Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Україна: минуле, теперішнє, майбутнє...

Україна: минуле, теперішнє, майбутнє...

Назва:
Україна: минуле, теперішнє, майбутнє...
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Творча робота на тему :
Україна: минуле, теперішнє, майбутнє...


Усе, як є – дороги, явори,
Усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори!
Ліна Костенко “Маруся Чурай”
Україно! Твоя святість щораз народжується разом з появою на світ доньок і синів, в жилах яких тече кров патріота, в яких у складній конфігурації генів записані заповіді : любити рідний край, шанувати батьків і дідів, цінувати мову, і обов’язково зробити свій життєвий подвиг для блага рідної землі.
О рідна Україно! Гортаючи сторонки історії, я бачу тебе скривдженою бусурманами, заплакану від образ шляхти та московітів. Ти гордо терпіла біль чужоземців, які знущались над твоїм народом, грабували церкви і руйнували монастирі. Але чимало горя дісталось тобі і від рідних дітей. Зрадники й кровопивці, запроданці і ненажери продавали тебе оптом й в роздріб, краяли твої землі, морили народ голодоморами, плюндрували мову „бур’янами”.
Україно! Ти щоразу повставала з попелу, мов казкова птиця Фенікс. Ти народжувала геніїв, годувала їх сирітським хлібом в кріпацьких холодних хатинах, але згодом про них чув весь світ. Соками рідної землі налилось калинове суцвіття наших титанів слова: Тараса Шевченка, Лесі України, Івана Франка. Є ким гордитись і нашій Тернопільщині. Адже так вишукано й помпезно, з кращих оперних сцен Європи, звучав голос нашої землячки Соломії Крушельницької. А в селі Гримайлові, що в Густинському районі, сумніваюсь, що хтось у середині ХVІІІ століття знав про існуючі проблеми катонового та рентгенівського випромінювання. Іван Пулюй – дитя нашого краю, став світилом науки, громадським і політичним діячем, який не забував про свої стежки дитинства, і одночасно зі складними працями у галузі фізики, робив переклади з англійської, німецької на українську мову духовного надбання людства – Псалтиря та Євангеліє.
Україно! Ти народжувала воїнів, які віддавали останню краплю крові за твою волю. Із сивини віків повстають образи князів, гетьманів та воєвод: Ярослава Мудрого, Василька Теребовлянського, Данила Галицького, Богдана Хмельницький. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких сусідів. За незалежність полягла не одна світла голова. Віками обливались брудом постать Івана Мазепи. Степана Бандеру, Романа Шухевича, Євгена Коновальця називали ворогами української нації. Михайлу Грушевському, Володимиру Винниченко клеїли ярлики буржуазних націоналістів. В тюрмах гноїли вороги нашу еліту, розправлялись жорстоко з усіма, хто хоч якось натякав про можливість створення України, та відродження її, як цілісної держави.
І ось тисячолітня мрія збулась. П’ятнадцять років ми живемо в державі під жовто – блакитними прапорами, зворушливо звучить мелодія Державного гімну, ми вчимось на рідній мові в школі. Чи щасливий народ? Напевно в деякій мірі так, але чому напевно? Чому сумнів шматує наші юні серця?
Напевно тому, що нині так часто можна побачити на вулицях злиденних людей, одні з яких втратили моральне обличчя і опустились на дно, інші через хвороби рідних, безвихідь – опускають очі та протягують руку за милостиню. Тому, що бур’янами поросли українські чорноземи, а заводи і фабрики пограбовані. Безробіття, інфляція, корупція - стали відомими термінами навіть для школярів. Наша держава щедро наділена природними ресурсами, трудовий та науковий потенціал теж на високому рівні. Чого ж нам бракує?
Чи було колись всецілим та всеохоплюючим справжнє відродження України? Думаю що ні. Адже коли писались чарівні сонати Миколою Лисенком, відображувались на полотні краєвиди Тернопільщини Леопольдом Левицьким, простому люду легше не ставало. В більшості випадків вони просто й не знали про існування життя, в якому музика та живопис насичують чашу щастя. Бідний народ скоріш думає про хліб насущний, про те як обігріти оселю взимку, де взяти одяг та взуття для дітей. І хай осудить мої міркування затятий шанувальник мистецтва, я думаю що базисом, основою для розвитку особистості і нації є добробут.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Україна: минуле, теперішнє, майбутнє...

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок