Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Твiр-вiдгук. А мак цвiте! (за легендою Михайла Стельмаха)

Твiр-вiдгук. А мак цвiте! (за легендою Михайла Стельмаха)

Назва:
Твiр-вiдгук. А мак цвiте! (за легендою Михайла Стельмаха)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Твiр-вiдгук. А мак цвiте! (за легендою Михайла Стельмаха)
Поезiя М. Стельмаха "Мак цвiте" - це хвилююча розповiдь про легендарний вчинок козака Мака, який загинув у боротьбi з турецько -татарськими ординцями.
У XV-XVI ст. український народ зазнав тяжкого лиха вiд турецько -татарських нападникiв. Вони грабували села, брали в полон дiвчат, жiнок i чоловiкiв, а потiм продавали їх на невiльницьких ринках. Оборонцями нашої землi i народу були козаки-запорожцi.
Так, одного разу в українськiй степ на конях, мов чорнi хмари, залетiли турки i татари. Побачили вони босоноге дiвча, яке тiкало в лiс. Але наздогнали i накинули на шию аркан. А в цей час десь взявся козак-нетяга, який поспiшив на допомогу бiдолашнiй дiвчинi. Вiн шаблею пере-рубав аркан, звiльнив, i вона втекла. Та розлютований ординець кинувся з своєю ватагою в байрак. I хоч козак був один, а ворогiв - цiла зграя, вiн вступив з ними в бiй.
У творi докладно змальовується картина поєдинку козака з ворогами. Коли козак, зустрiвшись з ворогами, ударив iз пiстолета, по посеред степу розлiгся крик - куля влучила в ординця. Розлюченi вороги насiдають на смiливого, мужнього козака i вже почалася немилосердна сiча на шаблях. Героїчно бився козак з ворогами, може й переможцем вийшов би. Але тут "надходить чорна зрада i дрантя, попихач скривався ззаду", тобто якийсь запорожець-iуда, пiдступно пiдiбрався до козака:    
Тихцем пiдвiв iуда зброю,
   Озвався пострiл над рiкою,
  на коня схиливсь козак.
Тяжко поранений, вiдчуваючи смерть за плечима, козак кидає в обличчя катам:    
Нi не загинув я, кати,
   Помiж людьми менi цвiсти.
I вороги почувши таку зухвалiсть, вирiшили шаблями посiкти козака на мак. Та сталося диво: порубане козацьке тiло проросло наче зерно i влiтку зацвiло маком.
Отже, червони квiти степового маку, за легендою, ввiбрали кров героїчно загиблого козака i здобули свiй колiр вiд цiєї кровi. Квiти цi назавжди цвiстимуть серед людей i нагадуватимуть їм про того, хто вiддав своє життя за рiдний край.
Таким чином, автор своїм твором пiдводить читача до думки про невмирущiсть i правди на землi, надає твору оптимiстичного звучання.
"Мак цвiте" - це справжнiй гiмн любовi до рiдного краю, мужностi, нескореностi захисникам нашої Вiтчизни вiд будь-якого ворога.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Твiр-вiдгук. А мак цвiте! (за легендою Михайла Стельмаха)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок