Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> „Володимир землю зорав, Ярослав її засіяв”.

„Володимир землю зорав, Ярослав її засіяв”.

Назва:
„Володимир землю зорав, Ярослав її засіяв”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тема роботи:
„Володимир землю зорав, Ярослав її засіяв”.


План
Вступне слово.
Правління Володимира Великого:
а) об’єднання земель Київської Русі;
б) релігійна реформа.
Часи Ярослава Мудрого:
а) боротьба за престол;
б) розбудова Київської держави;
в) „Руська Правда”;
г) династичні зв’язки князя.
Епілог.
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої.
Молю вас, благаю!
Т. Шевченко „І мертвим, і живим, і ненародженим...” 1845 р.
Українці мають усі підстави пишатися тим, що їхня Батьківщина не раз переживала дні слави і сили, мала справді легендарних героїв, мужньо переносила найважчі випробування, коли гинули не сотні й тисячі, а мільйони її дочок і синів... І потім, як та казкова пташка Фенікс, відроджувалась, виростала з пожарищ і руїн, виховувала нове покоління закоханих у рідну землю лицарів правди і волі. Ми можемо втішатися і гордитися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.
Ми не удревнюємо своєї історії. Нею можна пишатися такою, якою вона є насправді.
Ми не присвоюємо здобутків і досягнень і інших народів. А тих, які належать безпосередньо українському народу, цілком достатньо для визначення його вагомого внеску в євроатлантичну цивілізацію.
За плечима в нашого народу, особливо в недавньому минулому, немало страхітливих сторінок, пов’язаних із браком власної державності. І їх треба знати.
Але наприкінці ХХ століття українці здобули омріяну багатьма поколіннями й одну на всіх державу. Вона більше не належить чужій державі, як це було зовсім нещодавно. Держава у нас власна і вона належить тільки нам, а не ми їй. Адже це – демократична держава.
Шлях від тоталітаризму до демократії, який долає український народ за останнє десятиліття, непростий. Мільйони наших громадян відчувають гостре невдоволення своїм становищем і вони мають підстави для цього. Зважена та об’єктивна оцінка недавнього минулого допомагає спокійніше поставитися до сучасних труднощів, зрозуміти їх неминучість, пересвідчитися в тому, що їх можна подолати.
Історія вселяє оптимізм.
Та все ж таки необхідно згадати про ту державу, з якої все почалося – почалося перше, справжнє об’єднання українців у єдину націю, народ. І саме ця держава може бути прикладом для нас. Саме її мудрі правителі і керівники та їх політика можуть стати еталоном для наших державотворців. І ця держава є Київська Русь.
Взагалі, початок державного життя України М. Грушевський датує VIII, а може і VIII століттями. І понад 11 століть тому східні слов’яни створили свою першу державу. Літописи та інші пам’ятки давньоруської літератури називають її Руссю, або Руською землею, а вчені-історики – Київською, або Давньою Руссю. Вона належала до найбільших, найкультурніших, найрозвинутіших політично і економічно держав середньовіччя.
Мала ця держава багато мудрих, мужніх, сильних, войовничих і не завжди справедливих правителів. Проте за князювання Володимира Великого, його сина Ярослава Мудрого і правнука Володимира Мономаха досягла небаченого тоді рівня розвитку.
Володимир Великий (980-1015 рр.). Україні прислужився настільки, що за його часів Київська Русь стала найсильнішою за всі часи свого існування.
а) Поділені Святославом землі Київської Русі не раз уже, певно, й перед тим ділилися й знову збиралися в руках найбільш спритного чи щасливого княжича і тепер, як нестало Святослава, скоро почалась війна між його синами. Кожен хотів загарбити всю спадщину собі. І скінчилася ця війна тим, що після загибелі Ярополка, єдиновладним володарем величезної держави став Володимир. До складу країни входило близько двадцяти різних земель, племен, серед котрих були і слов’янські, і фінські, і тюркські. І весь цей конгломерат не був ще ні ким об’єднаний. Тому Володимир мусив щось робити.
Насамперед, він зібрав усі українські землі під свою руку і вся Україна мала тільки йому коритися.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: „Володимир землю зорав, Ярослав її засіяв”.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок