Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> \\\"Так нiхто не кохав\\\" (художнє вираження iнтимних почуттiв у лiричних творах Володимира Сосюри)

\\\"Так нiхто не кохав\\\" (художнє вираження iнтимних почуттiв у лiричних творах Володимира Сосюри)

Назва:
\\\"Так нiхто не кохав\\\" (художнє вираження iнтимних почуттiв у лiричних творах Володимира Сосюри)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
"Так нiхто не кохав" (художнє вираження iнтимних почуттiв у лiричних творах Володимира Сосюри)
Цього року я вперше пiзнав глибину поезiї Володимира Сосюри, хоч, зiзнаюсь, читав його вiршi i ранiше. Але це були поодинокi випадки, тому i не запам'ятовувалися цi вiршi надовго. Мабуть, усе вимагає саме свого часу, i сьогоднi я вже сприймаю Сосюринi рядки як вiдверту сповiдь близького друга. У них - безмежний свiт В. Сосюри, який був поетом незвичайної щиростi i правдивостi, який не вмiв кривити душею нi перед iншими, нi перед собою.
Я переконаний, що кожний, хто уважно вчитається у схвильованi рядки, побачить у них саме свого Сосюру. Мене ж вразила його iнтимна лiрика - цей гiмн людським почуттям:    
Так нiхто не кохав. Через тисячi лiт
   Лиш приходить подiбне кохання.
   В день такий розцвiтає весна на землi
  земля убирається зрання...
Поет розкриває перед нами ту гаму почуттiв, що розквiтли в серцi закоханого юнака. I ми йому вiримо, бо вiдчуваємо, як i нашого серця торкається весна на пробудженiй землi; усе оживає в той час, коли народжується кохання. За образом весни ми бачимо образ коханої з щасливими очима, якi бентежать i глибоко западають в душу героя.
Але кохання буває не тiльки романтично-святковим, i Сосюра нам доводить це, вiдтворюючи у своїх поезiях широку гаму людських почувань - радiсних, сумних, драматичних. Вiн виразно показує зародження кохання, його розквiт, розпач гiркого розчарування i навiть зраду. Таким є вiрш "Коли потяг у даль загуркоче", де чарiвнiсть i неповтор на краса першої любовi заплямовуються зрадою. Та кохання сильнiше за всi потворнi прояви зла:    
Я б забув i образу, i сльози...
   Тiльки б знову iти через гать,
   тiльки б слухать твiй голос i коси,
   твої коси сумнi цiлувать.
   А ось - iнша трагедiя:
   Я не можу сказать, я боюсь розказать,
   що тебе я уже покидаю...
   ("Марiя")
Чи не тому на тлi квiтучих волошок i зеленiючого жита у коханої заплаканi очi, покiрно похиленi плечi? Думаю, мало хто залишиться байдужим, уявивши цей дисонанс: природа буяє, а любов приречено одцвiта.
Мене дуже зворушує та теплота, з якою поет малює образ коханої, ретельно пiдбираючи найнiжнiшi слова. Сосюра неначе навчає читачiв високої етики ставлення до коханої людини, етики стосункiв мiж близькими людьми. Розумiєш, що не можна не закохатися в очi, якi схожi на "васильки з-пiд вiй" ("Васильки"), коли "щастя i тривога на щоках холодних од очей цвiте..." ("Ластiвки на сонцi").
Для лiрики В. Сосюри любов, вiрнiсть, вiдданiсть коханiй невiддiльнi вiд любовi, вiрностi й вiдданостi рiдному краю, Вiтчизнi:    
В тебе i губи, i брови твої,
   як у моєї Вкраїни...
   Ось вона йде у вiнку, як весна...
   Стиснулось серце до крику...
   В ньому злилися i ти, i вона
   в образ єдиний навiки.
У серцi залишається чистий i нiжний слiд вiд зустрiчi з вiршами Володимира  Сосюри, до яких з часом хочеться повертатися знову i знову.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: \\\"Так нiхто не кохав\\\" (художнє вираження iнтимних почуттiв у лiричних творах Володимира Сосюри)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок