Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Чи вміють мої ровесники бачити і цінувати людську красу?

Чи вміють мої ровесники бачити і цінувати людську красу?

Назва:
Чи вміють мої ровесники бачити і цінувати людську красу?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Твір шкільний
Чи вміють мої ровесники бачити і цінувати людську красу?


Чи під силу красі врятувати наш божевільний світ?
А як не красі, тоді кому?
А, може, спочатку світ має врятувати красу?
"Кожний, хто спроможний пізнати красу, ніколи не зістариться".
Цей напівжартівливий вислів Франца Кафки відомий, напевно, далеко не всім. Але звичайно його зміст зрозумілий всім. І чи справді повністю зрозумілий? Адже тоді постає питання, що таке краса? Ми щодня зустрічаємось з цим поняттям але ніколи, мені здається, ми не задумувались чи справді ми можемо з першого погляду побачити та розпізнати справжню людську красу. Краса! Перша асоціація, мабуть, у кожного з цим словом – це щось гарненьке, привабливе. Але якщо слово краса стоїть поряд з словом людська, згідно з мною проведеного опитування 33% людей відповіли, що миттєва асоціація в них з цим словом – це зовнішність людини.    
Думаю, що багато кому приємно дивитися на симпатичне дівоче обличчя з обкладинки глянсового журналу, на милу дитину, на елегантного чоловіка. Ми милуємося красивими людьми.
Ми щодня маємо справу з чимось гарним (речі, одяг та і.н.) але цей проект присвячений лише людській красі і я спробую висвітлити цю тему максимально всебічно. Працюючи над темою мною було сформульовано три основні питання над якими я і працювала опрацьовуючи матеріал.
Людська краса – зовнішність?
Дійсно, а чи це вірне тлумачення краса людська – це зовнішність?
Людська краса, це не тільки певний зріст та правильність рис обличчя. Людська краса, це той вогник, що освічує справи, це душевне тепло та душа в цілому, це талант, це інтелект. Упродовж всієї історії людство намагалося пізнати суть краси, розгадати її загадку. І все-таки, на мою думку, такі поняття як краса, кохання, дружба залишаються дещо загадковими, адже це те що буде існувати вічно!
Влада краси! Це не порожня фраза, не вигадка захоплених поетів.
Красива зовнішність дійсно допомагає, на мою думку, її власникам успішніше вирішувати багато життєвих проблем. Але разом з тим ніхто не знає, що таке краса в науковому змісті і як вона впливає на навколишніх. Здебільшого перші асоціації із словосполученням “людська краса” виникають на рівні зовнішньої привабливості людини. Тобто це завжди пов’язано в першу чергу із тілесністю. І саме так ми звикли сприймати красу, як щось зовнішнє. На мою думку зараз у модернізованому суспільстві саме цій якості людини, тобто зовнішності відведена одна з пануючих ролей у світі. І багато хто з нас забуває, що є ще щось інше! Так є і це душа!
Внутрішній світ людини – найцінніше та найкрасивіше, що є у людини!
«Найголовніше — те, чого очима не побачиш».
Антуан де Сент-Екзюпері
Зовнішня краса людини, тілесна краса — це перші дві із численних складових поняття “людська краса”. Але вже після сприйняття і пізнання іншої людини розглядаються вже такі явища як краса внутрішня, духовна, інтелектуальна. Отже ми не маємо права забувати й про духовну красу людини, адже інші 67% опитуваних відповіли, що для них людська краса – це духовний світ людини і що значно важливішим є внутрішнє, а не зовнішнє людини. Хоча з проведеного опитування ми бачимо, що все-таки важливішою є краса духовна і саме на неї звертається увага але я, мабуть, з певністю можу стверджувати що спочатку кожен з нас дивиться на зовнішність і це відіграє не мало важливу функцію у стосунках людей.
Краса внутрішня непомітна, вона виявляється в усіх вчинках людини, — у її душі. На мою думку людина має тільки тоді красивий внутрішній світ, коли в неї виникає гармонія із самим собою та навколишнім світом. Як стверджує 75% опитуваних людей, краса – це поєднання внутрішньої та зовнішньої краси у людині.
Опрацьовуючи тему мого проекту, я знайшла невеличке дослідження яке було проведене саме з питання «людська краса».
Наприкінці вісімдесятих років нашого століття був проведений цікавий дослід, де об’єктами були діти 2-3 місяців від народження. Їм дали для забавки дві фотографії: на одній з них була зображена приваблива на вигляд людина, на іншій — дуже несимпатична.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чи вміють мої ровесники бачити і цінувати людську красу?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок