Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Які я бачу зміни розвитку страхового ринку в Україні

Які я бачу зміни розвитку страхового ринку в Україні

Назва:
Які я бачу зміни розвитку страхового ринку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на писаний колективом сайту
Твір-роздум на тему:
Які я бачу зміни розвитку страхового ринку в Україні


Перш за все, свої погляди на зміни в страховому ринку хочеться побудувати не просто на уяві та фантазіях, а опираючись на думки та прогноз експертів у страховій справі. Так, на думку експертів Центру Разумкова, можливі два сценарії розвитку подій у страхуванні:
1) при зберіганні наявних тенденцій розвитку;
2) тільки за умови кардинальних політичних і соціально-економічних реформ, що будуть супроводжуватися й удосконаленням страхової справи в нашій державі.
Головними чинниками, що визначають розвиток вітчизняного страхового ринку найближчим часом, будуть:
· істотно обмежена платоспроможність споживачів страхових послуг;
· відсутність реальних перспектив для навального підвищення рівня фінансової стабільності вітчизняних СК;
· неможливість швидкого створення привабливого інвестиційного клімату;
· відсутність активної державної політики в сфері страхування;
· підвищення вартості перестрахування;
· інерційність здійснення пенсійної реформи і відсутність позитивних зсувів у реформуванні сфери медичного обслуговування;
· активізація діяльності Держкомісії по регулюванню ринків фінансових послуг;
· непевність ситуації під час передвиборної гонки.
Якщо теперішні тенденції формування вітчизняного страхового ринку збережуться, безтямно очікувати революційних змін у найближчій перспективі.
При зберіганні темпів росту експерти Центру вважають цілком можливим досягнення нижньої межі обсягу страхових премій до ВВП, передбачених
Програмою розвитку страхового ринку на 2001-2004 р. Якщо щорічний приріст відношення обсягу страхових премій до ВВП буде складати 0,5, то в 2005 році воно досягне 2,5%, у 2006-му - 3%, у 2007-му - 3,5%.
Тобто досягти 10% відношення страхових премій до ВВП удасться не раніше 2018 р. І в кращому випадку (а у відношенні цього є великі сумніви) - тільки через 15 років Україна по розвитку страхового ринку зможе досягти рівня розвинених країн.
Втім, за умови впровадження найближчим часом діючих економічних і інституційних механізмів можливі й інші сценарії розвитку страхового ринку. У такому випадку можна сподіватися на істотні зсуви в найближчі 5-10 років.
Держава повинна усвідомити: формула її взаємовідносин із страховиками - «Ми вас будемо контролювати» - малоефективна. Необхідно впроваджувати іншу: «Ми будемо стимулювати вас». Тільки за умови створення системи стимулювання і мотивації діяльності страховиків і страхувальників можливі реальні позитивні зсуви.
Становлення страхування життя буде базуватися на підвищенні рівня добробуту населення України, розширенні практики корпоративного страхування життя.
Розвиток добровільного медичного страхування буде визначатися реформуванням сфери охорони здоров'я, прийняттям відповідного законодавства. Саме добровільне медичне страхування, як свідчать результати соціологічних досліджень, буде мати найбільшу суспільну підтримку - 58%. Ще 17,1% громадян упевнені, що медичне страхування повинно бути й обов'язковим, і добровільним. Введення медичного страхування в якості обов'язкового підтримують лише 16,1% респондентів.
Як свідчать результати опитування, поліс по будь-якому виді добровільного страхування мають тільки 8,4% громадян; тільки 5,1% - по страхуванню своєї квартири, тому можна припустити, що потенціал попиту на страхові послуги величезний.
На думку експертів Центру Разумкова, вступ України у ВТО в короткостроковій перспективі істотно не позначиться на стані вітчизняного страхового ринку - оскільки і сьогодні, незважаючи на законодавче скасування обмежень, кардинальних зсувів до іноземного капіталу не відбулося. Його прихід буде відбуватися поступово, і у вітчизняних СК буде час і можливість підвищити власну фінансову спроможність.
Головними задачами формування повноцінного страхового ринку в Україні є розробка і реалізація діючої державної політики в сфері страхування, приведення чинного законодавства у відповідність із вимогами ЄС; удосконалення державного страхового нагляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Які я бачу зміни розвитку страхового ринку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок