 р. дало можливість сортам максимально реалізувати свій потенціал біологічної продуктивності: сумарний показник кількості рожків на кущі, кількості квітконосів, кількості ягід та їхньої максимальної маси. Це особливо чітко проявилося на середньопізніх сортах, що, як водиться, в останні числа червня та на початку липня формують ягоди за певного дефіциту як грунтової, так і повітряної вологи.
Однак саме надлишок вологи в травні та червні 2006 р. (268 мм проти 132 мм за середніми багаторічними даними) обумовив і значне ураження ягід суниці сірою гниллю. У відомих сортів-еталонів цей показник становив: у Ольвії та Ельсанти — по 11%; Зенга-Зенгани — 13%. Слабке ураження хворобою (до 5%) мали ранньостиглі сорти Розана київська і Веселка, а також середньопізні Презент і Полка.
Посуха в травні та на початку червня 2007 р. нищівною хвилею пройшлася саме по ранніх сортах. За травень і червень сума опадів становила 130 мм, що нижче за середньорічні показники. І якщо дефіцит грунтової вологи можна було зменшити зрошенням, то надзвичайна сухість повітря за температури 35…45°С все одно вкрай негативно вплинула на всі показники. А як стверджують фізіологи (Г. Добренкова, 1989, та інші), саме тривала дія несприятливих факторів середовища, в т. ч. і високої температури, різною мірою позначається на анатомічній будові основних органів рослини. Це, своєю чергою, призводить до зниження цілої низки фізіологічних процесів, а саме: зниження врожаю через здрібнення, запікання, недорозвинення та незав’язування плодових органів і пригнічення росту й розвитку вегетативних частин маточного куща та дочірних розеток. У цілому, однозначно підтверджено давню істину: суницю вирощувати треба тільки на зрошенні.
Опис сортів
Веселка
Заявник — Інститут садівництва (Київ). Сорт виведено в 1990 р., запатентовано в 2007 р. Має дуже високий потенціал біологічної продуктивності, який повною мірою реалізується за умови достатнього зволоження грунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування нових сортів суниці за загущеної однорядної технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок