Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Чорнобиль .Двадцять років трагедії.

Чорнобиль .Двадцять років трагедії.

Назва:
Чорнобиль .Двадцять років трагедії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Твір
Чорнобиль .Двадцять років трагедії.


Чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними лiсами славилась чорнобильська земля. Та тiльки - до жахливої позначки, до радiацiйної межi, проораної квiтневої ночi 1986-го. Звiдтодi ця земля стала називатись зоною - скалiченою, непридатною для життя мiсцевiстю. I якщо вiд атомної катастрофи здригнулись серця всiх землян, то слово "зона" не перестає болiти у цих серцях вже п'ятнадцять рокiв i ще надовго лишиться в пам'ятi людства.
Аварiя на Чорнобильськiй АЕС стала новою вiхою вiдлiку в iсторiї атомної енергетики, показала, наскiльки небезпечна позбавлена контролю сила атома i як неймовiрно важко вгамувати її.
Двадцять рокiв - це мить, зовсiм небагато часу. Але яким далеким, безхмарним видається тепер нам той дочорнобильський свiт - спокiйний, неквапливий! Свiт без катастроф, жертв, без стресових ситуацiй, що випали на долю мiльйонiв людей пiсля чорнобильської трагедiї:    
Жилось легковажно,
   Жилось безбережно,
   Та вибух дiстав нас -
   Пожежа!
Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався о 1 годині 23 хвилини 48 секунді 26 квiтня 1986 року. «Будівлі реактора практично не було. З труби виривайся стовп чорно-зеленого вогню — аж гудів», — згадує очевидець. Потужність радіації була такою, що прилади зашкалювало
Спочатку з'являється заграва. Вона росте, розгоряється, i ось уже слiпучо-бiла лавина котиться до мiста. Вогонь охоплює будинки, вулицi, спалахують автомобiлi. Дерева чомусь займаються швидко, як свiчки, хоча зараз розпал весни... Вогняна лавина котиться мiстом. Залишається лише потрiскана, наче в зморшках, земля. Ця трагедiя приголомшила весь свiт. На всiй планетi не було байдужих до цiєї сумної подiї, вона схвилювала всiх, вiдгукнулась болем у серцях мiльйонiв. Iдуть i йдуть вантажi, йде допомога до Чорнобиля, Прип'ятi. Вiдважними i героями, як вiдомо, не народжуються, ними стають. Деякi пожежники виходили на дах егнергоблоку повторно. Усi вони знали, що борються з вогнем в умовах небезпеки, але нiхто поста не залишав i продовжував бiй. На п'яту годину ранку пожежу було лiквiдовано цiною життя вiдважних i безсмертних. Чорнобиль став зловiсним знаком щонайсильнiших саморуйнiвних дiй людини, найдраматичнiшою поразкою в її такому нерозумному протиборствi з природою. З'явившись пiд знаком бiблiйної "зiрки Полин", той чорний Чорнобиль став якщо не розплатою, то найсерйознiшою пересторогою нашому варварству та легковажностi
Найперший удар стихiї прийняла на себе воєнiзована пожежна частина атомної станцiї. Пожежники Володимир Правик, Володимир Тищура, Микола Титенюк, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Віктор Кибенюк віддали своє життя, щоб вогонь не перекинуноі на сусідні блоки станції. Неможливо уявити, що було б, не зроби вони тієї ночі все, навіть неможливе. Але не могли вони тоді знати, яка невидима страшна, безжалісна небезпека разом із вогнем видерлась назовні. їм було ніколи думати про цю небезпеку, вони рятували атомну станцію, рятували Прип'ять, Чорнобиль, всіх нас Пожежнi добре розумiли, на що йшли, опинившись у самому пеклi смертельної радiацiї. Та за їхнiми плечима були їхнi ж дiти, рiднi, земляки, весь отчий край. Цiною неймовiрних зусиль, а часом, i цiною життя зупинили чорнобильськi пожежники вогневу стихiю, що вирувала над аварiйним енергоблоком. Вiчна їм слава i пам'ять!
Вже з перших годин, днiв численнi нашi спiввiтчизники не вагаючись стали до боротьби з грiзним i невидимим ворогом: щоденно несли небезпечнi вахти бiля розпеченого реактора, очищали вiд радiацiї поля, сади i житло, щиро приймали у себе переселенцiв... Так починався лiтопис всенародного подвигу.
...Евакуацiя. Цей термiн воєнного часу, що жив тiльки у пам'ятi людей, якi пiзнали лихолiття часiв Вiтчизняної вiйни, увiрвався в наше сьогодення. Його викликав чорнобильський ураган, вирвавши людей iз обжитих ними мiсць, вiдiрвавши вiд коренiв, що єднали з рiдною землею. Чим можна змiряти їх горе?
Чорнобильське лихо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чорнобиль .Двадцять років трагедії.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок