Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Євразійство проти Антлантизму. Європейський контекст

Євразійство проти Антлантизму. Європейський контекст

Назва:
Євразійство проти Антлантизму. Європейський контекст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Євразійство проти Антлантизму. Європейський контекст”.
На мою думку це дуже актуальна тема. Чому? По-перше – розпад Радянського союзу другої надпотуги, формування однополярного світу, намагання Росії повернутися Росії повернутися до “клубу найсильніших” призводить до теоретичного протистояння.
По-друге, обидві геополітичні доктрини розглядають Євразію як домінанту свого впливу.
По-третє, як в одній, так і в другій геополітичній структурі домінантою є одна держава, в Євразійства – Російська Федерація, Антлантизму – Сполучені Штати Америки.
Що цікаво, та на відміну від Атлантизму, який ґрунтується на раціоналізмі, і причино-наслідкових звязках Євразійство є достатньо містичною геополітикою.
Стосовно Європи, як мжна привязати ці дві течії до сучасних інтеграційних процесів у Європі.
Євразійство, як продовження свого розвитку, розглядає створення Євразійського союзу по аналогії з Євразійським союзом.
великі дискусії ведуться стосовно країн колишнього Радянського союзу їхньої ролі в геополітичних розкладах багато країн колишнього “соцтабору” виступають геополітичними осями і гравцями.
Перш за все треба приблизно окреслити основні риси Євразійства і антлантизму.
А. Дугін у своїй статті “Тезиси глобалізації” дає визначення і окреслює Євразійство – як цивілізацію суші, до якої відноситься “Третій Рим” – Москва. Іншу ворожу силу становить цивілізація моря – представником цієї цивілізації є Сполучені Штати Америки. Теоретиками Євразійства є російські вчені І. Панарін, А. Дугін, Р. Козирєв. Предсатвниками антлантизму є американські вчені і в минулому державні діячі: Збігнев Бжезінський, Генрі Кісінджер, Самюель Хантінгтон.
Я хочу виділити слова А. Дугіна: “Геополітика – це дуже заполітизоване явище, геополітика для держави може замінити ідеологію, всі геополітики займаються державними справами. Євразійство наголошує на тому, що Росія (читай) (Євразія) змушена врівноважувати атлантичний блок і може стати вищим субєктом міжнародних глобальних відносин. Антлантизм висуває антитезу: “Росія не може стати потужним геополітичним гравцем, а тим більше партнером, коли йде мова про рівноправний кондиніум, то росіяни повинні вважати це самобманом”. “Росія надто слабка, щоби бути суперником, і надто сильна, щоб бути її пацієнтом”.
З. Бжезінський і А. Дугін погоджуються, що Росія зараз у програмі, але Дугін вважає, що Росія є можливості до “месіанської” ролі, антлантисти заперечують, що Росія є не більш цікава, ніж Німеччина і Франція. А інший вчений Самюель Хантінгтон вважає, що без США світ став би небезпечний, світ більшості жорстокості і безладу меншої демократичності і економічного зростання”.
Євразійство стаїть на домінуванні Росії в цьому геополітичному блоці, і взагалі у глобальному масштабі можливий лише тоді, коли буде створена вигідна платформа шляхом пртнерства і побудови альянсів. Тоді вона зможе мати силу, як первинна глобальна сила. Глобальних партнерів поділяє на різні категорії. До першої категорії Євразісти відносять зокрема Євросоюз. атлантична геополітична доктрина на іншому трактує відносини Росії (Євразії) з Європейським Союзом.
Співпраця і геополітичне партнерсов за антлантичним вченням, можливе лише за умови, коли Росія зуміє запровадити ряд демократичних реформ, і відмовитися від імперських планів (але це важко зробити) і тому, якщо Росія відповилася від цих планів, вона могла б стати рівноправним партнером.
З. Бжезінський наголошує, “що ні Німеччниа, ні Франція, як ситуативні лідери євроінтеграції не зуміють без втручання Америки (збудувати незалежну Європу і вирішити і неясності з Росією стосовно остаточного статусу прибалтійських держав і України)”. Досить цікавим у Євразійстві є створення Євразійського союзу. І. Панарін висуває аналогію з Єврпейським союзом.
Євразійський союз – це нова форма добровільного обєднання рівноправного союзу країн СНД.
Самі антлантисти розглядають СНД, як намагання Росії не допустити кінцевому фрагментованому руйнуванню колишньої імперії, хоча антлантисти спокійно реагують на спільний економічний простір.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Євразійство проти Антлантизму. Європейський контекст

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок