Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Прогноз розвитку шкідливих об’єктів

Прогноз розвитку шкідливих об’єктів

Назва:
Прогноз розвитку шкідливих об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Прогноз розвитку шкідливих об’єктів


Хоч погодні умови осені (надлишок опадів) та зими (часті відлиги) дещо і знизили наростання кількості мишоподібних гризунів (нориці, полівки, лісові, домові та жовтогорлі миші), але загроза їх посівам озимих культур все ж таки буде значною. Адже частина (більше половини) площ посівів озимих ввійшла в зиму не обробленими родентицидами. Тому повсюди, щоб зберегти посіви під майбутній урожай, слід проводити після сходження снігу взимку та весною своєчасні та регулярні обстеження на виявлення колоній шкідників та їх знищення наявними в господарствах засобами (застосування брикетів родентициду Шторм, аміачної води, бактерородентициду). Часті відлиги, опади у вигляді дощу та різкі зміни температури зими 2002/03 рр. сприятимуть утворенню льодової кірки (висячої чи притертої) на посівах озимих. З нею слід боротися, адже покриття нею посівів значно знижує продуктивність рослин (20 днів наявності льодової кірки знижує врожай на третину). Запобігти шкодочинності льодової кірки можна такими заходами:
- застосування важких кільчасто-шпорових котків за умов покриття посівів висячою льодовою кіркою;
- розтрушування торфу, перегною, чорнозему (2–4 т/га) чи добрив (каїніт, фосфатшлак, калійна селітра) — 1,5–2 ц/га за наявності на посівах притертої льодової кірки;
- створення снігових валів (снігозатримання) сніговими плугами-валкоутворювачами за наявності снігового покриву. Погодні умови перезимівлі для шкідників польових культур (клоп шкідлива черепашка, довгоносики, колорадський жук тощо) будуть не зовсім сприятливими через різкі перепади температури. А це означає, що наростання кількості шкідників буде менш інтенсивним, але не настільки, що можна буде обійтися без хімічного захисту. Адже відомо, що ті особини, які залишилися живими після несприятливих умов, дають ще більше потомства, тобто коефіцієнт розмноження їх вищий. Весна цього року з прогнозованими повсюди позитивними тепловими аномаліями, особливо в березні (1,1–2,8°С) й квітні (0,7–2,1°С), а на Поліссі і в травні (1,3–1,7°С) та помірно теплою погодою в Степу і Лісостепу, сприятиме підвищенню життєздатності збудників хвороб (кореневі гнилі, борошниста роса, септоріоз, бура іржа та ін.). Шкодочинність такої хвороби озимих, як снігова пліснява, буде зниженою. Цьому сприяють як перепади температури в зимові місяці, так і незначний сніговий покрив, який час від часу буде розтавати через перепади температури. Відновлення весняного процесу зараження рослин озимих борошнистою росою розпочнеться згідно з прогнозом надходження тепла, хоч і не інтенсивно, уже з другої декади лютого, бурою іржею — дещо пізніше, а септоріозом — у кінці першої — на початку другої декади квітня в Степу і Лісостепу і в кінці першої — на початку другої декади на Поліссі, оскільки зараження борошнистою росою розпочнеться при температурі 0°С, бурою іржею — 2,5°С, а септоріозом — 9,5°С. Тобто зараження рослин озимої пшениці борошнистою росою і бурою іржею відбудеться, відповідно до прогнозу, раніше на 2,5–4 тижні, а септоріозом — раніше десь на один тиждень. Тому весняне підживлення та боронування будуть ефективними для ранньовесняного оздоровлення рослин озимої пшениці, а застосування фунгіцидів найбільш ефективним буде в фазі виходу в трубку. Відновлення шкодочинності личинок хлібного туруна на посівах озимої пшениці слід чекати вже в кінці третьої декади березня: саме на цей час прогнозується стійкий перехід температури через 5°С. Особливу увагу слід зосередити на повторних посівах озимих, і за наявності на них личинок 2–3 екз./м2 обов’язково провести вибіркове обприскування інсектицидами, здатними контролювати їх чисельність. Переліт клопа шкідливої черепашки на посіви озимої пшениці передбачається повсюди на початку — в середині травня. Для нанесення суттєвої шкоди посівам достатньо їх кількості навіть 1 екз./м2 підстилки. Тому, знову ж таки, для збереження чистоти посівів необхідний постійний (через 5–7–10 днів) моніторинг на заселеність посівів, з тим щоб вжити належних заходів із зниження чисельності шкідника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прогноз розвитку шкідливих об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок