Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Iлюструє Тетяна Зеленченко

Iлюструє Тетяна Зеленченко

Назва:
Iлюструє Тетяна Зеленченко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Iлюструє Тетяна Зеленченко
У цiєї харкiвської художницi тонке вiдчуття стилю епохи в усьому - вiд зображення гральних карт до костюмiв та архiтектури.
У лiтературi Тетяна Зеленченко вiддає перевагу сатирi, отож гротеск, шарж - її улюбленi прийоми.
Творчою удачею можна вважати її iлюстрацiї до французьких та росiйських казок, до роману Ф. Рабле "Гаргантюа та Пантагрюель". Цi роботи повнiстю задовольняють основнi вимоги до дитячої книги. Вони яскравi, створюють вiдчуття святковостi.
Багатояруснi художнi композицiї до французьких казок передають не лише сюжетний розвиток подiй, а й традицiї пiзнього готичного живопису. Особливо вдало вiдтворено рослинний орнамент, архiтектурнi деталi - екстер'єр та iнтер'єр замкiв i храмiв.
Росiйський народний лубок надихнув художницю, зокрема, на серiю гостросюжетних, викривальних творiв перебудовного перiоду. I згодом вона успiшно включає у текст на актуальну тему образотворчу iнтерпретацiю. Подiбний прийом використовує, скажiмо, в романi I. Iльфа i Є. Петрова "12 стiльцiв": дiї, сюжетнi кульмiнацiї, статичнi портретнi зображення поєднано з iронiчними пародiями на вивiски, афiшi, резолюцiї того часу.
Пошуки стилiстичної вiдповiдностi тексту i зображення в повiстi Г. Квiтки-Основ'яненка "Конотопська вiдьма" привели до iлюстрацiй з м'якими, округлими, пластичними контурами, вiдчуття українського менталiтету - гумору, безпосередностi у хитрощах, фантастичного свiту повiр'їв та уявлень народної демонологiї.
Найбiльш шанований письменник у неї- М. Булгаков. I робота над iлюстрацiями до "Майстра i Маргарити" стала епохальною в життi художницi. Фантасмагорiя i гротеск, пародiя на тогочасну дiйснiсть, тонка iронiя та моральнi орiєнтири цього роману зберегли в iлюстрацiях Т. Зеленченко художню цiльнiсть, насамперед, завдяки ритмiчнiй структурi композицiї. Справдi, деталi нiби "виростають" одна з iншої.
Приваблює майстриню i лiтература у так званому побутовому ракурсi. Тут їй до вподоби твори В. Токаревої. Попри те, що "синiй птах щастя" виявляється лише обскубаною куркою, її емоцiйнi героїнi навiть на кухнi не тяжiють до прозаїзму. I стрiмкi, летючi штрихи на малюнках, поєднанi iз заливками тушi, створюють пiднесенi образи.
Зеленченко мало турбує форма власних робiт, основне для неї - насиченiсть композицiї промовистими деталями.
Нарештi залишається зазначити, що вiдома майстриня - член Нацiональної Спiлки художникiв України, учасниця мiжнародних конкурсiв карикатур. Проiлюструвала понад двадцять книг. Плiдно спiвпрацює також з редакцiями перiодичних видань.
Художнiй доробок Тетяни Зеленченко позначений вдумливим проникненням в образно-текстову канву творiв. I хочеться лише побажати, щоб усi книги з її iлюстрацiями, долаючи видавничi негаразди, якомога швидше вийшли у свiт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Iлюструє Тетяна Зеленченко

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок